MAN SU 220 Avtomontaža

Autor staypp83, Studeni 12, 2012, 15:20:32

staypp83

"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

STEFI- GRAF

Svaka čast dobro i drže pogledaj te karoserije nigdi udubljenja ni pituravanja na fleke koje su različite od ostale piture to su busevi peri deri samo i triba održavat.A ne ka u Splitu zapustiti i sad su ka ruglo na cesti a mogu nadživit sva nova citara i lionse raznorazne a o od ostalim da ne govorim.Ja san ih viđao u Manovom servisu u Dugopolju a šta se tiče drveni sidala i jesu najbolja pogledaj samo od kakvi je cijevi napravljena konstrukcija sidala a u nove tanka cijevčica i bokun tapicicirane plastike.

staypp83

#2
U nas su Avtomontaze dosta ocuvane, i a neki su isli na reperaturu...
BTW evo jedna od danas, gb 28:
Malo je mutno, slikano mobitelom!
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

volvobus

kad se redovito održava to je nepoderivi bus

staypp83

"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein


staypp83

#6
Ovih dana gbr. 28 mijenja neki od Citya na 6ici.
Gbr.15 je bio na liniji 4(ne znam jeli jos), dok je gbr 21. je do prekjucer mijenjao gbr. 154 na 1A.
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits." - Albert Einstein

tramvajac 92

Citat: tramvaj1910  u Veljača 18, 2013, 15:37:40
Kao prvo u off topiku smo, a drugo, kako si to zaključio da sam u kancelariji? Vozio sam SU 220 dok si ti još bio beba vjerojatno, i dan danas moram učit poneke vozače kako se SU 220 uopće pali (možda si i ti bio među njima) Svaki dan sam bar u jednome od njih,možeš li mi molim te objasnit po čemu su to oni olupine? Jeli to zato što nemaju servo volan pa treba malo nateć mišiće ili zato što nemaju klime pa se ljeti malo više znojiš pa ti curice bježe?

Hoćeš reć da city odlično amortizira udarce? (ako ćemo gledat po količini razbijenih citya onda si u pravu, super ih amortizira), ali u vožnji se SU220 sigurno manje osjete i rupe i ležeći policajci, da si se samo vozio sa SU220 bar desetinu vremena koliko sam ga ja vozio ne bi tako govorio, i da,daj ti meni i g.b 15 cijelo ljeto, bar ću bit siguran da će me svaki dan čekat isti autobus, i da neće krepavat svakih par dana, neće mi smetat vrućina niti mi je ikad smetala, ako je prevruće poneseš ručnik i staviš ga oko vrata, i ne , ne nosim sunčane oćale jer odgovaram za sigurnost putnika koje prevozim, a i sigurno ga neću ni lomit ni udarat s njim kao neki "veliki vozači". Nikad prije nije bilo ovoliko lomova autobusa koliko ih ima danas.

Za opće dobro svih putnika bi ja rastjerao sve vas koji puno lajete a malo radite, putniku je bitno da se preveze od točke A do točke B u TEHNIČKI ISPRAVNOM autobusu, ako pogledaš malo po svjetskim metropolama vidjet ćeš da isto tako prometuju i stari i noviji autobusi i tramvaji koji su tehnički ispravni, i nitko se ne buni, a najmanje vozači. Mi se prije nismo imali na što bunit, a danas mladi vozači ako mu slučajno daš SL222 zove 5 puta i traži razlog da ga zamjeni jer mu nema klime. Bili bi najsretniji da ni ne dolaze na posao a da im se plaća redovno isplaćuje. Čast iznimkama.

I ovaj zadnji citat ti stoji, mislim da bi ga trebalo isprintat i naljepit pored aparata od kave u remizi.

Tu nismo. Kako se pali, gumb ispod volana?

Što se tiče prevoženja putnika: putnik je sretan ako je vožnja udobna, autobus dolazi po voznom redu i ako sjedi (po mogućnosti). Autobus koji ima klimu ima prednost u odnosu na SU, ali ako vozač zna udobno voziti bus123 onda se i stara kanta lakše podnese.

tramvaj1910

Hm...gumb ispod volana da, ali ako nisi napravio još nešto prije toga onda taj gumb možeš stiskat koliko hoćeš, nećeš ga upalit.
Ako si ga vozio znat ćeš što treba napravit prije, vjerujem da mnogi ovdje to znaju, ali evo ti si postavio pitanje meni pa ja sad tebe pitam, što to treba napraviti prije stiskanja gumba i na koji način (ostali koji znaju molim ne pišite) ?

Opet mi o "kantama"? Dubrovački SU220 su temeljito obnovljeni, neki bolje neki slabije, i garantiram da je vožnja u nekima od njih već sad udobnija nego u pojedinim city-ma, što radi loših cesta, što radi loših vozača, a što zbog toga što se današnji autobusi ne prave traju.

