Irisbus/Iveco Bus

Autor Tomek, Prosinac 13, 2007, 23:19:37

trucker

#30
Hah,pa to je domaći proizvod i ide na Siciliju!Bolje i to kupiti nego davati pare za strano vozilo!
Jbg,nisu svi jaki kao mi i Grci pa da kupuju Citare.

Masa ljudi će ti reći da je Fiat ili Citroen nikakvo vozilo,da je samo njemački auto dobar auto i sl. ali milijuni i milijuni Talijana i Francuza voze ista...A samo u jednom Torinu stanovnika više nego u cijeloj HR... :-\

shef

To više nije domaći proizvod jer se Irisbus (osim nekih verzija Dailya i game New Domino) više ne proizvodi u Italiji. Ovo su vjerojatno Francuzi.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

trucker

#32
Kako ne?Napravi se u Ivecu i dođe ovdje na ugradnju sjedala.Zar to nije domaće?


shef

Ovo je Beulas na Irisbus podvozju
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

arsenal


shef

Ovaj, da je kod nas, bi imao natpis "Croatia Express". Busitalia je u vlasništvu Trenitalia talijanskih državnih željeznica. Zaista je šteta da je Irisbus žrtrvovao ovaj odlični Domino kako bi poboljšao prodaju Magelysa. Ovaj model ima personality, Magelys je obično ružnjikavo jaje.

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Mihailo Mateljan

Irisbus-Magelys-HD-AvenTour






stipe protega

Ima li netko od forumaša da odgovori na pitanje:Od kojeg malog automobila su ugrađeni farovi i žmigavci na autobus Irisbus ilijada?Znam da Domino ima farove od Fiata Idea,ugrađene.

Servis

S obzirom da je Iliade originalno Renaultov model nastao prije nego je formiran Irisbus, mora da je od nekog Renaulta.

stipe protega

A kojeg Renaulta,koje godine je izišao Renault Ilijade,kad bi znali godinu bilo bi lakše odgonetnuti o kojem je faru riječ.

arsenal

Milsim da je rijec o farovima sa prve generacije renaulta lagune, odnosno druge generacije renaulta espace....

Servis

Citat: stipe protega  u Svibanj 15, 2013, 13:49:01
A kojeg Renaulta,koje godine je izišao Renault Ilijade,kad bi znali godinu bilo bi lakše odgonetnuti o kojem je faru riječ.

1997.

SARI

Niti od jednog Renaulta... jer niti jedan Renault nema takve prednje farove...

stipe protega

Sad sam gledao na autobusu i piše na staklu fara Renault - Valeo.Od renaulta je 100%,a mi evo čitavo jutro vrtimo po internetu i nemožmo naći.Ne znam da zapišem broj sa stakla pa da odem u auto kuću Renault.