Nabava novih vozila (autobusi, trolejbusi)

Autor mb0404, Listopad 15, 2009, 23:36:41

alan

U Švajcarsku se mijenaju Autobusi posle 14 Godina Života, a Trolejbusi posle 20 Godina. Mijenaju se rano, što tako može još dosta Para na njih da se zaradi i sa tim Parama se kupuju nove Auto/Trolejbuse.

U 2008. smo prodali 11 Trolejbusa za Rumuniju. Tamo čak bolje rade no njihove nove Trolejbuse, bez Obzira i ako imaju 23 Godina!  thumbs

Znači bolje je ulagad u Švajcarske Autobuse no u neke druge  ;D

citaro

Nije baš uvijek tako, u Zugu su primjerice busevi vozili dulje od 14 godina... Ali ima smisla.

MILCHO

Citat: alan  u Svibanj 01, 2014, 20:40:38
Čuo sam i ja za Raspadanje GRASa, ali ne smije da se milsi negativno, samo pozitivno! Biče sve bolje jednog Dana - a i za to treba da se radi! Grad kao Sarajevo ne bih mogao bez gradskog Prevoza!  :o

Ja sam bio u Februaru za nesto više od nedelju Dana u Sarajevu. Jako mi se svidja! A gradski Prevoz ima veliki Potencijal!

Kantonalna Vlast mora da pomogne, jer bez njejne Pomoči trenutno ne može da se stigne nidje, na Žalost..  :-\

Al' eto, naj važnija Stvar, u mojim Očima, je da se više pravi Reklama za gradski Prevoz u Sarajevu! Recimo jedan Dan u Godini, što besplatno mogu da se koriste sve Linije GRASa. To bih bila jedna Šansa za GRASa da pokaže svoje Kvalitete. Taj Dan mora da bude poznat svim Gradjanima - to znaći Reklame, Televizija, Radio i tako dalje. Znam, da to sve nije lako napravit, al' to bi bio jedan Korak na prijed.

E posle može da se radi dalje - sa Reorganizacijom Vozila, Infrastrukture, Informacije za Putnike i puno više  ;)

Znam, da vi to sve bolje znate - al' ovo moje su samo Ideje, kako dalje i bolje :)

A za Trolejbuse iz Solingena ne bih davao Pare. Bolje bih bilo da sačekaju ove naše i sa njima da pošalju one Stare na Groblje  ;D

Ako stvarno postoji Interesa za naše Auto - i Trolejbuse, mogu da kontaktiram naš Gradski Prevoz. Imam mnogo Prijatelja što rade tamo u "Šef Etaži"  thumbs

Kako je vaše Mišljene?

Pozdrav, Alan  :)

Sve bi to tako trebalo da bude ali uvijek ima ono ALI

Svima su puna usta stečaja GRAS-a, lokalni političari viču na sva zvona da je GRAS rupa bez dna u koju se ne isplati ni marke ulagati. Čovjek koji je najogovorniji za promet u kontonu dođe pred radnike GRAS-a, uhvati se za polni organ i kaže "ovo ćete dobiti" (živa istina) a isti je rođak direktora konkurentske privatne firme koja uzima jednu po jednu liniju GRAS-u, a ljudi koji su na čelu te firme važni su kadrovi jedne od najmoćnijih političkih partija.

Što se tiče trolejbusa, čekanje od dvije godine je isuviše puno, jer imamo 20-tak ispravnih trolejbusa, dakle pola od potrebnog broja, za 2 godine ostaće ih desetak.

Što se tiče ovih 13 starih krntija, svi SL172 su proizvedeni samo za Solingen, a većina ih je završila u Sarajevu od 1997 do 2005, radi se o trolejbusima proizvedenim daleke 1986 i 87 godine. Dakle male su pare u pitanju, hitno nam trebaju ali nema. Mogli bi ti potrajati još 4-5 godina dok se ne kupi šta bolje, naši majstori dobro poznaju taj trolejbus. I da dođe tih 13 ili onih 10 opet će da fali.

