Nesreće u kojima su sudjelovali autobusi

Autor erobuss, Studeni 30, 2007, 14:25:12

erobuss



Poginuo srpski vozač autobusa

Vozač srpskog autobusa, Idriz Osmani (42), poginuo je u petak, oko 2 sata ujutro na autcesti kod Slavonskog Broda. Dok je pomagao svom kolegi, vozaču crnogorskog autobusa koji je bio u kvaru, na njega je naletio bugarski autobus. Kobnog su se jutra na istom mjestu, u isto vrijeme našla čak tri autobusa s putnicima. Crnogorski autobus u kojem je bilo 11 putnika imao je kvar, pa je stao na zaustavnom traku. Srpski autobus s 10 putnika zaustavio se ispred crnogorskog autobusa.  Vozač je izašao je kako bi pomogao crnogorskom kolegi oko kvara. Samo nekolkiko minuta kasnije na njega je u punoj brzini naletio bugarski autobus kojim je upravljao R.T.(38). Od siline udara Idriz Osmani je premino na mjestu. Kako doznajemo, samo zahvaljujući brzoj reakciji ophodara iz Hrvatskih autocesta spriječena je i veća tragedija u kojoj je moglo poginuti i nekoliko putnika. Ophodar Tomo Spudić , spazio je jureći autobus čiji se vozač nije obazirao na postavljenu signalizaciju i nije kočio. Uzviknuo je "Ljudi bježite, ovaj previše juri!". Putnici su se uspjeli u zadnji trenutak baciti u stranu i izbječi nalet jurećeg autobusa. Na žalost, vozač iz Srbije nije bio te sreće. Vozač bugarskog autobusa je uhićen.

24sata.hr

neobus

Pocivao u miru, zemljace.



P.S. Evo vam jedan link
http://autobusi-forum.info//YaBB.pl?num=1184156561/0


Tomek

To je Panturistov MAN SU 313. Sreća u nesreći.

noxis93

nemam slika od onog vremena ali 80-ih godina se za dan državnosti (nisam siguran) zabio bus u mom dvorištu razbivši portun i upavši u butigu koju su moji djedovi tada imali. (nisam bio rođen onda). kolko su mi ispričali otšteta je bila veeeeeeeeeeeeeeeeliiiiiiiiiiiiiiikaaaaaaaaaaaaa. bus je bio od neke osiječke tvrtke.
nesreća se navodno dogodila zbog popuštanja ručne (bilo je jako hladno).



Luka

Nesreca koja se dogodila pre 2 dana u blizini Novog Sada, jedna zena poginula, ucestvovali kamion, 3 auta i naravno - autobus..


Postoje dve marke autobusa - Setra i svi ostali!
www.autobusi.net - Sajt posvecen autobusima!

tamlover



SAMOBORČEK PRIJE PAR GODINA POKUPIO RADNIKA NA DIZALICI
...i bilo je lepo i navek TAM bu....


mickey mouse

ATR S 315 GT HD koja vozi V.LUKA-Dubrovnik  navodno u ponedjeljak naletila na stijenu prije Dubrovnika par km.


erobuss


stipe15

#13
to je čupićev autobus,čini mi se prastara setra.stvarno se slažem s erobussom da više uvedemo taj zakon , a ne da kod nekih prijevoznika trebamo strahovat za život  :(

mickey mouse

Citat: stipe15  u Veljača 21, 2008, 21:05:13
to je čupićev autobus,čini mi se prastara setra.stvarno se slažem s erobussom da više uvedemo taj zakon , a ne da kod nekih prijevoznika trebamo strahovat za život  :(

Ne treba uvesti taj Zakon, jer ćeš onda u HR ostati bez 40-50% autobusa, a zauzvrat ćeš dobiti " sigurne i pouzdane " KINEZE .
Treba bolje kontrolirati autobuse, odn. napokon riješiti situacije "ja tebi 200 KN ili sl. ,a ti meni prolazak neispravnoga vozila...