Pozdrav svima

Autor Doki21, Studeni 08, 2021, 18:49:09

Doki21

Lijep pozdrav svima ja sam Dorian dolazim iz Vukovara imam 16 godina zaljubljenik u autobuse sam od malih nogu iako mi se niko nije u obitelji bavio tim poslom najdraža firma mi je čazmatrans vukovar  i ako šta god treba oko te firme slobodno pitajte pošto sam  50m od kolodvora i vidim sve i rado ću pomoći oko te firme i potrudit ću se što prije slikati prinove ali i ostale autobuse i nadam se da će slike bit ok i eto to bi bilo to lijep pozdrav svima .

gospardbk

Pozdrav Doriane i dobrodosao na forum  hi
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

Doki21

Citat: gospardbk  u Studeni 09, 2021, 20:06:59
Pozdrav Doriane i dobrodosao na forum  hi

Hvala još bolje vas našao hi

Marek

Dobrodošao! S veseljem očekujemo izvještaje iz Vukovara! :)

Doki21

Citat: Marek  u Studeni 09, 2021, 21:30:21
Dobrodošao! S veseljem očekujemo izvještaje iz Vukovara! :)

Hvala,bit će ih itekako i ja se veselim.  hi

mate

#5
Da i ja poželim dobrodošlicu, malo da nadodam, očekujemo i slike ostalih prijevoznika po Vukovaru, od konkurencije ČZMu u Gradu - Slavonija Busa, kao i onih koji dolaze na raznim izletima, kojih ima pa skoro svaki dan, barem onih izleta osmaša što organizira MZO.
Vjerujem da će u narednih 10ak dana biti povećan broj buseva na izletima, s obzirom na približavanje obljetnice pada Grada 18.11., tako da vjerojatno će svega biti u Gradu Heroju.

I, da budi spreman da će ti se naći uvijek neki biser koji će ispitivati što i zašto slikaš, imaš par takvih u ČZM VU, ali neka te to ne sputa. Ipak većina njih u ČZM Vu (od vozača pa nadalje) zna za sve ovo i apsolutno podržava ovaj projekt.

Doki21

Hvala,naravno biti će slika i od ostalih prijevoznika no sikiriki, naravno i ako ste za i ako naravno budete u Vukovaru 18.11 .naravno ako vi to želite možemo zajedno ići slikati . A što se tiče toga znam o kome je riječ pošto mi je malo daljnji susjed i upoznat sam s time,ali svejedno imam i dalje malo strah kad slikam jer uvijek razmišljam kako će reagirati vozač ili kako će reći joj vidi sad ovog našo mene slikat ali valjda će i to proći vremenom. :)

sniff

Onda slikaj autobuse negdje u pokretu pri niskim brzinama, ulaz u kolodvor npr. Ako lik tada zaustavi bus i izađe, stvarno nemaš sreće hehe.
I da, nemaj žurbe s aktivnošću, ne radiš na normu da je stvar hitna. Osim Samoborceka na IZP ili ako želiš prvi uploadat prinove ;)

Paško

Citat: Doki21  u Studeni 10, 2021, 21:10:48
imam i dalje malo strah kad slikam jer uvijek razmišljam kako će reagirati vozač ili kako će reći joj vidi sad ovog našo mene slikat ali valjda će i to proći vremenom. :)

Pusti to. Kao netko tko je aparatom slikavao sa već 13 godina, mogu ti reć da su to potpuno nebitne stvari. Nije bitno što i kako radiš dok nikome ne nanosiš štetu, a to fotografiranjem autobusa sigurno nećeš napraviti. Možda ti kasnije bude krivo što nešto nisi uhvatio dok si mogao, a to si ne želiš dopustiti. Zato bez zadrške, slobodno izvadi mobitel, "naciljaj" autobus kako treba (lijepo dvjema rukama kadriraj, ne iz koljena, džepa i slično) i deri. hi Nekad ćeš tako upoznati susretljive vozače, razmijeniti koju zanimljivu informaciju, a umišljeni će ostati takvi vidjeli te ili ne.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

gorgoroth

#9
Velika vecina vozaca dopusti da se slika autobus, neki zatvaraju vrata od bunkera da ljepse ispadne  a jako mali postotak kao to ne dopusti, ok nema problema, odes na drugu poticijz i klik da ne vidi

Doki21

Citat: Paško  u Studeni 10, 2021, 21:58:28
Pusti to. Kao netko tko je aparatom slikavao sa već 13 godina, mogu ti reć da su to potpuno nebitne stvari. Nije bitno što i kako radiš dok nikome ne nanosiš štetu, a to fotografiranjem autobusa sigurno nećeš napraviti. Možda ti kasnije bude krivo što nešto nisi uhvatio dok si mogao, a to si ne želiš dopustiti. Zato bez zadrške, slobodno izvadi mobitel, "naciljaj" autobus kako treba (lijepo dvjema rukama kadriraj, ne iz koljena, džepa i slično) i deri. hi Nekad ćeš tako upoznati susretljive vozače, razmijeniti koju zanimljivu informaciju, a umišljeni će ostati takvi vidjeli te ili ne.

Upravu ste upotpunosti,hvala na savjetima :)

mate

#11
Paško ti je sve rekao...
Prije 10ak godina kad je ovaj projekt bio u svojim počecima, vozačima ti je bilo čudno da netko s fotićem ili mobitelom hoda i slika autobuse, većinom ti je to bila starija garda kojoj su tehnologije bile strani pojam i koji nisu baš znali previše o samim forumima i slično.
Danas je situacija puno drugačija po tome pitanju, kako bi se reklo sve je na mreži, dobar dio prijevoznika naše fotke iskoristi i za svoje materijale (od web stranica pa nadalje, samo što tu većina ispadne nekorektna pa ne spomene izvor slike), a i vozači su većinom po društvenim mrežama i prate sve to, tako da ti je osoba koju sam ranije naveo, kao i pr. njegov pajdo koji duži isti bus u relativnoj manjini.
Pr. meni osobno je gušt otići do A3 slikati u vremenima gužve kada prođu neki busevi koji nisu svakodnevni, u 70-80 % vozača pozdravi ili blicne u znak odobravanja samog slikanja.
Možda se varam, ali na Zapadu imaš profesionalace koji se bave s time i koji i zarađuju pristojne novce od toga, a i pojedini članovi ovog Foruma su našli svoj posao u autobusnom sektoru, bilo kao vozači, bilo kao prometno osoblje (a sve je krenulo od slikanja buseva uz naravno onu činjenicu da voliš to što radiš).

Doki21

Veliki pozdrav svim budućim kolegama sa budućeg radnog mjesta 😊,danas sam ostvario jedan dio svog dugogodišnjeg sna,a za par godina radimo i na ostvarivanju drugog dijela koji me još više raduje,jednostavno nemogu se zamisliti da ću radit išta drugog osim vožnje autobusa,tako je jednostavno srce odlučilo i tako sam si zacrtao i tako će bit,nadam se da ćemo svi jednog dana ostvarit svoje snove i radit posao koji volimo i koji ćemo volit radit😊😁 još jednom veliki pozdrav za sve kolege dobre volje🥰😍👋
I da čujem kako mi stoji Neoplanče😁😁🥰😊

Shole


gospardbk

Sretno u potjeri za snovima 💪🏻😎
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom