Vozni red

Autor kastavac, Srpanj 07, 2008, 20:04:20

pehar_11

Novi polasci na linijama 27 i 29
09.12.2022.

U ponedjeljak, 12. prosinca 2022. godine, na snagu stupa novi vozni red na grupi linija za Bakar i Kraljevicu.
Uveden je novi polazak na liniji 27 u 14.10 sati iz Bakra za Rijeku, dok polazak linije 29 u 18.05 sati po novom voznom redu prometuje u 18.30 sati iz Rijeke za Ožlak.



Dodatni polasci subotom na liniji 15
09.12.2022.

Zbog održavanja adventa u Kaštelu Grada Grobnika uvedeni su dodatni polasci linije 15  koji prometuju subotom.

Novi polasci prometuju 10.12.2022. i 17.12.2022.:
17:30 Čavle – Grad Grobnik
17:40 Grad Grobnik – Čavle
vrijeme je novac?!?

kico101

Ponovo su školski praznici iskorišteni za novo kresanje vr.

Bez ljutnje, ali ovo više nema nikakvog smisla. Kao prvo, tijekom godine se vr izmjene 20 puta ( škola, bez škole, itd. ). Drugo, očito osim školaraca i studenata nitko više i ne koristi gradske i prigradske autobuse ( benzin je pojeftinio-sada će i još manje ). Vožnja od Vežice do Kantride će  trajati sat vremena autom ( ovo nikoga i ne zabrinjava previše ). Autotrolej se može registrirati samo za školski prijevoz, vozača će biti taman, a spiliti se može još 50 autobusa.

Ne vidim svrhu više uopće praćenja autobusa, linija, voznih redova, jer se u skoro vrijeme ništa neće mijenjati na bolje, zapravo samo suprotno.

Kakav je koji display, gdje su poderane reklame, gdje škripi, pušta kišu itd., mene osobno uopće ne zanima.

Zapravo me više ništa i ne može iznenaditi. Ispričavam se na ogorčenosti, ali ovo srozavanje kvalitete života u svim sferama ( ovdje su tema autobusi ) mi jednostavno više oduzima volju da ovdje nešto pišem i komentiram, pa jedno vrijeme, vjerojatno i neću ( kada prođu blagdani, možda me prođe ;D  ).

Svima želim lijepe i zdrave blagdane.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

#137
Ja samo ne vidim razlog zašto se na apsolutno sve gleda u smislu "ovo je loše, ne može gore od ovoga". Činjenica je da Autotrolej kao komunalno društvo u vlasništvu Grada nema sredstva i resurse da posluje kao i prije i to je tako već duže vrijeme. Ništa novo. Je li sustav održiv? Ne znam. Funkcionira li sustav? Da.
Ono što mene smeta (ne zbog tebe Kićo) već općenito jest stalno gunđanje i negovovanje zbog apsolutno svega što se radi. Mijenja se vozni red jer se pokušava svima udovoljiti? Pa šta? Vi svi govorite kao da je promjena voznog reda kraj planeta i prestanak vrtnje ove proklete kugle, a ne "obaveza" i opterećenje da se otvori prokleta stranica Autotroleja i pogleda novi vozni red. Doslovno 20 sekundi posla i gotovo. U većini slučajeve to su male promjene. Ono što mene nervira je općenito gunđanje većina vas koji se voze na gradskim linijama. Ne želim ispadati bezobrazno, no malo ste razmaženi. To što Rijeka nije grad koji omogućuje da je protok vozila vođen na način da cijeli grad stoji od 3 do 5 sati nije problem Autotroleja, ni displeja, ni voznog reda ali bome ni vozača. To što putovanje od Trsata do Srdoča ili od Sušačkog nebodera do kolovora traje duže nego što treba trajati ili vi tako mislite ne znači da je netko treći kriv. Kriva je infrastruktura, broj ljudi koji ide autima okolo i naokolo i Rijeka jer je takvo napravljena. Idalje svi volimo taj grad, ali mrzimo promet u njemu, ništa novo.