MILCHO

Iako su autobusi iz Turske već trebali biti u Sarajevu, prema novim informacijama od direktora Vatrića dolaze krajem mjeseca

alan

Pokušavam da vam pomognem - trenutno sam u Kontaktu sa nacijonalnom Vlast za Gradski Prevoz Švajcarske thumbs

NAW HESS BGT 5-25

GRAS je digao kredit da kupi Hess trolejbuse iz St.Gallena,tad su bili 50.000CHF po komadu.

Trolejbusi su jako dobri,ali postoji problem kod nas slabog i nekvalitetnog održavanja uz nedostatak novca za dijelove.
Tako sada od 17 trolejbusa, u funkciji nije njih nekoliko.

Što se tiče nabavke (donacije) iz Solingena,to se povlači već skoro tri godine,i realizacija je krajnje neizvjesna,s obzirom da novca nema da se plate manipulativni troškovi uvoza i dr. u BiH.
Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

alan

Grad Luzern prodaje svoje Prikolice  thumbs
Je li moguče da se zakači ovakav jedan na MANove Trolejbuse pa da imate veči Kapacitet na Liniju 103?

https://www.facebook.com/verkehrsbetriebeluzern/posts/786207171411994

NAW HESS BGT 5-25

MAN nema šalter za ovaj elektro priključak,a oni su prestari za ovo i jako loši.

Kako je riješeno kod vas što se tiče zakona za ovu prikolicu?
Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

alan

Eh Šteta  :-\

Ipak je lijepo riješeno: Sa Prikolicom smiju da saobračaju Autobusi kao i Trolejbusi. Vučno Vozilo ne smije da bude zglobno, samo "Standartno". Prikolica ne smije da bude duža od vučnog Vozila. Ima i nešto za Težinju ali za to ja ne znam tačno - izvinjavam se  :-\

Ona dva Trolejbusa iz 1997 Godine što vam stoje u Garažu bih bila prava Vozila za ove Prikolice  thumbs

MILCHO

#309
Ovdje imaju slike autobusa koji trebaju doći iz Istanbula za Sarajevo. (Žuti Mercedesi)
http://www.ulasimturkiye.com/viewtopic.php?t=816&start=48&sid=5c659bd357b9b9e4844ead7f5bba5358

svicar

http://www.busbahnbilder.de/include.php?path=galerie_pic&pid=44534





Citat: alan  u Lipanj 11, 2014, 22:21:25
Eh Šteta  :-\

Ipak je lijepo riješeno: Sa Prikolicom smihttp://www.busbahnbilder.de/include.php?path=galerie_pic&pid=44534

ju da saobračaju Autobusi kao i Trolejbusi. Vučno Vozilo ne smije da bude zglobno, samo "Standartno". Prikolica ne smije da bude duža od vučnog Vozila. Ima i nešto za Težinju ali za to ja ne znam tačno - izvinjavamjajuci celik,  se  :-\

Ona dva Trolejbusa iz 1997 Godine što vam stoje u Garažu bih bila prava Vozila za ove Prikolice  thumbs

Malo je zeznuto to prevesti do SA, nasi noviji busevi i nemaju taho sajbe, samo RAG,  kroz manje od godinu dana nasih 6 Scania/Hess ide na prodaju, dve su 2003,dve 2004, dve 2005, sve su euro 3 i imaju partikel filter, kilometarza je sad od 700-850.000 km.

Za SA dusu dali, sasija od nehrdjajuceg celika, vanjske oplate aluminiske, dvije tone laksi od Iveca, klima, bus samo takav, cjenu neznam , ali sumljam da ce biti velika. Gore je link kako izgledaju.

Na godinu stizu euro6 tako dacemo odna imati sve euro5 i euro6.


