Unutrašnjost autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 22:19:31

Citaro O530


Josip-Split

213 i njegova sipka protiv izlaza na prva vrata koja pri skretanju u desno lupa o vozaca 

NP-549

Ima na njoj jedan inbusić.  Napni malo šuštu pa će ić jako lagano

elez

Ispadaju li kovanice iz te improvizirane posudice kad preletiš preko rupe?
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Josip-Split

Neispadaju,ali zna se desit da se zarotira kad zakocim  ;D
Mrzim kad me dopadne citaro iz 2008,nijedan nema kasu za sitne
Kutijica od bombona se pokazala jako efikasna..naravno triba nesto da je i pridrzi..zato sluzi velika spajalica koja se podesava po svakoj mjeri   rofl

XDonald

Citat: Josip-Split  u Srpanj 10, 2022, 18:35:08
213 i njegova sipka protiv izlaza na prva vrata koja pri skretanju u desno lupa o vozaca

Di u ovom Conectu tocno puse klima kod vozaca? Ne vidim ventilacijske otvore sa strane volana, obicno budu po 2 na tabli. Jesu li gori povise glave vozaca ili ?

Josip-Split

Da,povise glave kao u becanima

Citaro O530

Nije mi jasno zašto #037 i dalje nema ekran "STOP" u prednjem dijelu. Kod #021 u stražnjem dijelu autobusa i dalje stoji bijela folija kao zakrpa na stropu od posljedica derbija na Poljudu.

Paško

U #021, već duže vremena
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Citaro O530

Potpuno nova razina prigušivača u prometovim busevima - potrošene role WC papira. #033

XDonald

Ono po cemu se ovih novih 10 Citara  razlikuje od prethodnih su ova 3 sica koja gledaju prema unutra, ko u novom Cityju. Moga bi jos navest i displej za najavu stanica koji je ugrađen unutar onog okvira di pise STOP. Ovo je iz #092. Jutros je vozacu tribalo 10 pokusaja da se zatvore druga vrata, nikako nisu tila isprve se zatvorit...

Citaro O530

Meni je jako iritantna zvučna najava otvaranja vrata. Dovoljno je bilo za zatvaranje vrata, a sad uveli i za otvaranje...

Citaro O530

Još jedna nova konfiguracija sjedala koja nam je promakla. Na desnoj strani iza prvog sjedala više nije "Jedno ipo" sjedalo već dva. Uz to, na gornjem lijevom kutu antivandalske kabine istaknuta je ograničena maksimalna brzina busa na 75 km/h. Ne razumijem zašto su to stavili na oči putnika, kod novih Cityija ta naljepnica stoji na VIN pločici iza vozačevog sjedala. Citari ionako mogu potegnuti više od 75 km/h  ;) bar ovi iz 2019. i 2020.

Metro

059 i 076, MAN klasično malo tvrđi i nekako bučniji u kabini od Iveca koji je standardno udoban i poletan.

XDonald

Evo malo iz unutrašnjosti Otokara. Jučer sam se u 2 vozio, popodne i navečer. Za putnika je poprilično udoban, sjedala su dobra, taman za bliži prigrad di se vozi manje putnika. Stvarno dobro starta i ubrzaje, ide ko metak, ubrzaje čak bolje od Intoura. Zadnji red je dosta uzdignut, fali par cm od glave do krova  ;D 
Vidit ćemo šta vozači kažu kakvi su njima, kakav je vozački prostor itd...