Transport i isporuke Autobusa i Trolejbusa

Autor MILCHO, Siječanj 17, 2010, 23:17:12

Suboticanin

Citat: MILCHO  u Ožujak 18, 2010, 18:49:08
Citat: The_Dubster  u Ožujak 18, 2010, 17:43:00
Logično je da nisu još stigli zbog štrajka, a jel ovo zadnja tura?
i šta je sa onim što su već stigli?
Jeste, zadnja tura. neznam kad bi mogli biti pušteni u saobraćaj, polijepljene su sve nalijepnice i brojevi,. međutim nisam vidio da je neki registrovan.
Mene zanima,zašto se trolejbusi samo u Sarajevu registruju?

MILCHO

Interesantno da je i za Vrijeme Jugoslavije Sarajevo bio jedini grad u ex-YU koji je registrovao trole.

Nije baš da se samo u Sarajevu registruju. U većini zapadnih zemalja (Osim švicarske) se trole registruju (u Njemačkoj, Holandiji, Austriji, Italiji, pa i na istoku u Poljskoj)

SARI

#77
Sa zakašnjenjem... nisam bio pri internetu jučer... ;)

Prvi je ovaj s nekim cvjetićima ili krugovima ili šta već...





Užasna slika... ali šta ću... treći zaostao na semaforu... užasno su spori kada idu na dizelski motor...


MILCHO

Imaju male pomoćne motore od 50kw i sa njima mogu ići max. 30 km/h.

na trećoj slici ispred trolejbusa ide GRAS-ova Vučna služba.

SARI

Citat: MILCHO  u Ožujak 22, 2010, 11:22:04
Imaju male pomoćne motore od 50kw i sa njima mogu ići max. 30 km/h.

na trećoj slici ispred trolejbusa ide GRAS-ova Vučna služba.


Tek sad vidim da su prva i treća slika bile zamijenjenih mjesta... pa sam popravio... dakle na prvoj slici je šlep-mečka ;D koja ide ispred prve trole... treći je zaostao i sad je na, naravno, trećoj slici... ;)

MILCHO

#80
Polazak Sanosa S200tr (4112-4117) iz Zilina za Sarajevo 2000 godine.




Copyright: Petr Uličny / trajfly.kvalitne.cz

Nažalost nisu dugo radili, najdalje do 2004. a kasnije su 3 stara Sanosa  (4102, 4104 i 4106) preuzeli njihove garažne brojeve (4112, 4114, 4116)

MILCHO

MAN-ovi SL222 na putu za Sarajevo 1998 godine.

Izvor: GRAS

Denis Brajlović

Može li mi neko postaviti slike starih mercedesa kada su došli 1996? Molim vas. Hoću da vidim kako je sve to izgledalo dok su ga transportovali i kad su stigli u Sarajevo.

Denis Brajlović

Zašto su ti Sanosi S200tr radili nekoliko godina? Zar su bili toliko loši ili je neki drugi razlog? Zaboravio sam koliko godina su radili ali se sjećam da su jako malo godina radili.

MILCHO

Rashodovani su između 2003 i 2004

U tom periodu je pristizao veliki broj MAN-ova, pa su postepeno izbacivali Sanose i Škode i kretali se prema unifikaciji (što je manje različitih tipova lakše je održavanje i nabavka dijelova). U to vrijeme je i u najvećoj špici bilo 20-tak trolejbusa u rezervi.

PizzaCat

E ti kvaliteta  previše bosanci skrti da kupe (pa barem solaris,Škoda trole)
A isto za tramvaje ne da ih kupe nego da ih u drugim gradovima naprave (zenica,mostar,tuzla,kakanj,doboj).      I ja sam novi ovdje pa mi ne zamjerite ako sam nešta pogrješija.:P

MILCHO

#86
Gore na slici je nabavka od prije 17 godina. Tada su to bili OK trolejbusi, jer nije bilo para za bolje. Gras je od 80-tih imao takve trolejbuse u voznom parku, majstori su ih dobro poznavali, bilo je dijelova.

Par godina kasnije su zamjenjeni jednako starim ali kvalitetnijim trolejbusima iz Solingena.

Nažalost GRAS je danas pred stečajem, zadnja nabavka trolejbusa su bili polovnjaci iz 1988 tek je došla kad je trolejbuski saobraćaj ostao na 40% kapaciteta, ali to su daleko kvalitetniji trolejbusi od ovih gore sa slike.