Nabava novih vozila (autobusi, trolejbusi)

Autor mb0404, Listopad 15, 2009, 23:36:41

čazmanac

Citat: ins  u Lipanj 24, 2010, 13:41:17
Milcho, jesi li siguran da ovaj Steyr moze biti 2000. ili mladji?
Ovo je 1998-2003 sa 360 konja motorom  ;)

MILCHO

Citat: aaaaa  u Listopad 06, 2010, 21:51:40
Citat: MILCHO  u Listopad 06, 2010, 21:39:44
Juče je izašao ponovljeni tender za 10 autobusa na plinski pogon. Pošto mi se čini da je malo teže pronaći autobuse na plinski pogon na tržištu polovnjaka. možda je pametnije kupiti 4-5 novih CNG autobusa ili 10-12 standardnih dizelaša.

ti tenderi se raspisuju da bi se stvorila prividna slika da se nešto radi i da bi se dobilo na vremenu. Ko to još raspisuje tendere za polovna vozila??? I ko će se na takve tendere prijaviti. Osim toga šta će Sarajevu plinci? To su sad svi veliki zaštitinici životne sredine pa izbjegavaju dizel vozila . Sve glumci sami...
Što se tiče kupovine plinaca, nisam baš najbolje upućen, ali mislim da 7-8 godina star CNG skuplji je sigurno,  ali mislim da nebi trebao koštati puno više od običnog, pritom manje troši i ne zagađuje. Problem je što je takvih malo na tržištu polovnjaka. Ipak nadam se da će brzo doći ona 3 standardna gradsko-prigradska autobusa. Ako ovaj tender za plince ne uspije, ja im preporučujem da se zasad okane plinaca jer znamo koliko nam hitno trebaju autobusi. bilo kako bilo mora se nešto nabaviti, pa makar ih iz Uzbekistana uvozili.

SARI

Iz svih dosadašnjih diskusija i iskustava iz Zagreba, jasno je da autobusi na plin niti su rentabilni (skuplji su za nabaviti, skuplji za održavati...), niti su ekološki toliko prihvatljiviji u odnosu na nove dizelaše... da ne spominjem brojne linije sa priličnim usponima na kojima su se plinaši pokazali kao najblaže rečeno - nejaki...

Kada (maštamo dakle) se GRAS riješi lopovluka i rodijačko-mafijaških veza, bolje bi im bilo da konačno srede stanje sa održavanjem autobusa... tada se ode u nabavku provjereno kvalitetnih vozila koji, uz prethodno riješeni uvjet, mogu sigurno i pouzdano vršiti prijevoz građana na period od najmanje 15 godina...

Kakav plin, kakva ekologija, kakvi bakrači...

aaaaa

#258
Citat: SARI  u Listopad 07, 2010, 18:22:33
Iz svih dosadašnjih diskusija i iskustava iz Zagreba, jasno je da autobusi na plin niti su rentabilni (skuplji su za nabaviti, skuplji za održavati...), niti su ekološki toliko prihvatljiviji u odnosu na nove dizelaše... da ne spominjem brojne linije sa priličnim usponima na kojima su se plinaši pokazali kao najblaže rečeno - nejaki...

Kada (maštamo dakle) se GRAS riješi lopovluka i rodijačko-mafijaških veza, bolje bi im bilo da konačno srede stanje sa održavanjem autobusa... tada se ode u nabavku provjereno kvalitetnih vozila koji, uz prethodno riješeni uvjet, mogu sigurno i pouzdano vršiti prijevoz građana na period od najmanje 15 godina...

Kakav plin, kakva ekologija, kakvi bakrači...

slažem se ...100% si u pravu. Ma to je sve jos jedna velika farsa...

MILCHO

#259
Citat: SARI  u Listopad 07, 2010, 18:22:33
Iz svih dosadašnjih diskusija i iskustava iz Zagreba, jasno je da autobusi na plin niti su rentabilni (skuplji su za nabaviti, skuplji za održavati...), niti su ekološki toliko prihvatljiviji u odnosu na nove dizelaše... da ne spominjem brojne linije sa priličnim usponima na kojima su se plinaši pokazali kao najblaže rečeno - nejaki...

Kada (maštamo dakle) se GRAS riješi lopovluka i rodijačko-mafijaških veza, bolje bi im bilo da konačno srede stanje sa održavanjem autobusa... tada se ode u nabavku provjereno kvalitetnih vozila koji, uz prethodno riješeni uvjet, mogu sigurno i pouzdano vršiti prijevoz građana na period od najmanje 15 godina...

