Nesreće i oštećenja Prometovih autobusa

Autor maky, Studeni 30, 2007, 22:18:57

Josip-Split

Citat: Kolega garažer  u Listopad 26, 2022, 16:45:10#015 jučer u garaži bez jednog krila zadnjih vrata i stakla pored, tako da nije mogao biti u pogonu ovih dana

Moja greska,vidia sam ga sa live strane parkiran na izlazu pa sam mislia da je spreman za nove radne pobjede  ;D

markost

Šoltanski #082 već dobija veliku ogrebotinu po boku na vozačevoj strani.

Paško

Opet debilizam u Kaštelima (#019): https://www.dalmacijadanas.hr/incident-u-kastelima-kamenom-gadali-bus-dojurila-policija-putnici-sokirani-zvucalo-je-kao-da-je-netko-bombu-bacio/

Citat:DRAMA U KAŠTELIMA Kamenjem zasuli Prometov bus. Putnici šokirani: "Zvučalo je kao da je netko bombu bacio"
[FOTO + VIDEO] Vozač je morao prisilno zaustaviti autobus, dojurila je i policija

U subotu navečer oko 22.10 došlo je do incidenta u Prometovom busu na liniji broj 37 u Kaštel Kambelovcu.

Naime, netko je autobus zasuo kamenjem i razbio stražnji dio stakla, potvrdio nam je Miroslav Delić, direktor Prometa.

Na svu sreću, ozlijeđenih osoba nema.

"Vozač je odradio sve po proceduri, zaustavio autobus i pozvao Službu sigurnosti te policiji" kazao nam je Delić.

Ovo nije prvi put da se ovakav tip vandalizma događa na području Kaštela, a Delić se nada da će se tome stati na kraj.

"Ima huligana koji uništavaju našu zajedničku imovinu i dovode u pitanje sigurnost putnika i vozača. Krajnje vrijeme je da nadležni ovome stanu na kraj. Na području Kaštela ovo nije prvi put, zadnjih nekoliko mjeseci imali smo također slične situacije gdje bi policija pronašla počinitelje. Nadamo se da će tako biti i ovog puta", kazuje nam direktor prometa.

Putnici koji su se našli na mjestu događaja šokirani su navedenim događajem.

"Bus nije u voznom stanju stoga čekamo drugi koji će nas odvesti do grada", kazuje nam čitatelj.

"Zvučalo je kao da je netko bombu bacio, staklo je bubnilo, bilo je strašno", pričaju nam putnici s te linije.

Na mjesto događaja stigla je i policija.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

COVIK

...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

XDonald

https://dalmatinskiportal.hr/vijesti/ostecen-prometov-bus-koji-je-vozio-na-relaciji-split-drnis/163216

Oštećen Prometov bus koji je vozio na relaciji Split-Drniš

Policija provodi kriminalističko istraživanje

Splitska policija je sinoć zaprimila prijavu o oštećenju Prometovog autobusa koji je vozio na relaciji Split-Drniš. 

Oštećenja su nastala 13. ožujka, između 20.30 i 22 sata. Razbijeno je više sjedala, zavjese na prozorima i poklopac prtljažne police. 

'U tijeku je kriminalističko istraživanje', poručuju iz policije.

Koji je bus u pitanju?

RegioBus

Šta se tu dogodilo? Pomeo 4 vozila
Preuzeto sa FB stranice Prometne zgode i nezgode
Gb 001 na kili


Kolega garažer

PROMET Split

elez

#862
Po prvim info nije povučena ručna već samo stanična. Otkaz bez razmišljanja umišljenom "pilotu" Prometa. Najbitnije nabit sunčane cvike i glumit baju  russian_roulette
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

MAN truck bus

Budu onda iskusni forumaši vozili umjesto vozača. good_boy

Tko kaže da nije iberturaža? umnik2
"vas 10 ušlo niko nikakve karte, znači prazan bus vozi na liniji bespotrebno"
"kartu imamo?"
"jel može karta? jel problem dat ovdje kartu"

MAN SU220

Citat: elez  u Travanj 16, 2023, 12:41:52Po prvim info nije povučena ručna već samo stanična. Otkaz bez razmišljanja umišljenom "pilotu" Prometa. Najbitnije nabit sunčane cvike i glumit baju  russian_roulette

Ne! Greška proizvođača. I da je povuko samo staničnu autobus ne smije ovako otići. Zato je mi nikad i ne diramo i pitamo se čemu uopće služi ako se ovako nešto može dogodit.

COVIK

Citat: elez  u Travanj 16, 2023, 12:41:52Po prvim info nije povučena ručna već samo stanična. Otkaz bez razmišljanja umišljenom "pilotu" Prometa. Najbitnije nabit sunčane cvike i glumit baju  russian_roulette



Tko si ti da mu sudiš?
...i cvrči cvrči cvrčak na čvoru crne smrče...

elez

#866
Bahati, bezobrazni i krajnje nesposobni. Opis većine vozača. Nedavno je bus na L. 9 imao sudar kod trafike Pačić jer je dotični šofer cenzurirano proletia kroz debelo žuto i zakočio autoskolu u suprotnoj traci. To je samo jedan od primjera nesposobnosti i ponašanja ko mi šta može.
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...

Paško

#867
Navoditi prezimena vozača na javnom forumu nije primjereno, obrisao sam ti to. Također, koliko znam, prolazak kroz žuto nije kažnjiv.

A nisu primjereni ni tvoji komentari općenito. Jesi li ti vozač autobusa? Koliko znam, nisi, tako da o tome ne znaš dovoljno pa tako ni objektivno procijeniti koliko dobro tko vozi. Imaš samo saznanja iz putničke perspektive. Dalje, čak i da je vozač iz tog slučaja kriv, to ti ne daje pravo da analogno primijeniš istu etiketu na sve njegove kolege. Uvijek ima loših vozača, a loš glas daleko se čuje. U mom su iskustvu Prometovi vozači uglavnom stručni i pristojni, a s više njih i komuniciraš često na forumu.

Stani malo na balun i promisli prije nego kreneš generalizirati. Da i vozači jesu takvi, svojim stavom samo bi mogao pogoršati situaciju.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Lion's Driver

Citat: elez  u Travanj 16, 2023, 17:15:44Bahati, bezobrazni i krajnje nesposobni. Opis većine vozača. Nedavno je bus na L. 9 imao sudar kod trafike Pačić jer je dotični šofer cenzurirano proletia kroz debelo žuto i zakočio autoskolu u suprotnoj traci. To je samo jedan od primjera nesposobnosti i ponašanja ko mi šta može.


Koči ti na žuto sa 10, 20 ili 40 ljudi u autobusu. Dok je tebi žuto ostalima je, u pravilu a i logici još crveno. Samo riskiraš da netko padne i eto ti bespotrebnih problema. A ovo sa imenima i prezimenima vozača kažnjavati "hlađenjem". Ne branim vozača, kada napuštaš kabinu potežeš ručnu a ne staničnu i ubacivaš u ler, al eto navika je čudo. Nitko nije nastradao, osiguranje plati štetu, vozač kaznu i "idemo delati"

elez

Koje kočenje, šta pričaš ti? Niti 100 metara od prve stanice, uzbrdica, oce gospodin proc i gotovo, prelazi u suprotnu traku iako u svom pravcu ima 2 kolničke trake i kači auto, to je ok? Aj vozi i ne pričaj bez veze
Sačuvaj me bože mlake pive, ladne žene i lošeg centaršuta...