Vandalizam u autobusima i na stanicama

Autor jedan_019, Srpanj 17, 2010, 03:25:32

pehar_11

#165
Problem će nastati kada se demolira više puta. Jednom se razvali, pa ajde, popravi se, ali ako kreteni demoliraju svakodnevno, pitanje je hoće li se isto nastaviti održavati. Ja se samo nadam da idioti neće razvaljivati, ali svakako pozdravljam ideju da se ugradi najava.
vrijeme je novac?!?

rzri05

Izgleda da netko smatra kako 26 ide preko Laginjine do Stuttgarta. ::|

pehar_11

U zadnje vrijeme je "fora" da se iz autobusa čupaju i kidaju sigurnosni čekići (ili kako god se to zove), pa me zanima da li prilikom uzimanja čekića iz okvira vozaču dođe nekakva obavijest ili se čuje zvuk pištanja, ili pak ništa od navedenog?
vrijeme je novac?!?

Zmajhir

Nekako sumnjam, mislim da se to samo iščupa i nikom ništa. Mutavo ponašanje, ali teško da će ga itko zaustavit ako ga vidi da to uzima

NP-549

To nije "u zadnje vrijeme" nego oduvijek. Čekići su se mažnjavali otkad ja pamtim, a u zadnje vrijeme je jedino novo da se redovito zamijene novima.  I koliko god vi mislili suprotno, uništavanja autobusa nikad nije bilo manje.  Prije je bilo nezamislivo da tapecirani bus vozi u gradu jer se uništavalo i drvena sjedala. Danas voze najnormalnije. Tu i tamo neka šteta koja se relativno brza sanira.  U prigradu su redovito dolazili Sanosi i Tamovi sa komplet rasparanih 20 sjedala od polovice dalje. Šaranje nije niko ni brisao.  3 tapetara su bila zaposlena u Troleju samo za to. Danas nema nijednog, a sjedala nikad urednija

pehar_11

#170
Citat: NP-549  u Listopad 23, 2022, 12:33:14uništavanja autobusa nikad nije bilo manje.
To se definitnovno slažem, imam osjećaj da je kretenima žao uništavati nove autobuse koji su udobniji, ali i ljepše izgledaju. Dodajmo tu i videonadzor i sve ostalo.

Uz sve to moram naglasiti da mi se ipak čini da se šteta na autobusima puno brže sanira nego prije (čak i u autobusima koji nisu sufinancirani, jer pretpostavljam, oni su prioritetni). Pravi primjer toga je kada sam ja ovdje napisao prije par mjeseci da je neznam ni ja koji više gbr. išaran na cijelom zadnjem dijelu, a par dana nakon je isti taj autobus bio očišćen od glave do pete, a i općenito se vidi da se informacije sa foruma ovdje brzo stave u praksu (ako nisam u krivu), što mi je jako drago.
vrijeme je novac?!?

lussin

A ima i još jedna stvar koja je još prije spominjana - sad su uglavnom svi na mobitelima, do pred cca 10-15 godina to nije bio slučaj

Čelični

#172
Citat: NP-549  u Listopad 23, 2022, 12:33:14To nije "u zadnje vrijeme" nego oduvijek. Čekići su se mažnjavali otkad ja pamtim.
Mažnjavali su se još od kad i mene služi moje pamćenje, pogotovo 80-ih prošlog stoljeća. Moje kolege u školi i osnovnoj i srednjoj su se još time hvalile i pokazivale  sigurnosne čekiće koje su pokrali. Tada su se ukradeni sigurnosni čekići rijetko i nakon dugo vremena zamjenjivali novima. Zbog toga je bilo puno autobusa koji su tada vozili bez sigurnosnih čekića.
Danas se za razliku od tih vremena, što je vrlo pohvalno što je i NP napisao redovito se zamijene novima. Ali slažem se sa kolegom pehar-om trebalo bi na tom vandalizmu poraditi i uvesti nešto što bi obavijestilo, odnosno alarmiralo vozača bilo, pištaljka ,obavijest ili nešto treće što bi te bezobraznike odvratilo od toga (ako je to ikako uopće izvedivo).

Čelični

#173
Fotografirano u Rijeci danas 25.10.2022. na stajalištu "Bok" (u smjeru centra grada) na Donjoj Drenovi linija 5 oko 10.sati ujutro po najvećem pljusku, dok sam čekao autobus i ovako već pokisao zbog takvih kretena ne spašava puno ni nadstrešnica devastirana usred njezinog krovišta. Stigao sam kući potpuno pokisao, a morao sam ići na Drenovu zbog obaveza.
Mene zanima do kada će kreteni devastirati nadstrešnice na stajalištima? Zbog takvih kretena posljedice osjete putnici. Posebno zamjeram onima koji se kunu u ljubav prema "svojoj" Rijeci a to rade. Ljubav prema gradu se ne iskazuje frazama "Volim grad koji teče" i sličnim, već djelima u koja sigurno ne spadaju vandalizmi poput ovoga i sličnih koje smo imali nažalost mnogo na ovom forumu. Prokleti bili ! >hammer<
Isprika na nešto lošijoj kvaliteti fotografije zbog ekstremno loših vremenskih uvjeta kada je fotografirana.


Volim autobuse


pehar_11

vrijeme je novac?!?

Zmajhir

Bezveze, da ne mogu tih pol ure odsjedit normalno nego ovako

Autobusv2

Prije neznam 2 tjedna otprilike sam sijedio na predzadnja sica,i primjetio curu kako pusi cigare,uzas cijeli bus je smrdio i jos je bio stari bus tako da nije bilo kamera ali sramota kako neki ljudi nemogu izdrzat bez nikotina. >:(

rzri05

Neki ljudi očito smatraju da mogu raditi što god ih je volja iako ne bi smjeli. Ne mogu razumijeti te putnike što nemaju ni malo obzira prema putnicima koji ne puše (u što se i ja mogu ubrojiti), pa valjda se barem mogu strpiti dok ne izađu pa onda mogu koliko im srce želi.

Ovo što se žalim nije ipak namijenjeno svim pušačima jer znam da velika većina ima obzira pa se potrude izdržati, s time nemam apsolutno ikakvih problema.

pehar_11

#179
Citat: rzri05  u Veljača 03, 2023, 14:39:03Neki ljudi očito smatraju da mogu raditi što god ih je volja iako ne bi smjeli. Ne mogu razumijeti te putnike što nemaju ni malo obzira prema putnicima koji ne puše.

Mali balavci koji demoliraju autobuse, ali i u njima uredno zapale cigaru jesu kreteni. Jednostavno je tako. Iako ne volim grdit vozače, nažalost, ima i nekih koji cigaru zapale i u busu, u vožnji, s putnicima, pa onda i takvi ponekad jesu primjer, tj. sve se svodi na to "ako je on, mogu i ja". Takvi "incidenti" su rijetkost, volim misliti da živimo u donekle "pristojnom" gradu, jer ovakvih je incidenata sve manje.
vrijeme je novac?!?