Rasprava - razno

Autor tamlover, Siječanj 14, 2008, 21:15:50

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Prosinac 13, 2009, 21:01:03
Citat: aaaaa  u Prosinac 13, 2009, 15:54:39
Citat: The_Dubster  u Prosinac 13, 2009, 11:06:46
Citat: PROFA  u Prosinac 12, 2009, 23:53:58
Ovaj zuti  Stajer je od Austrijske POSTE !

i vareški autotrans ima dva ista ;)

ma nisu isti. Ona dva vareska su novija i u mnogo boljem stanju. Imaju Volvo motor i EPS mjenjač dok ovaj ima MAN motor i automatski mjenjac, Vareški imaju dvoja vrata a ovaj troja vrata...

ima centrtrans jedno
g ovakog sa troja vrata, ali je niskopodni. stoji u ilijaškoj garaži centre :)

nema prijatelju da nebih ponavljao i ovdje vrijedi moj prethodni post dakle centro ima ovakvog slicnog tj ima mislim dva ili tri ovakva ali i oni imaju Volvo motor  i automatski odnosno poluautomatski mjenjac

PROFA

#166
Ma imao ih je nekoliko pa je valjda rashodovao!
To su busevi iz Brusel jer je prije bio gradski prijevoz takav!

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 17, 2009, 19:56:01
Karosa B731 gb 612 prije 2-3 dana na liniji 42
Znam da mu je bio ugrađen Mercedesov motor, ali zadnjih sedmica opet zvuči kao Renault.




ma jos mu je Mercedesov motor. Ova Karosa je kupjena od Autoprevoz mostar ili Mostar bus nisam siguran znaci nije stigao u onom kontingentu od 21 komad 1996. godine. Kada je tek kupljen imao je g.b. 621 pa su mu kasnije dodali broj 612

elvis

Moze biti samo Autoprevoz Mostar,posto je Mostar-bus tek kasnije osnovan,ali nisam znao da je Autoprevoz imao Karose,sjecam se njihovih Ikarusa,i starih MB 0305 i sl. buseva koji su obavljali prigradski prevoz

MILCHO

Citat: aaaaa  u Prosinac 17, 2009, 21:44:24
Citat: MILCHO  u Prosinac 17, 2009, 19:56:01
Karosa B731 gb 612 prije 2-3 dana na liniji 42
Znam da mu je bio ugrađen Mercedesov motor, ali zadnjih sedmica opet zvuči kao Renault.

ma jos mu je Mercedesov motor. Ova Karosa je kupjena od Autoprevoz mostar ili Mostar bus nisam siguran znaci nije stigao u onom kontingentu od 21 komad 1996. godine. Kada je tek kupljen imao je g.b. 621 pa su mu kasnije dodali broj 612
Ali nekako prije mjesec-dva zvučao mi je kao MB o305 a sad mi zvuči kao ostale Karose.
E ovo da je nabavljen od Autoprevoza nisam znao. Koje je godine nabavljen, jeli 622 isto Autoprevozov i Jesu li Pegaso autobusi onda počinjali sa 621 jer znam da su numerisani odmah iza Karose? od Autoprevoza je nabavljen i MAN-Avtomontaža 486 (2002-2006)

(ht-busser.dk)

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 17, 2009, 23:56:06
Citat: aaaaa  u Prosinac 17, 2009, 21:44:24
Citat: MILCHO  u Prosinac 17, 2009, 19:56:01
Karosa B731 gb 612 prije 2-3 dana na liniji 42
Znam da mu je bio ugrađen Mercedesov motor, ali zadnjih sedmica opet zvuči kao Renault.

ma jos mu je Mercedesov motor. Ova Karosa je kupjena od Autoprevoz mostar ili Mostar bus nisam siguran znaci nije stigao u onom kontingentu od 21 komad 1996. godine. Kada je tek kupljen imao je g.b. 621 pa su mu kasnije dodali broj 612
Ali nekako prije mjesec-dva zvučao mi je kao MB o305 a sad mi zvuči kao ostale Karose.
E ovo da je nabavljen od Autoprevoza nisam znao. Koje je godine nabavljen, jeli 622 isto Autoprevozov i Jesu li Pegaso autobusi onda počinjali sa 621 jer znam da su numerisani odmah iza Karose? od Autoprevoza je nabavljen i MAN-Avtomontaža 486 (2002-2006)