Vrlo je jasno da postoji netko u Autotroleju tko o stvarima vodi brigu, trudi se i radi. Tako se meni čini svo ovo vrijeme. Da živiš u Brgudu ili u PM jedna promjena voznog reda tebi ili tvojoj djeci bi olakšala odlazak u školu il i vrtić, a tebi i drugimana na posao itd. Sitno ali jako, jako bitno. Zbog toga se (vjerujem) promjene rade. To što je prije 51 milijardi godina vozni red trajao godinu dana je apsolutno nebitno. U 21. smo stoljeću, u 2022. godini i promjene zapravo jesu bitne, pogotovo ako se kreću u pozitivnom smjeru. I da, nisu sve negativne kako o njima govorite. Hvala Bogu pa ima netko tko je voljan srediti displej, pokušati srediti ovo, ono, prilagoditi ovako, testirati onako. Zamislite da nema? Uvijek se obaziremo na ono kako je bilo prije 5, 6, 10 ili više godina. Meni nije jasno zašto se to radi?

Sada zvučim kao neki glavni branitelj Autotroleja, no moram priznati da se samo pljuje. Kad je harmonika gunđa se zašto je harmonika, zašto je u to vrijeme i tako redom. Kada je solo, zašto je solo, "ajme pa to nije dovoljno" itd. Meni se čini da sustav funkcionira za sada sasvim u redu. Situacija se meni ne čini toliko kritična.

Eto, nadam se da barem nešto ima smisla. Ugodni blagdani ekipo i živio blagdanski novi vozni red!
vrijeme je novac?!?

kico101

#138
Cijenjeni Pehar11. Zao mi je sto si potpuno krivo shvatio ovo sto sam napisao.
Potpuno si ok kao clan ovog foruma i trudis se pridonjeti da bude bolje.
Oni koji me znaju, a hvala Bogu na Forumu sam 16 godina  jako dobro znaju da nisam obicno gunđalo vec cijelo vrijeme pokusavam utjecati ( između ostalog i sa stotinama mailova Autotroleju) da se nesto pokrene i poboljsa.
Nakon svih tih godina dobivamo gradske linije sa prosjecnim taktom od 20 do 30 minuta. Da budem zadovoljan? Pa nisam iz spilje jucer ispuzao.
A za ove promjene vr na internetu, reci to ljudima kojima kompjuteri nisu najvaznija stvar na svijetu.
I da, stvarno mi je svejedno da li ce me na odrediste dovesti stara kanta koja prokisnjava ili novi dispayizirani robotbus. Bitno mi je da znam kada ide i da mogu planirati dan koji je unaprijed potrosen. Da li su slova displaya uska ,siroka, da li je garazni broj u krivo, boli me ona stvar.
Toliko o tome. Ne mislim vise pojasnjavati svoje misljenje i frustracije.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

mivano

Ja bih sažeo trenutnu situaciju na sljedeće: Prije smo se vozili krševima koji su išli često, a sada imamo nove autobuse koji idu rijetko.

Lijepo je vidjeti zglobnog MAN-a na L11, što se prije uvijek govorilo da je nemoguće. Čuo sam da zglobni ide i sredinom dana (navodno 12:30 11 Viškovo).

NP-549

Citat: kico101  u Prosinac 23, 2022, 18:55:52Da li su slova displaya uska ,siroka, da li je garazni broj u krivo, boli me ona stvar.
Toliko o tome. Ne mislim vise pojasnjavati svoje misljenje i frustracije.

Mene pak izludi ovo dvoje + polasci na  01/34/57.

Displejeve sam sve preuredio na Bustecu, sad je na redu Novatronic kad se vratim sa BO. Garažne lijepim na visak i sa krep trakom, a kad sam radio gradske vozne redove išli su na okruglo

pehar_11

#141
Presjedanje sa ventitre na trentaquattro u Matuljima u 11:35 u smjeru Permana/Veprinca postoji ili je samo greška? Na rasporedu od 23 piše da se presjeda u 11:35, a na rasporedu od 34 u 11:40 ne postoji veza. Pet minuta razlike, tu piše, tu ne. Možda ja krivo gledam
vrijeme je novac?!?

NP-549

Pa logično, sa ranijeg na kasniji možeš presjedat, al obratno ne

pehar_11

vrijeme je novac?!?

pehar_11

#144
Vozni redovi na (pod)stranicama poput https://www.autotrolej.hr/linije/linije-34-34a-35a-37/ nisu ažurirani sa onima koji su zapravo na snazi. Većina ljudi ne ide preko glavne stranice do voznog reda nego pretražuju rasporede u tražilici poput "autotrolej 32" i slično. Malo je nezgodno da takve stvari nisu usklađene, a rasporedi su se na veliko mijenjali
vrijeme je novac?!?

NP-549

Pa ovaj koji se otvori klikom na link iz posta je onaj koji je vazeći

pehar_11

Ja sam napravio mixup, sorry. Sve štima
vrijeme je novac?!?