Crna Hronika

Autor MILCHO, Veljača 26, 2010, 23:50:20

MILCHO

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/crna-hronika/izudarali-vozaca-po-glavi-jer-im-je-zabranio-uvodjenje-pasa

U Sarajevu se danas desio još jedan u nizu napada na osoblje GRAS-a, saopćeno je iz tog gradskog prijevoznog preduzeća.

u 13 sati je napadnut vozač trolejbusa na stajalištu Kovaćići iz pravca Skenderije prema Dobrinji.

Prema saopćenju GRAS-a, napadu je prethodio pokušaj dvojice mladića da na trolejbuska zadnja vrata uvedu psa  bez brnjice, što je nepropisno uvođenje životinje među putnike koji su vidno negodovali.

Vozač K.Dž. to nije dozvolio pa su ga revoltirani mladići fizički napali i nanijeli mu povrede po glavi i vratu te razbili staklo na krilu prednjih trolejbuskih vrata.

Uviđaj su na licu mjesta obavili pripadnici Policijske uprave Centar i krim policije, a vozaču je medicinska pomoć ukazana u Centru urgentne medicine.

Fizički napadi na službenike GRAS-a su za svaku osudu i zahtijevaju hitnu intervenciju nadležnih organa, saopćeno je iz tog preduzeća.

Napadi na vozno osoblje i vozila su česta pojava s višestrukim posljedicama ne samo za vozače i kontrolore nego i na putnike.

U ovakvim slučajevima direktno su ugroženi životi vozača, kontrolora i putnika.

Iz GRAS-a apeluju na građane da se korektno odnose prema službenim licima i vozilima ovog preduzeća kako bi putnici imali ugodan, bezbjedan i siguran javni gradski prijevoz.

The_Dubster

danas sam pristustvovao jednoj sceni u busu gbr 422 linija 27 koji je išao prema terminalu.

ja sam došao na stanicu u sokolovićima i ušao u bus, međutim bus je stajao - razlog neki lik nije htio platit kartu pa je bus stojao. i to natezanje sa revom je bilo jedno 10-tak minuta i čekala se policija, ali naravno policije nema... onda lik, koji inače radi u osiguranju BIGA, počeo se svađat, psovat i gurat sa revom, a ovi samo prijetili policijom koje opet naravno - nema :D

sve se završilo nakon 15-tak minuta tako što je lik razvalio nasilno zadnja vrata i otišao.... a reva ostala na mjestu kuneći se u policiju, koje, već pogađate, nije bilo....

da stvar bude još čudnija, nakon pola sata na skenderiji sam sreo istog lika, čeka trolu jer je vjerovatno bio osiguranje na utakmici na koševu...

veliki minus za efikasnost revizora, GRAS, posebno policiju, za VELIKOgrađane Sarajeva koji se ovako ponašaju radi 1,60 i blate svoj i obraz ostalih građana Sarajeva. a u svemu tome ni kriv ni dužan, nastara bus :-[

MILCHO

Ako nije najproblematičnija (a mislim da jeste) onda je 27-ica u top 5 najproblematičnijih linija. često sa 27 dolaze takve vijesti. Nasrtaji na vozače  i razvaljivanja vrata su, izgleda, česta pojava. :(

The_Dubster

Citat: MILCHO  u Ožujak 06, 2010, 22:44:51
Ako nije najproblematičnija (a mislim da jeste) onda je 27-ica u top 5 najproblematičnijih linija. često sa 27 dolaze takve vijesti. Nasrtaji na vozače  i razvaljivanja vrata su, izgleda, česta pojava. :(

ovo mi je bio prvi ovakav slučaj na 27 

MILCHO

#4
4 mjeseca sam radio u Sokolovićima  i svakodnevno išao sa 27, 27a i 27b. (samo jednu stanicu) nisam nikad vidio neki incident na tim linijama, međutim po onom što sam pročitao ranije na forumu i što se da ponekad pročitati u novinama, lako se može zaključiti da na 27 relativno često ima problema, a bilo je čak i mačeta.

aaaaa

Ta zastitarska bagra je naucila da se vozi dzba u najmanju ruku kao da je policija a ne obicni portiri koji za to primaju platu i koji su duzni imati kartu. Toliko su se bili osilili da su cak i po komercijali se poceli vozati bez karte....

The_Dubster

ja često navratim curi u sokolovuće i isto nikad, do jučer nisam imao priliku vidjeti nešto slično, sve je bilo ok...

al brate i taj lik ko idiot, radi, znači ima je*enu 1,60 i on mangup zbog 1,60 pravi zastoj, stvara nervozu i pravi materijalnu šetatu na busu koji nije ni kriv ni dužan...

a policija je posebna priča,...

