Nabava novih vozila (autobusi, trolejbusi)

Autor mb0404, Listopad 15, 2009, 23:36:41

ins

Upravo to. Ima jos takvih linija, recimo za Novopazarsku, pa po Mojmilu brdu, itd, sve su to linije vise nego prihvatljive za niskopodne.
Osim toga, ti niskopodni minibusi su odlican izbor za nisko-profitabilne autobuske linije, jer ipak kostaju upola manje nego autobus.


The_Dubster

steta sto rukovodstvo grasa ne djeli nase misljenje i ideje...

MILCHO

#137
Citat: ins  u Veljača 15, 2010, 10:49:42

1. Korumpirane
2. reakcionare, koji se boje uvodjenja novih tehnologija (nesto kao kolega Milcho, koji se uspio i FAP-a sjetiti za prijedlog novih nabavki  ;D)

Pa dobro sad, trudio sam se da se sjetim svih proizvođača za koje znam da imaju zastupnike u BIH odnosno onih koji su se prijavljivali, jedino nisam stavio Ikarbus IK-107 koji nije položio.

Za razliku od Isuzu-a ili Otokara koji su najrealniji, FAP-a sigurno nebi uzeo bez 1-godišnjeg testiranja. ali pošto ima dijelova domaće proizvodnje (FAMOS 5-stepeni ručni mjenjač) kod mene sa te strane ima plus.
Nije baš da se bojim uvođenja novih tehnologija, ali jedno je to što bi želio recimo Lion's City Midi a drugo je što smatram da najveće šanse imaju Otokar i Isuzu.

a sve zavisi kakvi će na tenderu biti uslovi koje treba minibus ispunjavati... e ako budemo saznali kakvi će biti uslovi (Hoće li biti niskopodni ili visokopodni, mora li imati klimu, itd...) onda možemo i suziti listu.

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Veljača 15, 2010, 11:53:22
steta sto rukovodstvo grasa ne djeli nase misljenje i ideje...
Ko je rekao da rukovodstvo GRAS-a ne dijeli naše mišljenje i ideje? još ne znamo tačno ni kakve konkretno minibuse traže. mada će sigurno cijena biti odlučujuća.

ins

Ma malo te zezam, nemoj se ljutiti ;)

Vidio sam ja i sam da si probao skupiti sve opcije 8)

ins

Citat: MILCHO  u Veljača 14, 2010, 13:10:33
Citat: aaaaa  u Veljača 14, 2010, 11:50:36
Prica se da ce veoma brzo doci nekoliko komada polovnih Steyra vjerovatno za "narudzbe" međutim kada je u pitanju nabavka gradskih autobusa vecina su skepticna barem kada je u pitanju 2010. Mozda dodje nesto ali tek 2011, jer su spominjana vozila na plin.E h sad sta ce biti ko zna....

Vjerovatno da zamjene stare Graf & Stift i Steyr autobuse. vjerovatno bi radili na 34, 35, 44, 45, 47 i ako ostane linija 29, kao i ugovorene vožnje.

To bi vjerovatno trebalo biti ovako nešto:



S obzirom na granicenje starosti autobusa za uvoz od 10 godina, ovakav G&S ne moze biti.

Mora biti noviji, vjerovatno nabazi MAN A21 ili A66 ili Lion's Classica

MILCHO

Mislim da se ovaj radio do 2000 ili 2002 nisam siguran.

Ima na temi PREVOZ PUTNIKA Zavidovići  jedan Steyr koji mi se čini da je noviji, ne znam koji je tip ali možda ti dođu

http://autobusi.org/forum/index.php?topic=637.msg37009

ins

#142
Ovaj je npr 2001


MILCHO

Mislim da se radi o prigradskom tipu, za ugovorene vožnje i linije npr, prema Trnovu, Bakićima ili Bjelašnic a eventualno i na nekim gradskim linijama ako zatreba) odnosno da se radi o busevima koji će zamjeniti Stare Steyr SML14 i Graf & Stift autobuse.

elvis

Mislim da ima starijih verzija koje se mogu uvesti,Centroprevoz je nedavno uvezao jednog sa maskom od F 2000

The_Dubster

jel se ti steyri sa manovom maskom rade tako fabrički, jer sam primjetio taj od prevoz putnika a ima i cts dva ili tri takva komada ???

btw, ovaj gore G&S koji liči na neoplana ne bi bio loša opcija za 31e

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Veljača 15, 2010, 20:31:37
jel se ti steyri sa manovom maskom rade tako fabrički, jer sam primjetio taj od prevoz putnika a ima i cts dva ili tri takva komada ???

btw, ovaj gore G&S koji liči na neoplana ne bi bio loša opcija za 31e

ma ovaj je vise nego idealan za sve linije. dao Bog da ovakvih dodje vise komada. Upravi GRAS-a je bilo pametnije da su za ono para sto su potrosili na Ikarbuse kupili 50 ovakvih vozila a to se moglo izvesti...

The_Dubster

vidiš ima i ta mjesta... znaš kad je špica oko 4 da oni na 31e bude krcat pa negdje ne može ni da primi putnike, a u ovog ljepotana bi moglo stat mašala ;D

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Veljača 15, 2010, 20:31:37
jel se ti steyri sa manovom maskom rade tako fabrički, jer sam primjetio taj od prevoz putnika a ima i cts dva ili tri takva komada ???
Ja mislim da su Steyri redizajnirali masku negdje 1997 a moguće i ranije, čini mi se da zglobni Centrotransovi imaju takvu masku.
Citat: The_Dubster  u Veljača 15, 2010, 20:31:37

btw, ovaj gore G&S koji liči na neoplana ne bi bio loša opcija za 31e
Možda bi nešto tako moglo stići 2011. jer bi tad trebala biti malo veća nabavka autobusa (20 dizel i 20 plinskih), pisalo je to još na jesen u novinama, samo ne znam hoće li biti novi, polovni ili mix.

Ivan

Citat: The_Dubster  u Veljača 15, 2010, 20:31:37
btw, ovaj gore G&S koji liči na neoplana ne bi bio loša opcija za 31e
Kako sličan Neoplanu? :D Pa ovaj gore G&S je niskopodni MAN treće serije prije faceliftinga :) (takav je na mom avataru), samo su dali Austrijancima da ga sklope.