Ma nije on nikada zvucao  kao MB 305 vise je zvucao kao nekadasnji 483 (TAM) ali zna se da je imao MErcedesov motor. Međutim mislim da onaj ko je ugradio taj motor nije napravio bas pametan potez. Mercedesi i teretni i putnicki pa i autobusi imaju najbolje uradjen prenos od svih vozila. Dakle "nedostatak" konjskih snaga nadomjescuje se jako dobro uradjenim prenosom. Kod karose ne znam ciji je "diferencijal" ali znam da nije MB. Znači mogao je voziti "ravnicarske " linije jer bi se u brdu veoma brzo zagrijao a i vuca mu nije bila nesto posebno. Osim toga ubacen mu je i drugi mjenjac....
Karosa 622 nije nikada ni postojala. A ovaj 621 sada 612 je nabavljen 2004. ili 2005. Pegasso cini mi se da jesu numerisani poslije Karosa...

MILCHO

E ne vjerujem da mi se nekoliko godina pričinjavao 622 i stari 621 znači 100% ali baš 100% sam siguran da je postojao! e sad, kad su došli to neznam.
622 sam upamtio po tome što nije imao natpis "Evropska unija program rekonstrukcije" kad su ga gotovo sve karose imale. znači ponavljam 100% je postojao!

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 18, 2009, 22:24:28
E ne vjerujem da mi se nekoliko godina pričinjavao 622 i stari 621 znači 100% ali baš 100% sam siguran da je postojao! e sad, kad su došli to neznam.
622 sam upamtio po tome što nije imao natpis "Evropska unija program rekonstrukcije" kad su ga gotovo sve karose imale. znači ponavljam 100% je postojao!

buraz 100% ti se pričinilo znači Karose su bile numerisane od 600 do 620 to je dakle 21 komad i kasnije je kupljen 621 mislim 2005. da bi godinu dvije poslije njemu bio dodjeljen broj 612 jer je "pravi" 612 povučen iz saobraćaja . Znači 622 nikad nije postojao. Što se tiče Karosa i MAN-ova SL 222 kasnije Lions Classica znam svako vozilo na pamet i nedostatke i prednosi i vozasče koji ih duze odnosno koji su ih duzili tako da tu nemam "fule"

MILCHO

#173
E onda je neki divljak kupio plavu Karosu i naljepio Grasov logo i Žuti broj 622. vozio je na 31 i/ili 42 100%. dali je bila renumeracija, zajam, divljak ili peto-deseto ne znam ali sigurno znam da sam ga viđao nekoliko godina sa tim brojem na Grasovim linijama. za mnoge autobuse nisam siguran neke stvari, ali za ovog sam siguran!

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 19, 2009, 11:48:59
E onda je neki divljak kupio plavu Karosu i naljepio Grasov logo i Žuti broj 622. vozio je na 31 i/ili 42 100%. dali je bila renumeracija, zajam, divljak ili peto-deseto ne znam ali sigurno znam da sam ga viđao nekoliko godina sa tim brojem na Grasovim linijama. za mnoge autobuse nisam siguran neke stvari, ali za ovog sam siguran!

