Okolica Stuttgarta (VVS)

Autor Lion's Driver, Srpanj 28, 2021, 21:39:43

Lion's Driver

#30
Svi autobusi u GR Omnibus/Schlienz su isključivo na dizel. Navodno mora nabaviti električne do 12 mjeseca jer je dobio SSB liniju 60 no to neće vozit dio firme gdje ja vozim.

Šta se iskrenosti tiče nemam razloga lagati. Ko se sprema u Njemačku neka se naoruža žovcima posebno sada za vrijeme korone. Svakodnevna testiranja, hladnokrvnost naroda, poso kuća poso kuća. Istina je da je plaća za nas s juga dobra, ali da u HR vozite onoliko koliko i ovdje pod strogom papučom i kontrolom nadređenih bez ikakvih prava na razgovora zaradili bi ste dovoljno novca i tamo. Dok kod nas smjena na gradskom autobusu traje od 6 do 8 sati ovdje traju najcesce 10-12 sati s tim da imate pauze koje se ne placaju. Život postaje sve skuplji a zaboravite luksuz ispijanja kave, nema dobre kave, zaboravite zabavu sa curama, kad vidi da ste dosli iz vana sami i ostat cete sami, zaboravite na biranje autobusa i smjene, na bolovanje jer lako ostanete bez posla itd itd. Gradska firma je nešto drugo, no strancu je preteško doći do toga.

I da... kad neko kaže da u njemačkoj vozači prdilica poštuju autobus ko policiju, nije istina, čast iznimkama ali ne, samo se boje kazni i ništa više. Ako vam se netko skloni ili vas propusti tamo gdje ne mora obično je to bakica sa velikim autom ili generalno netko ko se boji mimolilaženja sa velikim vozilom. Egoizam je ovdje prometni standard, životi isplanirani u minutu i vječita žurba i trčanje maratona za novcem čine većinu stanovništva smotanim i kad moramnreći glupim vozačima. Osim što žure da ne zakasne, voze isključivo kako ih je škola naučila. Dojam programiranog softvera u glavi a ne razuma i mozga

421

Lijepe slike vanjštine, ali daj kolegama malo poslikaj detalje unutrašnjosti radnog mjesta gdje se vidi cockpit s rasporedom prekidača, armature iznad vozačke glave s radio aparatom i tahografom, pa malo dokumentacije (prometna dozvola, obrazac putnog naloga, obrazac prijave kvarova, "toplomjer" ili GPS slika na touchscreenu> vozni red po kojem voziš, komunikacija s garažom ili nekim centraliziranim odjelom za vođenje i usklađivanje prometa, imaju li  bus123 bus123 automatsku/manualnu mogućnost produžavanja faze semafora u kritičnim prilazima semaforiziranim raskrižjima...)
hi pivkan
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Lion's Driver

Postaviti ću slike i pokušati odgovoriti na sva pitanja. Ako šta zaboravim odgovoriti ću naknadno.

Slike su iz "SSB" zglobnog Citara. Baš sam ga jutros vozio na 122 iako je namjenjen SSB liniji 73. Inače "SSB" busevi su po pravilima SSB a ostali imaju sve isto osim SSB opreme. (dvije slike cu uploadati u drugom postu jer nije dozvoljeno nego 8 slika u jednom)

Sam raspored tipki je uobičajen, tabla se ne razlikuje ništa previše od većine.

Najveća razlika bi mogla biti u upravljanju vratima. Kod naših su dvoja sa vozačevom kontrolom a ona na prikolici su na senzor. Vozač daje dozvolu a putnik ih sam otvara iznutra ili izvana. Kada senzor ne registrira osobe u blizini vrata piste 3x i sama se zatvore. (sema kao kod Splitskih 307 i 308 a tipka je zadnja u nizu u desnom dijelu table).
Tu je jos i tipka za elektronsku rampu za invalide. Postavite autobus da rampa nema prepreku i drzite tipku dok se rampa u potpunosti ne namjesti za ulazak invalida. Istom tipkom je zatvarate. (tipka je također na desnoj strani u nizu)

Komunikacija s firmom i kolegam se odvija preko funka iliti radio veze koja pokriva kompletan teren gdje djelujemo, mogu je s pravom usporediti sa policijskom radiovezom po kvaliteti i dometu. Vrhunska stvar.

Tu imamo i 2 aparata.

SSB IBIS je isključivo za SSB linije. Vrlo precizan GPS i lagano korištenje za svaku pohvalu. Također preko njega možete komunicirati sa SSB centralom jer ima svoju radiovezu instaliranu kroz IBIS, mikrofon i zvučnik.

IVU kasa i IBIS za GR/Schlienz je standard. Lijevo stanice i vremena a desno opcije za display, najave, servis itd itd. Display je automatski preko oba aparata. Kada IBIS izvrti do zadnje stanice okreće smijer i piše novi natpis na display koji je unaprijed određen. Sve da imate u smjeni 5 linija display ne dirate ni ne tipkate nikako.

Jos jedna stvar. Na 3 načina je moguće pozvati policiju. Preko SSB IBISa (crvena tipka NOT) IVU kasse (preko polja "unfall") te crvenom tipkom u blizini ručne za tajno pozivanje.

Klima centar je klasični, tahograf na OUT.

RADIO za muziku nema jer je u DE radio u linijskom autobusu zabranjen.

Ovo staklo nije antivandal kabina samo zaštita od korone da vozač ne mora nositi masku. Taman dobro došlo da se generalno odvojiš od svakakvih ljudi s koronom i bez nje.

Prometnu, dokumente i plan vožnje ne smijem slikati. Ne bi smio ni kasu al eto, nije me briga. Hoću da vidite.

