Nabava novih vozila (autobusi, trolejbusi)

Autor mb0404, Listopad 15, 2009, 23:36:41

The_Dubster

ivane@ liči mi na ovog malo



milcho@ jesi mislio na ove?



i izvini, jer sam ti prvu sliku "posudio"

MILCHO


The_Dubster

a ovaj gore je još noviji, sudeći prema obliku maske

aaaaa

Citat: MILCHO  u Veljača 15, 2010, 20:45:23
Citat: The_Dubster  u Veljača 15, 2010, 20:31:37
jel se ti steyri sa manovom maskom rade tako fabrički, jer sam primjetio taj od prevoz putnika a ima i cts dva ili tri takva komada ???
Ja mislim da su Steyri redizajnirali masku negdje 1997 a moguće i ranije, čini mi se da zglobni Centrotransovi imaju takvu masku.
Citat: The_Dubster  u Veljača 15, 2010, 20:31:37

btw, ovaj gore G&S koji liči na neoplana ne bi bio loša opcija za 31e
Možda bi nešto tako moglo stići 2011. jer bi tad trebala biti malo veća nabavka autobusa (20 dizel i 20 plinskih), pisalo je to još na jesen u novinama, samo ne znam hoće li biti novi, polovni ili mix.


Ma nesto ce se morati kupiti jer ovako definitivno ne ide. Ovo što ima se jako lose odrzava, skoro svaki dan otkaze po jedan motor ili mjenjac, i manjak autobusa je evidentan evo vec par godina. Posljednji u nizu koji je "getzrkt" je 823 plus ima jos 10 komada koji su odranije "parkirani" od kojih vecina nece ni "prohodati". karose koje rade su 4 (610,611,612 i 620). Ako proradi trolejbuska linija za Vogoscu bit ce viska zglobih vozila...

ins

#154
Mislim da svi do jednog japanski MAN SL 222 moraju biti obnovljeni i vraceni u funkciju!

Svi su jos mladi, sve su to dobre savremeno galvanizirane sasije, prema tome isplati se i kupovina novih ili reperacija starih motora i mjenjaca, ovjesa i hidraulike i onda lakiranje. Oni svi imaju realno malu kilometrazu, koliko ja znam, jer je normalno da taj autobus ide preko 100.000 km godisnje.

Bolje uloziti 50.000 KM po postojecem vec registrovanom autobusu, nego kupiti drugi polovan za 50.000 pa ga dovoziti, cariniti, pa tek onda gledati sta mu je.

Isto mislim i za ove 15-metarske Neoplane koji su bili na 31e, to se isplati generalno obnoviti i lakirati, mozda i njima kupiti nove motore i mjenjace.

To bi se moglo raditi van GRAS-a, npr TRZ Hadzici ili u kombinaciji GRAS + npr TRZH. Mjenjaci se svakako mogu raparirati u Varesu kod "italijana".

A ako ce kupovati polovne, onda neka kupuju iskljucivo niskopodne!

ins

Po meni, stariji od G&S od ovoga ne moze biti a da je mladji od 10 godina, tako da ovaj kao kod CTS ne moze doci.



Eventualno moze biti G&S-ov SL 222.

OAF G&S je inace vec dugo u sastavu MAN-a.

MILCHO

#156
Ma ne mora značiti da će se ti Steyri uvoziti, nebi bio ni prvi ni posljednji koji je vozio kod drugog BH prevoznika. onih ko u Centrotransa sam nalazio i 2002 godište. a koliko sam shvatio to  će biti prigradski model koji bi zamjenio Steyre i Graf & Stiftove.

Što se tiče >čistokrvnih gradskih autobusa< ako se budu uvozili polovni, mislim da će skoro sigurno biti niskopodni, ja bi volio da se nabavi MB Citaro, star recimo 7-8 godina, tim busevima nema smrti. Recimo MB O305 gb 714 (1983) je nadživio preko 100 mlađih autobusa u periodu 1997-2010. i još radi, sigurno postoji neki razlog da ga još drže. VBK-Arna i Heuliez (Oba teh. bazirana na MB O305/O307) su imali dosta godina kad su povučeni. najstariji zglobni autobusi koji sad voze su takođe Mercedesi O405. "Mečka" je zakon a isto važi i za Graf & Stift

ins

Ne kontam sta ima GRAS da kupuje prigradske autobuse?! Mislim da bi ipak prioritet trebala biti normalizacija gradskog saobracaja.

The_Dubster

oni o405 voze često na liniji 27 i stvarno im nema podera :D


MILCHO

#160
Šteta što Solaris nema zastupnika kod nas. taj ima extremno malu kilometražu od 13.000km za 10 godina starosti, evo uvećana slika:



aaaaa

Ma dobri su i ovi SOlarisi ali ipak MB i MAN su daleko daleko ispred. Ali definitivno je mnogo bolji od Ikarbusa samo mi je ova kilometraza za gradsko vozilo nerealna totalno.

MILCHO

#162
Citat: aaaaa  u Veljača 16, 2010, 17:16:23
Ma dobri su i ovi SOlarisi ali ipak MB i MAN su daleko daleko ispred. Ali definitivno je mnogo bolji od Ikarbusa samo mi je ova kilometraza za gradsko vozilo nerealna totalno.
Izgleda da je vozio u prosjeku od 25km sedmično, Kad ga već poredimo sa Ikarbusom, izgleda da ima identičan motor kao IK-206

Mislim da je Solaris najbolji proizvođač u Istočnoj Evropi

Tomek

Citat: aaaaa  u Veljača 16, 2010, 17:16:23
Ma dobri su i ovi SOlarisi ali ipak MB i MAN su daleko daleko ispred. Ali definitivno je mnogo bolji od Ikarbusa samo mi je ova kilometraza za gradsko vozilo nerealna totalno.

Dečki, MB i MAN nisu baš toliko posebni koliko se ovdje priča. Nažalost kvaliteta je s vremenom pala, i Solarisi su tu negdje barem što se tiče gradskih autobusa.
Jedan CItaro nije ni sjena legendardnom O305 ;)

alarm

I meni je čudno ali možda je vozio školske relacije ili nesto slično. Ali po meni iako nema zastupnika trebali bi malo pogledati i cijene polovnih vozila po internetu
Tito je uvijek svima naređivao a vozačima se obraćao sa Gospodo vozači molim Vas