Fotoškolica – kako poboljšati kvalitetu fotografija?

Autor sniff, Svibanj 13, 2016, 18:30:13

Shole

Super si sve objasnio al neda ti se njima to radit.  Njima je najvažnije okinut bilo kako i odma to prikeljit na forum. 

Teutonic

#31
Edit Leonardove slike,slika je imala potencijala pa sam zato je odlučio urediti,eh jedino da desno svjetlo nije ovako ispalo.
Btw skinuto je i uređeno na mobilnome editoru pa bi na računalu možda i bolje ispalo.


lussin

Prilično dobra slika, samo bi trebalo odrezati donji dio slike

sniff


Shole

Jel sad kužite šta znači kad slika ima kompoziciju ?   Da je na ovoj malo bolja kvaliteta moglo bi komotno završit na kalendaru ili nekom prospektu.

sniff

Da premjestimo ovaj topic u info sekciju da svi koji se loše snalaze vide temu?

Shole

možda će onda bit na djelu foruma na koji malo tko zalazi.  Ovdje barem većina posjetitelja primjeti.  Nek ostane za početak pa ćemo poslje prebacit

sniff


teo2001

Citat: Shole  u Svibanj 16, 2016, 18:16:57
Jel sad kužite šta znači kad slika ima kompoziciju ?   Da je na ovoj malo bolja kvaliteta moglo bi komotno završit na kalendaru ili nekom prospektu.

hehe hvala hvala :))
potrudit cu se jos bolje samo ovaj tjedan skola zeza dosta je kontrolnih pa ono.... ali bit ce jos bolje nadam se ;)

sniff


citaro

Jos jedan primjer kako od bezvezne fotke dobiti ok fotku.

- izravnati fotku (orijentirao sam se po zgradi i stupovima semafora, stup rasvjete u pozadini je u koso
- odrezati nepotrebno/ono sto smeta (cesta, auti, lijevo stupovi)
- malo poboljsati boje (saturacija, kontrast)

Original:


Obrada:




Teutonic

@sniff
Sa te slike je bilo dosta otkinuti donji asfalt i onda to dalje uređivanje,nema potrebe za toliko cropanja no to je samo moje mišljenje.

@citaro
Original je sasvim ok,i osim možda izravnavanja (koje nije uvijek potrebno ni nužno) mislim da nije bilo potrebe za toliko kropanja,jer slika jako lijepo izgleda zbog raznolikosti boja-iza vidimo brda i polja a tu grad i zelena stabla,boje semafora i autobusa i sve dolazi do izražaja  ;)

citaro

Citat: Teutonic  u Svibanj 16, 2016, 22:44:02
@citaro
Original je sasvim ok,i osim možda izravnavanja (koje nije uvijek potrebno ni nužno) mislim da nije bilo potrebe za toliko kropanja,jer slika jako lijepo izgleda zbog raznolikosti boja-iza vidimo brda i polja a tu grad i zelena stabla,boje semafora i autobusa i sve dolazi do izražaja  ;)

Nije uvijek nuzno, ali po meni je pozeljno. Konkretno na ovoj fotki mi smeta. Raznolikost boja (brda, grad, semafor, autobus) je i dalje tu, maknuo sam ono sto mi je remetilo sklad fotke - auti desno, nepotrebna cesta dolje i stupovi lijevo koji odvlace pozornost.

citaro

Na vlastitom primjeru slikanom mobitelom - ovdje nisam pazio ni na sto, koncentrirao sam se samo na to da mi fotka ne bude mutna, jer je bio prvi dan da je novi citaro vozio na 83. Original je njah - ali ono najbitnije je postignuto - fotka nije mutna. Ostatak se lako da srediti da fotka lici na nesto.

Original:


Opet je ravnam po zgradi desno, micem sve sto mi smeta, popravljam malo boje i dobivam:


Inace, sve je radjeno u Microsoft Photo Editor, dakle za takve minimalne korekcije ne trebaju nikakvi bijesni programi i sve se to da srediti u tren oka.