Kvarovi Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 23, 2007, 00:37:12

netko

Citat: maky  u Srpanj 29, 2008, 13:16:07
O345G - nema šta se nije pokvarilo

SG 313 - uvijek imali manjak zraka, često se dogodilo da nastradaju karteri

Conecto G - ostao je samo još g.b. 211 sa originalnom getribom i diferencijalom, ostali su svi mijenjali, neki čak i više puta

Lionsi i Citari - krcato elektronike, svaki dan im je neka glupost. Od  iznenadnih poluđivanja elektronike, resetiranja računala, poludjelih vrata, visine, senzora i ostalih gluposti
Made in Turkey,Citari made in France.
Vjerujem da ima bar nešto u tome.
Mislim da je g.b.100 tu rekorder.
Nije imao kvar moda punih 6 mjeseci,dok je većina Regia,Manova i Citara bila na servisu nakon max 2 mjeseca kadu došli dok je on gurao punih 6 mjeseci(i više).
Njemac JE BIO BOG i ostat će BOG,ali je ostao jedino u "njemačkim" Citarima.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Srpanj 29, 2008, 13:25:34
Made in Turkey,Citari made in France.
Vjerujem da ima bar nešto u tome.
Nema ništa u tome.

Stvar je u tome da danas svime upravljaju računala, senzori, sve je na botun. MAN troosovinac, na displayu alarm da ne prati treća osovina, i da ne valja visina. Shole ga odvede u servis, pregledaju ga, sve u redu. Upale ga, opet se žali na sve živo, bljeskaju lampice, svira. Ugase ga, resetiraju računalo, upale, a ono radi normalno kao da se ništa nije dogodilo  ::|

Ista stvar sa zglobnim Citarom. Na displayu upozorenje o temperaturi motora, također javlja i da sustav za dojavu požara nije u redu, isto blicaju lampice. Resetiraš komp, upališ, radi normalno  :P

Ali to su samo sitnice, a ima puno toga još...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

FitzTN

Pa normalno da radi normalno kad mu se greška izbrisala, ali se greška nije pojavila bez veze. Treba naći zašto se pojavljuje, resetiranje je samo linija najmanjeg otpora

maky

Citat: FitzTN  u Srpanj 29, 2008, 14:45:30
Pa normalno da radi normalno kad mu se greška izbrisala, ali se greška nije pojavila bez veze. Treba naći zašto se pojavljuje, resetiranje je samo linija najmanjeg otpora
Pa da, greška je u elektronici kao i obično, jer ne može se dogodit da se odjednom oglase  alarmi za 3-4 potpuno odvojene stvari i počmu blicati sve žive lampice. To je kad poludi glupa elektronika jer neki senzor nema kontakt ili tako slična glupost, a upravo zbog takvih stvari su oni često povučeni s linija i poslani natrag na servis. Među ostalim naravno. Spominjao sam da su Citarima počeli odlaziti neki semerinzi pa isprskaju uljem sve živo.

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

maky

Inače kad smo kod kvarova, znam da se u MAN Lion`s Cityja događa da brzo potroše ulje od ventilatora za hlađenje kilera, pa onda poraste temperatura i treba ić u garažu na osvježenje. Također su im odlazile i pumpe za vodu, šta je sređeno u garantnom roku...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

opet po tradiciji;O345G,g.b.169 je negdje se zagubio na liniji 37,pa nije došao na Sukoišansku i krenuo u 14.10h,već je krenuo g.b.118,koji je trebao ići u 14.30h...putem sam ga vidio,izlazi iz garaže...redovni problemi s njim  ::|

maky

Kako mi je g.b. 55 ukvario dan?

Uletio u njega na liniji 6, međutim, stajemo na jednu stanicu i on nikako da upadne u brzinu. Shole stalno upire po mjenjaču, al ovaj ga samo šalta u ler i u rikverc. Shole tako pokušavao 10 minuta i na koncu otvorio sva vrata i rekao da je gotovo, jer g.b. 55 svi vrazi nebi natjerali da ubaci u brzinu. Nikako. Onda mi je utekao bus  na liniji 18 koji sam planirao uhvatiti, pa sam pješke morao nešto obaviti po onoj vrućini. Tada mi je utekao i autobus na liniji 11, kojeg sam planirao uhvatit nakon šta sam obavio to šta sam imao jer sam išao pješke. Onda sam čekao idući polazak na liniji 18, uhvato ga, ali naravno, zakasnio na idući autobus kojeg sam trebao uhvatit i u globalu zakasnio na dogovor. Bemti...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

#37
Citat: maky  u Kolovoz 13, 2008, 22:02:50
Shole stalno upire po mjenjaču, al ovaj ga samo šalta u ler i u rikverc.
http://i38.tinypic.com/2d6lk0g.jpg
Mijenjač ???.
Šta nije mogao ubosti ni u 1,ni 2,ni 3.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Citat: netko  u Kolovoz 13, 2008, 22:39:36
Citat: maky  u Kolovoz 13, 2008, 22:02:50
Shole stalno upire po mjenjaču, al ovaj ga samo šalta u ler i u rikverc.
[img]http://i38.tinypic.com/2d6lk0g.jpg
Mijenjač ???.
Šta nije mogao ubosti ni u 1,ni 2,ni 3.
Dobro, nije mjenjač, nego one tipke od mjenjača, ali neće da prihvati ni 1 ni 2 ni 3 (u g.b. 55 D nema  ;D )

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

brzi

standardno, i danas opet problemi sa g.b. 169... bio na 37mi, gdje je već duže vremena(kad nije na servisu  ;D ), koliko sam vidio putnike je iskrcao ispod garaže na stanici, a on ode u gaažu...

netko

G.b.259 ostao u kvaru.Inače čuo sam da su prije par dana dvije 37-me zaredom ostale u kvaru.Definitvno je jedan Classic u pitanju.Grrr...
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

maky

Danas je g.b. 60 ostao u kvaru. Popravljali su ga, ali nije im baš išlo. Neznam jesu li ga uspjeli popraviti, ili je RABA bila u akciji...


NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

netko

Šteta što nije bolja slika zbog sunca,ali g.b.120 totalno izdušio na lijevu stranu.
http://i248.photobucket.com/albums/gg173/neki_2008/DSC01018-1.jpg
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

markost

Večeras g.b. 170 osta u kvaru u Ulici domovinskog rata.Vozač na kiši nešto kopa po motoru.

netko

Citat: markost  u Studeni 28, 2008, 22:45:27
Večeras g.b. 170 osta u kvaru u Ulici domovinskog rata.Vozač na kiši nešto kopa po motoru.
Morao je.Ista stvar je bila dva puta u Trogiru.Vozač je stao i gledao motor.To je bilo jučer i prije dva-tri dana.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.