Prijava šteta se radi telefonski + slika na whatsupp nadređenima. Ako sami napravite štetu ista stvar + pisanje "schadenmeildunga" tj. izvješća o šteti.


Lion's Driver

Ako sam šta zaboravio odgovoriti pitaj. Također i ostali ako koga šta zanima  hi

421

#34
Kad budem dolazio u Kirchheim unter Teck ili okolicu >  pivkan  ;D
Bier von Faß oder Fass ???
"Toplomjeri" za nedjelju su crvene boje? RD bijeli? Subota?
Ključ na lijevoj armaturi je za rampu ili kneeling?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Frik85


421

HM! Ja sam old school > scharfes s
The letter is only used in German, and can be replaced with ⟨ss⟩ if the character is unavailable or capitalized, though a capitalized version has existed officially since 2017.
In the 20th century, it was completely replaced by ⟨ss⟩ in Swiss Standard German (used in Switzerland and Liechtenstein),[2] while it remains part of the orthography of Standard German elsewhere. tnx
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Lion's Driver

Citat: 421  u Siječanj 16, 2022, 16:53:52
Kad budem dolazio u Kirchheim unter Teck ili okolicu >  pivkan  ;D
Bier von Faß oder Fass ???
"Toplomjeri" za nedjelju su crvene boje? RD bijeli? Subota?
Ključ na lijevoj armaturi je za rampu ili kneeling?
Adakako  pivkan
Knelling je druga tipka na desnoj strani povise tipki za vrata. Rampa strogo elektronska. Kljuc kod rucne je kljuc za paljenje autobusa.

"Toplomjeri" ima li to drugi naziv?

421

Jbg, tako mi ZETovci zovemo "tablicu voznog reda".
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Lion's Driver

#39
Ovdje svaka smjena ima "Dienstkarte" na kojoj piše apsolutno sve. Umlaufnummer za kasu, koliko traje smjena, koliko pauze, koliko je placeno, a na ostatku pisu svi polasci i linije u toj smjeni.

Samo zbog raspoznavanja su boje. Radni dan sa skolom je bijeli papir, praznici su zuti papir, subota plavi, nedjelja ruzicasti (ovaj ruzicasti se malo vidi na jednoj slici)

Ja sutra imam Umlaufnummer 7317 i odmah znam da me ceka 3 kruga SSB 73, krug 130 i 4 kruga 120 i da radim po tom Dienstu od 6:45 do 17:00 (pardon... do 17:30 da ne lazem)

Lion's Driver

Citat: 421  u Siječanj 16, 2022, 11:22:36
obrazac putnog naloga,....

imaju li  bus123 bus123 automatsku/manualnu mogućnost produžavanja faze semafora u kritičnim prilazima semaforiziranim raskrižjima...)
hi pivkan

Ostao sam dužan dva odgovora. Jedan vrlo bitan i zanimljiv.

Putnog naloga nema i ništa se apsolutno ne piše, kemijska je u džepu samo za ne daj bože pisanja izvjesća o šteti ili slično...

Da... semafori. Preko IVU kase (GR/Schlienz) možete sebi požuriti zeleno samo na Eslingen ZOB, tj kolodvoru za gradske autobuse. Ostali semafori rade na senzor koji se nalazi u kasi. U pravilu kada se autobusom približavate 80% semafora, upali se bijelo slovo A. Tada semafor nastoji što prije upaliti autobusu zeleno. Problem je u tome što tu opciju kontrolira netko ko upravlja semaforima pa kada je zeleno najpotrebnije u špicama, oni to ugase da izjednače bus i malo auto, nešto najiritantnije i najgluplje u Njemačkoj a ima puno toga glupog. Valjda im je u špici žao malih prdilica, ili jednostavno zbog velike mase prdilica puste ih na slobodu, tada nastaje kaos

421

#41
Vidim i mini kamere na displejima > IBIS  umnik2 tebe kao vozača, a IVU prema prvom peronu tj putniku.
Dakle nema putnog naloga jer tahograf, IBIS i IVU rade administrativni dio umjesto tebe? Mi još pišemo...
Vozite u OUT modu tahografa? S umetnutom karticom ili bez nje? Mi s umetnutom, u OUT modu.
  byeg Ništa ti nisi dužan, ja sam... ;D  good_boy
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Lion's Driver

Na SSB aparatu ona točkica je senzor svjetla a na IVU vjv čitač bar koda iako nisam 100% siguran da nisu i kameru ugurali tamo da snima putnika radi napada i slično. Video snimanje vozača bez pristanka u Njemačkoj je kazneno djelo.

Administracija je već odrađena unaprijed. Svatko ima svoj dienst i to je to a memorija kase i GPS bilježe sve podatke.

Taho je na OUT bez kartice. Nismo je zakonski dužni koristiti nikako.
Uz taho imamo i TOM TOM, tako ga zovemo te je marke. Prisloni se vozačka ma početku smjene i on sve bilježi. Manevre, kočenja, brzinu, naginjanje busa, potrošnju, itd itd... na kraju smjene je zanimljivo vodjeti ocjenu.  ;D Moja je iskreno od 7,3 do 8,6/10 ovisi koji bus vozim i koje linije. Vrlo je teško imati 9+

421

Tako ja, tukac iz Agrama, dođem za volan autobusa, GPS me navodi (iako nemam pojma kamo vozim to jest trasu linije)  i za to dobijem 25 ojra po satu?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Lion's Driver

GPS je za praćenje i zapis svoh podataka. Znaju točno gdje si u kojem trenutku. Samo zvuk ne bilježi. Nešto tipa crne kutije bez zvuka  ;D Navigacije nema, moraš u glavi imat liniju. (ili se snalazi preko google mapsa  :P)