TAM općenito

Autor Ivan, Kolovoz 23, 2009, 09:15:06

Ivan

Ehehe, malo dobrog starog zvuka Deutzovog V8 ;D ;D ;D, šteta što se sve manje može čuti na cesti, osjećam već nostalgiju kad god ih čujem.  :'(  Zato mi je ovaj clip prejak.
Nadam se da imate dobre zvučnike. :P :)
Deutz V8 Probelauf


Usput, imam jedno pitanje, zašto su modeli razdvojeni Autokaroseriju i Avtomontažu kada je bilo modela koje su radili i jedni i drugi (prije svega mislim na 260 A 116)? Ovo je užasno nepregledno. :( :'(

Shole

Nikada u povijesti Novi Sad i Ljubljana nisu proizveli niti jedan isti model !  To što se 260A116 zovu isto ne znači ništa.  Ta dva modela su prilično različita, a jedini razlog zašto su ti Ljubljanski uopće proizvedeni je bio rat i prebacivanje proizvodnje u Sloveniju.  Osim tog modela kojeg si naveo, Avtomontaža je recimo proizvodila 190A110T, a Autokaroserija 190A110P, a ta dva busa nisu ni slična, a kamoli ista.

P.S.  Filmić je strava  ;D

Ivan

Pa radili su i Avtomontaža i Autokaroserija 260 A 116 M i P sa starom karoserijom, na primjer, ZET je imao oba M i Avtomontažin P...

Ivan

Nije valjda da griješim oko toga? Predobro se sjećam zadnjih ZET-ovih 260 A 116 P godišta '86 koji su imali i Avtomontažin logo i pločicu, i pločice sa brojevima na sjedalima. ???

A od M automatika sa bijelim stolicama (901-) mi je ostalo u sjećanju da su oni sa plavim branicima bili Autokaroserija, a sa crnima Avtomontaža. Ne znam, možda me sjećanje grdno vara. :-X

Tomek

Vidiš, sad kad tok kažeš i mene malo kopka. Sjećam se i ja pločica iz P modela, ali oni su bili malo noviji od 1986 ;)(7.,8. il čak 9.)
Što se tiče M mislim da su svi bili Autokaroserija.

Shole

Ma pločice ti ništa ne znače.  I kod nas su bili 260A116P  86. godište (okrugli far) sa pločicama od Avtomontaže, a unutra iznad prednjih vrata pločica Autokaroserija Novi Sad, industrijska zona mislim da je sjever pisalo..  
Ma ti tadašnji OOUR-i su bili čudna stvar, znam da su neki naši gradski Sanosi imali pločice isto iznad prednjih vrata slušaj sad:  FAP Fabrika Automobila Priboj, do nje  FAS Fabrika Autobusov 11.Oktomvri Skopje i do nje FAMOS pločica,  a busevi ko novi došli sa original Mercedesovim motorom i karoserije sklapane u Sanosu što je pisalo naprijed ispod šajbe s vanjske strane.  I sad koji vrag je onda taj FAS i šta radi FAMOS pločica unutra?

EuroTrakker

Danas dokumentarac na RTV Sloveniji 1 u 21,00. Tema je koliko sam skužio zadnji bus koji je napravljen u TAM-u i odvežen u Sibir. Ekipa televizije odlazi u Sibir u potrazi za tim autobusom
Pozdrav iz 53nje

Shole

Kako se može gledat SLO1, jel zna neko?

Tomek

Moraš imati televizor  ;D
Budući da ja to neću moći gledati molio bih nekoga da snimi pa da nam barem neke zanimljivije isječke prebaci na forum :)

troosovinac

Citat: Shole  u Lipanj 15, 2010, 18:15:55
Kako se može gledat SLO1, jel zna neko?
preko satelita HOTBIRD se može gledat!!!!!
bela lađa

maky

Citat: troosovinac  u Lipanj 15, 2010, 18:24:25
Citat: Shole  u Lipanj 15, 2010, 18:15:55
Kako se može gledat SLO1, jel zna neko?
preko satelita HOTBIRD se može gledat!!!!!
Ima da snimiš...  good_boy

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

EuroTrakker

Pozdrav iz 53nje

Shole


ipiljek

Evo malo slovenske reportaže o TAM-ovima, meni se čini zanimljivo! ;)

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=57845237

Inače SLO 1 i 2 možete gledat prek MAX TV-a.
18.3.2009. MAN SG220 POSLJEDNJI PUT U PROMETU, TE UJEDNO I MOJA ZADNJA VOŽNJA S NJIM NA LINIJI 124 !!

navi