Kakav plin, kakva ekologija, kakvi bakrači...
Neznam dali je počeo sa primjenom novi zakon o uvozu polovnih putničkih i teretnih vozila. Do sada su se mogli uvesti autobusi starosti do 10 godina, a po novom je mjerilo EURO 3 norma. pretpostavljam da su plinaši najranije počeli zadovoljavati tu normu. a obično je starije=jeftinije. Mislim da je GRAS-u cilj da nabave što je moguće stariji i jeftiniji autobus, ali teško će naći polovne plinaše, bolje da se zasad okrenu dizelašima i da se što prije pojača vozni park. Najviše me je strah da nebude kao 2005 kada je trebalo biti nabavljeno 10 polovnih zglobnih autobusa od kojih nije bilo ništa.

MILCHO

Tender za 10 autobusa na CNG pogon otvaran 15. Novembra. Priča se da se radi o MAN-ovima starim 10 godina iz Belgije.

aaaaa

Citat: MILCHO  u Studeni 21, 2010, 13:00:27
Tender za 10 autobusa na CNG pogon otvaran 15. Novembra. Priča se da se radi o MAN-ovima starim 10 godina iz Belgije.


to sam i ja cuo i "ibretim se" od dana kad sam cuo do danas. Pa u nekim normalnim zemljama ti autobusi se "režu". Potogovo sto se radi o plinskim vozilima koji su kratkotrajniji od naftasa. "Ope nakav lopovluk garant"

SARI

Šta je to? NL233?

Ako jeste, znači da GRAS odjednom napušta teoriju o nepogodnosti niskopodnih autobusa za Sarajevo?

MILCHO

#263
Citat: aaaaa  u Studeni 21, 2010, 19:05:53
to sam i ja cuo i "ibretim se" od dana kad sam cuo do danas. Pa u nekim normalnim zemljama ti autobusi se "režu". Potogovo sto se radi o plinskim vozilima koji su kratkotrajniji od naftasa. "Ope nakav lopovluk garant"
ja nisam očekivao da budu mlađi od 9-10 godina. Cijena nosi 70 bodova, a godište garancija i isporuka samo po 10. Znamo da to nije trajno riješenje ali se ipak nadam da će nas služiti narednih 7-10 godina (tj. da neće proći kao Neoplani N4020).

Citat: SARI  u Studeni 21, 2010, 20:57:22
Šta je to? NL233?

Ako jeste, znači da GRAS odjednom napušta teoriju o nepogodnosti niskopodnih autobusa za Sarajevo?
Nije odjednom.
To je teorija bivšeg direktora (kad je odlučeno da se kupuju isključivo visokopodni autobusi). a ja sam je na ovom forumu u neznanju vjerovatno i preuveličao i održao duže nego što je bila aktuelna. I osjećam se lo

To je bila teorija prilikom prošle nabavke, pod starim direktorom.

EDIT:
Informacija je tačna:
http://www.oslobodjenje.ba/index.php?id=10867

elvis

U clanku se spominje Ljubljana,jesu li ta vozila tamo radila  ???

Ako jesu da probamo naci slike,ili da zamolimo nekog da nam uslika pa da mozemo vidjeti kako to otprilike izgleda?

MILCHO

Citat: elvis  u Studeni 21, 2010, 22:15:18
U clanku se spominje Ljubljana,jesu li ta vozila tamo radila  ???

Ako jesu da probamo naci slike,ili da zamolimo nekog da nam uslika pa da mozemo vidjeti kako to otprilike izgleda?
Ja mislim da je Ljubljana spomenuta samo da se spomene koliko su oni platili nov bus. mada neznam čemu poređenje.

elvis

U pravu si,bas je nekako dvosmisleno izjavljeno...

SARI


MILCHO

Citat: SARI  u Studeni 26, 2010, 09:40:10
Šta je to? NL233?
Neznam tačno dali je NL233 ili neki jači, ali uglavnom radi se o NLxx3.

Shole

Ma nije valjda CNG 230?  pa to ide samo nizbrdo.  Općepoznata činjenica je da su plinaši slabiji od dizelaša iste snage, odnosno problem je u okretnom momentu.  Plinaš mora imat barem 30-ak konja više da bi bio kad dizel. (Npr 280-->cng310 bi bili tu negdje po performansama)