Nabava novih vozila (autobusi, trolejbusi)

Autor mb0404, Listopad 15, 2009, 23:36:41

busfan

Citat: PROFA  u Prosinac 10, 2009, 21:02:23
Citat: damir050  u Prosinac 10, 2009, 20:51:34
ovo  su  zadnji  sto su  nabavljeni i cijena pojedinacna iznosi 370.000 km   bez carine, sa carinom je  izasao 410.000  km

Kako ce bit tako puno pa to je € 215 000 otprilike ,pa kolko kosta onda MERCEDES !
Pa ne mogu vijerovat da je gradski tak skup!

Nije to druze u BiH nikakvo cudo, da u drzavnim firmama nesto sto kosta 100 000 bude prikazano kao 200 000eur. Citaro bi u BiH kostao sigurno 400 do 500 000 eur  >:(

conecto

U Zagrebu će svaki od 65 novih Citara G uz lizing nakon 8 godina koštati skoro 900 000 eura i još ga nakon toga treba otkupiti u vlasništvo ili vratiti. Istina, u lizing ulazi i održavanje, ljetne-zimske gume i sl., ali ipak - što je previše, previše je...
Slično vrijedi i za novonabavljene MAN-ove i Irisbuse, samo su različite lizing-kuće.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

aaaaa

Ma da naravno. Lizing kuce su legalna pljacka. Visoka kamatna stopa u glavnom varijabilna itd itd ... Nije problem u cijeni vozila. Ako je firma renatiblna odnosno ako je u ovom slucaju sistem naplate funkcionalan i efikasan onda nema problema sa otplatom leasinga, međutim ako je firma u dugovima i ako sistem naplate nije rjesen na najbolji moguci nacin onda a sve to imamo u GRAS-u onda nastaju veliki problemi. I Ikarbusi su kupljeni na Leasing preko Sparkasse leasinga, imao sam jednu od faktura u svojim rukama i vidio sam da je cijena po vozilo oko 170 000 eura. E kako se sad to razlaze na rate kolika je kamata na svaku ratu u to se ne razumijem bas previse....
Ali opet mi to za zagrebačke citare izađe previse....

conecto

Ovaj lizing za Ikarbuse mi se čini sasvim OK za ove naše krajeve jer ova krajnja cijena (naravno da mora biti nekih kamata, a one su ovdje takve kakve su) nije ni približno dvostruka u odnosu na osnovnu cijenu.
Ovo tvoje objašnjenje o rentabilnosti firme pri otplati lizinga mi nije baš neko, jer ako i firma dobro posluje ispada da radi za lizing kuću koja samo ubire lovu i ne radi ništa drugo. Živo zelenaštvo ili reketarenje na fin način! Samo ne znam od koga će lizing kuće ubirati lovu kad sve upropaste.
Ali slažem se da su lizing kuće instrument pljačke koja cvate u javnim firmama, a sve na račun građana. A glupi građani vide nove autobuse koje njima "kupuje gradonačelnik i gradska vlast". Kao da oni to radi zbog građana, u svakoj nabavci oni se debelo omaste zapravo njihovim novcem i sve ne kraju ispadne legalno.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

alarm

Prije dva,tri dana sam vidio izrezane buseve na kamionu kako odlaze.Je li to prodaju staro željezo. Nadam se da će te pare za nabavku novih buseva. ???
Tito je uvijek svima naređivao a vozačima se obraćao sa Gospodo vozači molim Vas

The_Dubster

koje buseve i gdje si vidio taj kamion?

jesu u pitanju oni stari busevi iza tramvaja na otoci?

MILCHO

#66
Pretpostavljam da se radi o vozilima koja su izrezana prošle godine:

Ikarus IK-161 - 436
SANOS S200 - 437, 458
MAN SG240 H - 470-480
TAM 280A 180M - 483
Dio Karosa, Heuliez, Graf & Steyr koji stoje 12 godina itd...

mislim da je tu bilo izrezanih 20-tak autobusa

Predlažem da raspravu o izrezanim busevima nastavimo u temi - GRAS sarajevo - RAZNO

damir050

nego milcho kada  stizu  ti  famozni Svajcarci

The_Dubster

odužilo se ovo sve moj druže... ni traga ni glasa ni slova o tome...