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Ožujak 07, 2010, 16:23:35
ja često navratim curi u sokolovuće i isto nikad, do jučer nisam imao priliku vidjeti nešto slično, sve je bilo ok...

al brate i taj lik ko idiot, radi, znači ima je*enu 1,60 i on mangup zbog 1,60 pravi zastoj, stvara nervozu i pravi materijalnu šetatu na busu koji nije ni kriv ni dužan...

a policija je posebna priča,...

buraz uvijek postoji prvi put. Do sada nisi vidio ali si vidio sada znaci desava se. Eh sad mozes misliti koliko se toga desi sto ti ne vidis. Nije u pitanju 1,60. Znaci nije u pitanju karta. Nece gras propasti zbog toga sto jedan putnik nema kartu. Problem je u nacinu pristupa i komunikacije. Ti zastitari medju kojima je veliki broj najveceg "šljama" ulaze u vozilo u najmanju ruku ko da je njegovo, kao da je Sarajevo oslobodio i ocekuje da se njega neko boji jer je "uvukao" stomak ispucio ramena i ima uniformu. Ne ide to tako....

The_Dubster

Citat: aaaaa  u Ožujak 07, 2010, 17:43:34
Citat: The_Dubster  u Ožujak 07, 2010, 16:23:35
ja često navratim curi u sokolovuće i isto nikad, do jučer nisam imao priliku vidjeti nešto slično, sve je bilo ok...

al brate i taj lik ko idiot, radi, znači ima je*enu 1,60 i on mangup zbog 1,60 pravi zastoj, stvara nervozu i pravi materijalnu šetatu na busu koji nije ni kriv ni dužan...

a policija je posebna priča,...

buraz uvijek postoji prvi put. Do sada nisi vidio ali si vidio sada znaci desava se. Eh sad mozes misliti koliko se toga desi sto ti ne vidis. Nije u pitanju 1,60. Znaci nije u pitanju karta. Nece gras propasti zbog toga sto jedan putnik nema kartu. Problem je u nacinu pristupa i komunikacije. Ti zastitari medju kojima je veliki broj najveceg "šljama" ulaze u vozilo u najmanju ruku ko da je njegovo, kao da je Sarajevo oslobodio i ocekuje da se njega neko boji jer je "uvukao" stomak ispucio ramena i ima uniformu. Ne ide to tako....

jest stoji i to. al mora se priznat da je i kultura dijaloga većini revizora stran pojam ;)

aaaaa

Citat: The_Dubster  u Ožujak 07, 2010, 17:52:05
Citat: aaaaa  u Ožujak 07, 2010, 17:43:34
Citat: The_Dubster  u Ožujak 07, 2010, 16:23:35
ja često navratim curi u sokolovuće i isto nikad, do jučer nisam imao priliku vidjeti nešto slično, sve je bilo ok...

al brate i taj lik ko idiot, radi, znači ima je*enu 1,60 i on mangup zbog 1,60 pravi zastoj, stvara nervozu i pravi materijalnu šetatu na busu koji nije ni kriv ni dužan...

a policija je posebna priča,...

buraz uvijek postoji prvi put. Do sada nisi vidio ali si vidio sada znaci desava se. Eh sad mozes misliti koliko se toga desi sto ti ne vidis. Nije u pitanju 1,60. Znaci nije u pitanju karta. Nece gras propasti zbog toga sto jedan putnik nema kartu. Problem je u nacinu pristupa i komunikacije. Ti zastitari medju kojima je veliki broj najveceg "šljama" ulaze u vozilo u najmanju ruku ko da je njegovo, kao da je Sarajevo oslobodio i ocekuje da se njega neko boji jer je "uvukao" stomak ispucio ramena i ima uniformu. Ne ide to tako....

jest stoji i to. al mora se priznat da je i kultura dijaloga većini revizora stran pojam ;)

Ma revizori su posebna prica. osim toga da bi bio revizor po mjeri šefova moraš biti "obraz đon" i to je cinjenica. Moras biti spreman "zavaliti" kolegu , nani od 75 godina naplatiti doplatnu kartu itd itd

Pozega

Ovako "GRAS"-ovci rješavaju problem parkiranja u Sarajevu(skinuto s neta)


MILCHO

Ako se ne varam ovaj je 820. izgleda da su mu popustile kočnice.

aaaaa

Citat: MILCHO  u Ožujak 13, 2010, 15:43:24
Ako se ne varam ovaj je 820. izgleda da su mu popustile kočnice.

nije do kocnica nego do vozaca koji je "napustio" lice mjesta prije dolaska policije

elvis

Hehe pa ovdje je policija bila na licu mjesta i prije dogadjaja :D

aaaaa

Citat: elvis  u Ožujak 13, 2010, 16:24:27
Hehe pa ovdje je policija bila na licu mjesta i prije dogadjaja :D

jeste ali nije saobracajna. U stvari da pojednostavimo. Policija je tu parkirala da bi rucali u fast food-u preko puta crkve medjutim vozač je bio malo "pod gasom" tako da nije stigao na vrijeme zakociti. Cekajuci saobracajce koji rade uvidjaje vozač je pobjegao, a pretpostavljate koji je razlog bijega. I što je njagore ovo mu nije prvi put da uradi nesto slicno. Medjutim taj lik vise ne vozi....