TAZ Dubrava A 21

Autor conecto, Travanj 29, 2009, 11:43:09

conecto

Evo isječka iz Auto-kluba (lipanj 1989.) pa neću puno pisat!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Evo i jedna novija fotka iz 2005!
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Malo više sprijeda...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

manoplan

Čini mi se da smo Tomek i ja ulovili jednu TAZ/AVIU na ulazu u Dubravu.
Simbolično, ali tabla sa natpisom Dubrava nalazi se tik do autobusa.


atabus

#4
LP od atabusa iz češke

Sada tražimo na forumu u českoj  bilo kakvi podaci o minibusu AVIA Neretva i Avia Dubrabva. Sad sam dobio odvde da se nešto piše o nima.
Ovde u českoj su  osatli jedino dva autobusa NERETVA  i nešto Dubrava, Nevozi se sa nimi više,
Ovde imate sliku AVIA NERETVA koja vozila u Pragu


Ovde je prototip  TAZ NERETVA AVIA kao Sanita u Pragu



i ovdje su podaci  o motoru od AVIA NERETVA http://www.avia-club.com/engine_detail.php?id=7
motor
Kod proizvoda:      712.18.1  (3.6}
godina proizvoda::    1983 - 1993
gorivo:    diesel
direct injection (DI)
turbo:   
    OHV
[ccm]:    3596
bati:    4
ventili:    8
kompresija:    17.5 : 1
[kW] / RPM:    61 (83 PS) @ 3000
[Nm] / RPM:    213 @ 1800      (~ 157 ft/lb)
prosek i dvig bata [mm]:    102 x 110
tip na podlagi teretnog  furgona AVIA   A21

Ako bi sem mogao zamoliti ako znate koji ima još ove autobuse  NERETVA  i Dubrava  možete i pisati naslov ili dati vezu ??  Radi bi smo saznali kde se oni nalaze sada . Ali još radi ali neradi više. Možda bi smo i odkupili nekako železo   drink  i ako ima nekdo više  informacija  očemo se radovati ako nama jih date ,
Ali može bilo ko napisati o proizvodaču TAZ  Zagreb ali radi ovaj ali šta je sa nim.  Tražio sam na interneti  i tamo se nekde piše da su u stečaju.
Hvala podpuno  češki pozdrav 

I da saznate malo o mene:  Ja  sam vozio  od 69 godine teretna  i autobusi sada sem u penziji  i vozim autobus jedino kad sanjam    ;D

evo dragi vozači autobusa ako čete nešto nači , poklon vama   
Ovde još AVIA DUBRAVA  na ukaraini kde još radi do sada.


Ijoš malo, izvinjavam se za moj hrvatski , nijesem hrvat sem čeh in ovo sem se naučio pri starem atu na reki Sotli - Stara Vas tamo iamam koren , tako da nešto pričam i Hrvatsko i Slovenačko.

Lepu vožnu .

zeka

Javi mi se na private jer imam kompletnu fabricku dokumentaciju u 16 strana sa tehnickim crtezima za bus i sanitet.
Mozda jos nesto nadjem.
Inace, ovaj tip Neretve u Srbiji nikada nisam video.
Da podsetim da su postojale i Neretve na Zastavinim sasijama kojih ima dosta.

atabus

JAvio sam sa  , nadam se da sem  u redu napisao. Hvala jako puno, sad imamo mogučnost da  očemo više znati  o tom projekatu AVIA  DUBRAVA. i mi očemo dati sve informacije koje imamo  o NERETVI.
Link za  češko forum je http://www.avia-club.com/article_detail.php?id=3 ovamo se piše  o tom autobusi i saniti. Tamo očemo posle dati to što očemo dobiti .
ZEKA  Poklon da si se javio a očemo se kontaktirati  i nadam da se i osebno čemo poznati ..

isuzu

Ja imam i danas Dubravu koja radi svaki dan i prelazi dnevno po 300 km

elvis

U BiH se prodaje jedna ovakva,samo mislim da je malo precjenjena za svoje godine i kapacitet

http://www.pik.ba/artikal/402956/autobus-dubrava-avia-/

zeka

Da li je ovo uopste originalna maska?

prote

mislim da nije orginal to je maska od kombija fiat ducata

Osoblje

Jedan napušteni primjerak






Zadarsko dite

Klubski autobus ceskog oldtimer kluba, Klikni
jedna slika s linka:


akzg22

#13
Prospekt na francuskom, engleskom i njemačkom, sa Facebook grupe Omnibus Literatur-Coach Literature. Nažalost, mali dio teksta se ne vidi, tako je postavljeno bilo, kontaktirao sam autora posta, da napravio reskan nekih stranica, no nije mi odgovorio.