MILCHO

Tender za transport je zatvoren, mislim 26-tog isti dan je izabrana firma koja će prebaciti trole u Sarajevo (Neznam koja). Švicarci su mislili da će krenuti 12-tog a ja sam prvobitno mislio da je tender 28.12.2009-26.01.2010. u stvari za prevoz druge ture, ali sam vremenom shvatio da je to tender za prvu turu (8 ili 9 trolejbusa).
Očekujem da će stići u roku 2-3 sedmice, a nadam se da će do Aprila biti u funkciji.

aaaaa

Citat: MILCHO  u Veljača 02, 2010, 17:03:07
Pretpostavljam da se radi o vozilima koja su izrezana prošle godine:

Ikarus IK-161 - 436
SANOS S200 - 437, 458
MAN SG240 H - 470-480
TAM 280A 180M - 483
Dio Karosa, Heuliez, Graf & Steyr koji stoje 12 godina itd...

mislim da je tu bilo izrezanih 20-tak autobusa

prvobitno je bilo planirano da se izreže vjerovali ili ne oko 50 autobusa. Međutim covjek koji je prvi put dobio na tenderu nema potrebnu "aparaturu" za rezanje niti prostor za skladistenje znaci rezao je u krugu grasa i kako je nalazio kupca tako je i odvozio željezo, međutim izgleda da je ugovor s njim raskinut te je izgleda potipsan sa poznatim Romom iz Visokog koji je mozda i najjaci u BiH kada je u pitanju otkup sekundarnih sirovina....

The_Dubster

Citat: MILCHO  u Veljača 02, 2010, 20:41:54
Tender za transport je zatvoren, mislim 26-tog isti dan je izabrana firma koja će prebaciti trole u Sarajevo (Neznam koja). Švicarci su mislili da će krenuti 12-tog a ja sam prvobitno mislio da je tender 28.12.2009-26.01.2010. u stvari za prevoz druge ture, ali sam vremenom shvatio da je to tender za prvu turu (8 ili 9 trolejbusa).
Očekujem da će stići u roku 2-3 sedmice, a nadam se da će do Aprila biti u funkciji.

ne bi me čudilo ni da do juna ne počnu radit...

da one prvo oće stić, lako će bit onda...

damir050

Milcho jos  da  hoce samo  da uvezu interni  sistem veza u  vozilima , to  bi  najbolji korak  bio ,  naime  ovi Trolejbusi  sto  su  dosli od 2002  do 2005  iz Solingena ,su  spremna  za  sistem veze , hoce  reci  da sve posjeduju  samo treba ovi iz  grasa  to  da  spoje ,prespoje  na  vezu
i ovi iz  Svajcarske posjeduju isto kao i ovi  iz Solingena , mada po spoljasnjem izgledu  ovi  iz Svajcarske  bolje  izgledaju  mada su  stariji , nego ovi iz Solingena

MILCHO

Citat: damir050  u Veljača 02, 2010, 22:46:05
Milcho jos  da  hoce samo  da uvezu interni  sistem veza u  vozilima , to  bi  najbolji korak  bio ,  naime  ovi Trolejbusi  sto  su  dosli od 2002  do 2005  iz Solingena ,su  spremna  za  sistem veze , hoce  reci  da sve posjeduju  samo treba ovi iz  grasa  to  da  spoje ,prespoje  na  vezu
i ovi iz  Svajcarske posjeduju isto kao i ovi  iz Solingena , mada po spoljasnjem izgledu  ovi  iz Svajcarske  bolje  izgledaju  mada su  stariji , nego ovi iz Solingena
Ne nisu stariji. "Švicarci" su mlađi od ovih MAN-ova iz solingena 4-8 godina (Proizvedeni 1991 i 1992). postojali su slični stariji trolejbusi u St. Gallenu koji su 1983/4 godište ali su oni otišli u Plovdiv u Bugarskoj, kad već spomenuh Plovdiv da kažem da će tamo otići preostali solo MAN-ovi iz Solingena.

ins

Pozdrav svima , registrovao sam se zbog onoga sto znam o nabavci ovih 15 zglobnih autobusa, na tenderu na kojem je pobjedio Ikarbus.

Tender je zapravo u startu stiman za Ikarbus, po mnogo cemu, apsurd je da se trazila nabavka starih visokopodnih autobusa, da su eliminane ponude za Low-entry i Low-floor autobuse kao "neodgovarajuce", da je u nekom dijelu koji se ticao hidropneumatske instalacije bilo specificirano tehnicki prevazidjeno rjesenje koje koristi samo Ikarbus, dok ostali koriste noviej koje je takodjer ocijenjeno kao "neodgovarajuce". Ukratko, ucinjeno je sve da se eliminsu Sejari sa MAN, Neobus, Iveco i Temsa, koji su svi imali namjeru da sa strateskim partnerstvom udju u GRAS, tipa nabavke u nrdenih 10-15 godina.

Autobusi su blago receno preplaceni, a vjerovatno ce se ti podaci pojaviti u okviru istrage koja se u Srbiji vodi protiv tadasnjeg direktora zbog korupcije.

E sad, dobra je stvar da su ovo ocito zadnji autobusi nabavljeni u Ikarbusu, sto zbog nove uprave, tako i zbog njihove sada vec jasno poakzane nekvalitete!