Naravno da autobus sa klimom ima prednost, premda mislim da je klima u gradskom prijevozu (u smislu hlađenja) besmislena jer autobus staje svako malo, a što se tiče grijanja SU220 ima dobro grijanje.

Kažeš "ako sjedne", po meni je glupo u gradske autobuse trpati gomilu sjedišta, dubrovački classici su kaos po tom pitanju, po dva reda sjedišta s obje strane, što bitno utječe na broj putnika koji se mogu prevest, naravno zbog manjka stajaćih mjesta i cityu je također  "gužva" sa sjedištima, premda se u cityu to nekako lakše podnese, naravno onaj koji sjedi pri prozoru se mora namučit da bi došao do vrata.
SU je po tome opet najidealniji, s jedne strane jedan red sjedišta, a sa druge dvostruka, duplo više stajaćih mjesta.

SU su davno otplaćeni, i žali bože što ih nije sačuvano još, jer ti autobusi uz kvalitetno održavanje mogu trajati još barem 20 godina uz minimalna ulaganja, i iako su prešli stotine tisuća kilometara ne kvare se nikako, zašto ne koristiti te autobuse kad god se može?


Majstor

Gdje su obnavljani Manovi i kako su napravljeni?
Samo mi sudite pošteno !

MAN SU220

Citat: Majstor  u Veljača 19, 2013, 18:09:16
Gdje su obnavljani Manovi i kako su napravljeni?
Obnovljeni su u Mostaru,ARZ-u,avtomontaži te u remizi

Majstor

Samo mi sudite pošteno !

tramvajac 92

Citat: tramvaj1910  u Veljača 19, 2013, 14:28:57
Hm...gumb ispod volana da, ali ako nisi napravio još nešto prije toga onda taj gumb možeš stiskat koliko hoćeš, nećeš ga upalit.
Ako si ga vozio znat ćeš što treba napravit prije, vjerujem da mnogi ovdje to znaju, ali evo ti si postavio pitanje meni pa ja sad tebe pitam, što to treba napraviti prije stiskanja gumba i na koji način (ostali koji znaju molim ne pišite) ?

Opet mi o "kantama"? Dubrovački SU220 su temeljito obnovljeni, neki bolje neki slabije, i garantiram da je vožnja u nekima od njih već sad udobnija nego u pojedinim city-ma, što radi loših cesta, što radi loših vozača, a što zbog toga što se današnji autobusi ne prave traju.

Naravno da autobus sa klimom ima prednost, premda mislim da je klima u gradskom prijevozu (u smislu hlađenja) besmislena jer autobus staje svako malo, a što se tiče grijanja SU220 ima dobro grijanje.

Kažeš "ako sjedne", po meni je glupo u gradske autobuse trpati gomilu sjedišta, dubrovački classici su kaos po tom pitanju, po dva reda sjedišta s obje strane, što bitno utječe na broj putnika koji se mogu prevest, naravno zbog manjka stajaćih mjesta i cityu je također  "gužva" sa sjedištima, premda se u cityu to nekako lakše podnese, naravno onaj koji sjedi pri prozoru se mora namučit da bi došao do vrata.
SU je po tome opet najidealniji, s jedne strane jedan red sjedišta, a sa druge dvostruka, duplo više stajaćih mjesta.

SU su davno otplaćeni, i žali bože što ih nije sačuvano još, jer ti autobusi uz kvalitetno održavanje mogu trajati još barem 20 godina uz minimalna ulaganja, i iako su prešli stotine tisuća kilometara ne kvare se nikako, zašto ne koristiti te autobuse kad god se može?

Pretpostavljam okrenut ključ u desno. Ne znam kako se pali, jer nikad (još) nisam vozio bus. Classic je po meni nekakav mješanac gradskog i prigradskog autobusa, pa valjda zato ima 2+2, što svakako nije dobro za gradsku liniju (pogotovu ako je jako opterećena). Kakvi su vaši SUovi ne znam (iako mi se čini kao da su dobri za svoje godine). Nije ih više sačuvano jer su stari, nemaju klimu i visoki su, a i kako si sam rekao ne vole ih vozači.. Lion's City bi vjerojatno bio bolji da mu izbacimo u redu iza vozača dupla sjedala (u niskopodnom dijelu) i naslon za kolica.

MAN SU220

I ja tako mislim da treba okrenuti ključ udesno da se da kontakt pa onda pritisnuti gumb....u cityjima kao i u novim isuzuima su sjedala presiroka i previše ih je,kao što ti kažeš trebalo bi ih izbaciti ali zašto u prednjem dijelu autobusa koja su za starije i nemoćne osobe,nego treba izbaciti sjedala iz zadnjeg dijela autobusa gdje su uglavnom mlađi putnici...

tramvaj1910

Citat: Majstor  u Veljača 19, 2013, 19:12:18
Koji se najbolje drze ?

G.B 19, s motorom iz O305, i sjedalima iz classica SL 263, vozači ga čuvaju ko suho zlato, i ne daju ga za ništa, čak su mu nabavili i rotkape.