jesi li ti malo tvrdoglav ili sta je u pitanju stvarno ne znam. Kažem ti još jednom znam sve i jednu Karosu koja je dosla u Gras  a volan od sve i jedne osim ove 613 sam imao u rukama znaci Karosa 622 nikada nije postojala šta si ti vidio i kako si vidio stvarno ne znam

elvis

Ajde ljudi dogovrite se preko pp-a jel bila ili nije pa posaljite odgovor,mozemo ovako vjecno nagadjati ;)

aaaaa

dobro dogovoreno...
Ovaj 492 ex 4123 je vrlo kratko vozio kao trolejbus dok je najkrace vozio 493 ex 4124 ....
btwMAN SL 222 g.b. 849 koji je donedavno bio u crnoj boji sa reklamom "Maestro Cirrus" u ponedjeljak najvjerovatnije ce se pojaviti sa crvenom šemom reklame  "Smoki" nesto slicno kao ona tri autobusa 804, 816 i 844 sa reklamom CHIPSY

aaaaa

Citat: MILCHO  u Prosinac 20, 2009, 13:40:31
Citat: aaaaa  u Prosinac 19, 2009, 18:58:51
dobro dogovoreno...
Ovaj 492 ex 4123 je vrlo kratko vozio kao trolejbus dok je najkrace vozio 493 ex 4124 ....
btwMAN SL 222 g.b. 849 koji je donedavno bio u crnoj boji sa reklamom "Maestro Cirrus" u ponedjeljak najvjerovatnije ce se pojaviti sa crvenom šemom reklame  "Smoki" nesto slicno kao ona tri autobusa 804, 816 i 844 sa reklamom CHIPSY
Kod tih Mercedes duobusa mi nikad nije bilo jasno kako dižu trole, pošto nisu imali konopce, a nikad ih nisam vidio u toj "akciji" pošto su kratko vozili.



hhahaha Nisi jedini. Uz svaku tu trolu MB je dosla po jedna crveno bijela aluminijska "stanga" koja se teleskopski izvlači na potrebnu visinu a na vrhu tog štapa je kuka kojom se kaci za trolu s tim da su Mercedesi imali ja mislim cak i elektronsko "upravljanje" trolama dakle ta šipka je služila samo za potpomaganje i onda kada trola "spadne"....
a ovaj 823 je sinoc radio na komercijali umjesto 852 tj vidio sam da ga vozi vozac koji inace vozi 852...

alarm

Pa ljjudi ja sam novi na ovom forumu, ali ikarus je smece. Jedan MB Citaro zglobni sa klimom je 350000€ bolje da smo jednog uzeli
nego ovih 20. Pogledajte Zagreb. Pa da se ovi MAN-ovi SL222 fino prelakiraju srede bili bi extra
Tito je uvijek svima naređivao a vozačima se obraćao sa Gospodo vozači molim Vas

MILCHO

#179
Citat: alarm  u Prosinac 20, 2009, 17:00:23
Pa ljjudi ja sam novi na ovom forumu, ali ikarus je smece. Jedan MB Citaro zglobni sa klimom je 350000€ bolje da smo jednog uzeli
nego ovih 20. Pogledajte Zagreb. Pa da se ovi MAN-ovi SL222 fino prelakiraju srede bili bi extra
Da zagreb nije čuvao stari vozni park, nebi mogli ni pomisliti na novi Citaro. U situaciji kada je ogroman manjak i vozila i para. možda bi jedino bolje riješenje bilo da se uzme 20-25 očuvanih polovnjaka starih 6-7 godina. ali da bi bilo bolje 1 nov Citaro od 15 novih Ikarbusa to bi se moglo reći tek kad budemo imali 170 ispravnih autobusa koliko smo imali prije 10-tak. a ne 90 koliko smo imali prije nabavke Ikarbusa. zamisli da smo nabavili zglobni Citaro koji košta kao 2 Ikarbusa. a rashoduje se 10 dotrajalih autobusa + 10-15 rashodovanih prošle godine, znači opet smo u minusu.
prije par godina na jednoj od linija koju najviše koristim - 31 vozila su 3 autobusa a vozač je mogao 5-10 minuta predahnuti a prošle i do pola ove godine vozio je samo jedan dotrajali Neoplan a vozač kad dođe na okretnicu morao je odmah nazad. kako su nabavljeni Ikarbusi, bar radnim danom u špici vozi i drugi autobus. Istina, na 31 ne voze novi Ikarbusi ali su oni rasteretili autobuse sa drugih linija.

Citaro je Citaro ali 15 je 15