NAW HESS BGT 5-25

Citat: alan  u Lipanj 11, 2014, 22:21:25
Eh Šteta  :-\

Ipak je lijepo riješeno: Sa Prikolicom smiju da saobračaju Autobusi kao i Trolejbusi. Vučno Vozilo ne smije da bude zglobno, samo "Standartno". Prikolica ne smije da bude duža od vučnog Vozila. Ima i nešto za Težinju ali za to ja ne znam tačno - izvinjavam se  :-\

Ona dva Trolejbusa iz 1997 Godine što vam stoje u Garažu bih bila prava Vozila za ove Prikolice  thumbs

Škode 21Tr su maltene probe,i od njih ne mislim da će biti išta.Dugo stoje.Ni one nemaju šaltere sa prikolicu.
Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.

ins

Citat: alan  u Svibanj 13, 2014, 20:28:46
Pokušavam da vam pomognem - trenutno sam u Kontaktu sa nacijonalnom Vlast za Gradski Prevoz Švajcarske thumbs

Ako bi postigao neki rezultat po pitanju trolejbusa, to bi bila ogromna, ali zaista ogromna pomoc GRAS-u!  thumbs

Pogotovo ako bi bile ukljucene vlasti Kantona Bern ili grada Biela ili cak sa saveznog nivoa, jer u tom slucaju bi se djelovalo institucionalno i kroz strukture vlasti, pa neki direktor u GRAS-u ili neki sluzbenik u Ministarstvu ne bi tek tako mogli odbiti ovu aktivnost pod izgovorom da neko zeli da zaradi na preprodaji polovnih trolejbusa  ;)

Mozda bi se cak i SDC mogao ukljuciti http://www.swiss-cooperation.admin.ch/bosniaandherzegovina/

A niskopodni HESS trolejbusi iz 1997 bi bili ogroman napredak za nepravedno marginalizirani trolejbuski saobracaj u Sarajevu! 8-8

ins

#313
Objavljen tender za kupovinu 10 polovnih zglobnih autobusa (okvirna vrijednost nabavke cca 435.000 EUR bez PDV)

Objavljen tender i za kupovinu 15 polovnih zglobnih trolejbusa (okvirna vrijednost nabavke cca 305.000 EUR bez PDV)

NAW HESS BGT 5-25

#314
Citat: alan  u Svibanj 03, 2014, 17:38:04


Znači bolje je ulagad u Švajcarske Autobuse no u neke druge  ;D
Moram ti reći po mom ličnom mišljenju Hess kao da je izmišljen samo za Sarajevo. :D

Iako su mi favoriti Hess-ovi,mi imamo problema sa njima elektro prirode.Oni čak i ne odgovaraju za našu kontaktnu mrežu i česti su ispadi na pojedinim dionicama,naravno najčešće potpune blokade vozila,pošto mentalitet u SA nije na nekom zavidnom nivou dosta su oštećeni i loše su tretirani od strane putnika,koji još uvijek u 21. stoljeću ne razumiju poentu šaltera/tastera za vrata,senzora,i općenito postupanja sa modernijim vozilima.

Jedna recimo mahana im je zimi manji broj kalorifera pa je poprilično hladno,dok recimo ne možeš stalno držati uključeno grijanje kod vozača jer se programirano ugasi nakon dužeg rada.

Sve u svemu garnitura iz St.Gallena vozila koja su 91/92 godište jako dobra i kvalitetna.Šteta što nije bilo više novca i neke kombinacije da se kupi više komada. :D
Jako su komotni,praktični,prostrani,iako nam vozači nešto pretjerano ih ne vole vozati,manje se umore na MAN-u dok ih Hess upropasti pravo. ;D ;D
Preduzeće ima zaštitni znak koji se sastoji iz dvije kružne strelice (plava i žuta) u dva različita pravca kretanja što simbolizira kružni prevoz. Završetak strelice izveden je potezom kista i daje dojam brzine.