Linije – razno 2024.

Autor Mercedes bus, Siječanj 03, 2024, 21:59:22

tramvajac 92

Citat: luka1234  u Travanj 21, 2024, 23:22:57Veća je glupost što 134 zbog načina organizacije terminala u Prečkom mora dosta vremena gubiti čekajući lijevo skretanje sa avenije na Zagrebačku.

Tehnički, iako bi bilo zanimljivo da vozi suprotnim smjerom od 114 kroz kvart (vidi 220 i 109), bilo bi nezgodno.
Što zbog potrebe za uređenjem stanica u suprotnom smjeru, što zbog potrebe traženja može li se proći zglobnim Jarnovićeva -> L. Matačića -> Hatzova -> Petrovaradinska.

145 bi trebala biti cjelodnevna (ili makar dvije smjene 6-19 ona logika), sa još kojom stanicom po Rudešu i Oranicama da ima više putnika.
Citat: luka1234  u Travanj 21, 2024, 23:22:57Pametnije bi bilo (da resursi postoje) uvesti zasebnu liniju preko Rudeške od Črnomerca do Ljubljanice
Ovo je svakako dobra ideja.

Kocka 146

#91
I mene je iznenadilo kao i mojega prijatelja stup s natpisom 147 na jednoj stanici u Gajnicama...

Kreće li uskoro nova linija?!  umnik2
Sretan je tko zna voljeti! - Hermann Hesse
Usput posjetite moj YT kanal Lovro Zet 2-HŽ! 🤠

vrba

Čime oni to misle vozit? Tačkama?  thumbs

Kocka 146

Očito  rofl
Umjesto da se busevi održavaju i maknu bespotrebne linije, oni pokreću novu liniju...
Sretan je tko zna voljeti! - Hermann Hesse
Usput posjetite moj YT kanal Lovro Zet 2-HŽ! 🤠

Stilben426

#94
Ako će voziti 142/01, isto kao što 143/01 vozi 145, onda nije problem. S tim da se onda redukcija voznog reda 142 podrazumijeva. Sve ostalo ne da je neprihvatljivo, nego i, doslovno, neizvedivo.
A možda se redukcija 142 ionako planirala pa su na brzinu smislili nešto jer jedan autobus ne može voziti i 142 i 143 i 145 radnim danom, a u protivnom bi 142/01 previše stajao.

tramvajac 92

Vikendom su na 113 sad dva busa. 20 do 25 minuta interval  ::|

Dreamwalker

Čujem da građani Gornjeg Bukovca šalju pozdrave ZET-ovoj inženjeriji. Srećom,radi se o elitnom dijelu grada gdje svako kućanstvo valjda ima nekoliko automobila na raspolaganju pa im JGP ne treba :)

 https://www.zet.hr/aktualnosti/izmjene-u-prometu/linija-227-ovog-vikenda-prometuje-obilazno/8355

Citat:Zbog prekopa kolnika u zoni raskrižja Ulice Oboj i Ulice Prilesje, autobusna linija 227 (Svetice - Gornji Bukovac - Gračansko dolje) će od subote, 27. travnja u 7 sati do jutarnjeg izlaska autobusa u ponedjeljka 29. travnja, prometovati izmijenjenom trasom u oba smjera:

Svetice - (desno) Maksimirska cesta - (lijevo) Avenija Gojka Šuška - (lijevo) Svetošimunska cesta - (desno) Ulica Čret - i u nastavku redovnom trasom do odredišta
Autobusna stajališta Prilesje u smjeru sjevera, Bukovačka 23 u smjeru juga, te obostrana stajališta Prilesje - ŠUMA, Oboj - Jurja Ves, Oboj 28, Oboj - Kosa, Bukovac - VODOVOD, Bukovac 115, Gornji Bukovac, Gornji Bukovac - Kosa i Melinišće neće se koristiti.
Istovremeno će biti uspostavljeno izlazno autobusno stajalište na Maksimirskoj cesti kod tramvajskog okretišta Maksimir.

Na izmijenjenom dijelu trase, linija 227 neće koristiti usputna autobusna stajališta.

Korisnike ljubazno molimo za razumijevanje.
"Onaj tko kaže da je Solaris smeće je potpuni idiot" - (c) shef

"Ništa ti ne shvaćaš!" - (c) 421

Mercedes bus

Citat: tramvajac 92  u Travanj 27, 2024, 10:20:58Vikendom su na 113 sad dva busa. 20 do 25 minuta interval  ::|
Super, valjda ZET broji mrave koji se voze tom linijom a ne putnike.

vrba

Rekao bih da je to povezano s time da je Jarun postao pješačka zona  klinac

A za liniju 147, predviđam da u cijelom danu neće prevesti više od 20 ljudi  ;D Isto tako sad je 143 postala toliko rijetka da ne znam tko će se više voziti njom  :P

tramvajac 92

Da bi se tim minibus linijama netko vozio, trebaju imati vozni red koji bi to poticao.

147 ima potencijala biti plac linija sa boljim voznim redom. A još ako dodaju stanicu kod Lidla na Huzjanovoj, pa to će trebati veći bus.  ;D