Transport i isporuke Autobusa i Trolejbusa

Autor MILCHO, Siječanj 17, 2010, 23:17:12

aaaaa

To je bilo najbolje rjeseno na onim MB 405 G što ih jedan broj danas radi kao autobusi. Oni su imali djelimicno
elektronsko upravljanje trolama ...

The_Dubster

jesu one 405-ce ikad vozile kao trole? ako jesu u koje periodu?

MILCHO

Citat: aaaaa  u Veljača 04, 2010, 21:26:42
To je bilo najbolje rjeseno na onim MB 405 G što ih jedan broj danas radi kao autobusi. Oni su imali djelimicno
elektronsko upravljanje trolama ...
Imao je to ispočetka i onaj solo MB 405T 441. ali su mu kasnije namontirali konopce, on je radio negdje do Maja ili Juna 2008

MILCHO

Citat: The_Dubster  u Veljača 04, 2010, 21:35:43
jesu one 405-ce ikad vozile kao trole? ako jesu u koje periodu?
Jesu, 2002 i 2003, čini mi se da su u jednom trenutku dok su radili kao trolejbusi išli na ispomoć autobuskim linijama. prvi su stigli 2002 4118 i 4119 (kasnije 487 i 488) a krajem 2002 ili početkom 2003 su stigli 4120-4124 (489-493)

aaaaa

Ma svi su pusteni u saobracaj istovremeno s tim da 4124 ( danas 493) nije nikada ni radio kao trola. Oni nisu bili kompatibilni za nasu mrezu. Čim bi se ovakav trolejbus priblizio jedan drugome dolazilo bi do "iskakanja podstanice", dakle nestajalo bi struje i sl...

MILCHO

#35
Možda su došli u isto vrijeme ali su 4118 i 4119 ranije pušteni sigurno. Imali su AEG elektro-motore od 180Kw.
Sjećam se da su prvih dana na 103 išli kao autobusi. takođe kad su vozili za garažu većinom su vozili spuštenih trola

MILCHO

#36
Trolejbusi na teretnoj stanici (slike sa www.vozovi.com)





aaaaa

i danas jos najmanje 2 trolejbusa stigla u "depo"

damir050

Nada  ti se  da ce od Ponedeljka poceti  da Saobracaju u redovnom  Saobracaju , ja mislim  da ce imati poteskoca s tim da su  malo  duzi od podstojecih  koji vec Saobracaju u linijskom Saobracaju

elvis

Citat: damir050  u Veljača 06, 2010, 22:32:11
Nada  ti se  da ce od Ponedeljka poceti  da Saobracaju u redovnom  Saobracaju , ja mislim  da ce imati poteskoca s tim da su  malo  duzi od podstojecih  koji vec Saobracaju u linijskom Saobracaju

Hoce hoce,samo je pitanje od kojeg ponedjeljka,u BiH se registracije ne rade 24/7,postoji radno vrijeme za tete koje to rade,isto tako ni reklame se nece same zalijepiti,kao ni milion drugih stvari koje treba srediti dok se posalju na liniju

aaaaa

Citat: elvis  u Veljača 06, 2010, 22:39:34
Citat: damir050  u Veljača 06, 2010, 22:32:11
Nada  ti se  da ce od Ponedeljka poceti  da Saobracaju u redovnom  Saobracaju , ja mislim  da ce imati poteskoca s tim da su  malo  duzi od podstojecih  koji vec Saobracaju u linijskom Saobracaju

Hoce hoce,samo je pitanje od kojeg ponedjeljka,u BiH se registracije ne rade 24/7,postoji radno vrijeme za tete koje to rade,isto tako ni reklame se nece same zalijepiti,kao ni milion drugih stvari koje treba srediti dok se posalju na liniju


ma nece to biti tako brzo. Naime prvo se treba raspisati tender za najpovljniju osiguravajucu kucu pa tek onda sve ostalo. nece oni biti u prometu ni za mjesec dana najvjerovatnije. Inače registracije se rade sada malo brze nego obicno (3 dana maksimalno)... međutim nece to ici tako brzo bez obzira na sve

MILCHO

Ja očekujem u toku marta prve u saobraćaju.

elvis

Citat: MILCHO  u Veljača 06, 2010, 23:44:03
Ja očekujem u toku marta prve u saobraćaju.

To je realno ocekivanje,a ne kao ovaj postavio rok koji je prije istekao nego sto je postavljen i jos ce mi glumiti razocaranog u ponedjeljak i pricati kako se u GRAS-u nista ne radi i jos bi rekao da nece kupit kartu,ali to nece reci samo zato sto ne zivi u Sa.

aaaaa

Citat: elvis  u Veljača 07, 2010, 00:18:14
Citat: MILCHO  u Veljača 06, 2010, 23:44:03
Ja očekujem u toku marta prve u saobraćaju.

To je realno ocekivanje,a ne kao ovaj postavio rok koji je prije istekao nego sto je postavljen i jos ce mi glumiti razocaranog u ponedjeljak i pricati kako se u GRAS-u nista ne radi i jos bi rekao da nece kupit kartu,ali to nece reci samo zato sto ne zivi u Sa.

Ma naravno. Meni smeta jedna stvar na ovomforumu konkretno a to je zlonamjernost i tendencija ponizavanja i nipodastavanja pojedinih prevoznika. Elvise ne znam da li si primijetio ali pojedini  clanovi foruma su teme o npr centrotransu pretvorili u "loše strane centrotransa" isto vazi i za gras. Te autobusi prljavi, te poderana sjedista, te unutra smrdi.... Pa majku mu koji to prevoznik nebi zelio imati nove ispravne udobne ocuvane autobuse međutim sa ovakvim putnicima (naravno ne svima) to je nemoguce. Niko ne prica o nekulturi bezobrazluku bahatosti putnika. Nisu se autobusi posarali sami, nisu sjedista izrezana sama ...neko je to morao uraditi. nemojte mi samo reci da su to vozaci ili kondukteri. Znam da je ovo mozda i off topic ali prije par dana slusam jednu  iskompleksiranu "gospodju". žena se navila ko žrvanj. Ušla je u autobus i odmah osula rafalnu paljbu. "Lopovi ispustate voznje namjerno, hocete kartu nikad vam je necu kupiti". U najmanju ruku kao da ona je toliko poslovna zena pa zuri na poslovni sastanak a ne obicna "zgubidanka" koja da nije bilo rata nebi vidjela autobus ni na slici....

elvis

Znam ja to sve i pokusavam to objasniti,pored toga ne mogu se porediti prevoznici koji imaju 5,10 ili 20 autobusa i oni koji imaju 100 ili 150 voznih jedinica,lako je onome ko ima 10 proci kroz buseve i utegnuti sjedista,ocistiti natpise i sl. onome sa 100 autobusa bi trebalo vise razredjivaca i sampona nego nafte mjesecno,nije to bas jednostavno pored takvih putnika,a sve je do toga kako ce se oni ophoditi prema tom sredstvu prevoza.

Prije pola godine sam citao jedan clanak,pisala jedna novinarka o javnom gradskom prevozu u jednom gradu u Evropi,ne mogu se sad sjetiti u kojem,kaze zaista je cudno,ali samo nekome ko dodje iz zemlje kao sto je BiH,da u pola 2 poslije pola noci sjedite u tramvaju bez ikakvih skrabotina i bez polomljenih stolica i u koji ulazi par pijanih nimalo bezazlenih izgledom momaka sa bocama pica i gledate kako uredno kupuju i ponistavaju kartu,zatim sjedaju i uopce ne smetaju drugim putnicima...ko shvati sta je ta novinarka htjela reci  shvatiti ce i zasto su kod nas vozila takva.

Ima i jos jedna anegdota,jednom prije mozda godinu dana sjednem ja u jedan bus koji takodjer prevozi djake,i zapricam se sa vozacem  i izmedju ostalog pitam ga zasto ponekad ne ocisti skrabotine oko secije,ipak ruzno vidjeti,kaze on kad god je ocistio nije bilo cisto ni tri dana,odmah popune,a onako niti on cisti niti oni pisu,ja ga shvatam i dok god vozi te djake i ne treba cistiti,ako je njima tako lijepo i njemu je :P