LPP - Mestni promet

Autor LPP driver, Prosinac 29, 2007, 01:23:14

voznik

Eto dragi prijatelji jedan mali album našeg LPPja.
Ovaj album je moj rad, i još se nadgrađuje. U planu imam još neke nove "fore".  :D :D :D

Shole

#16
Da li ima  negdje popis voznog parka LPP-ja? 
Kamo je nestala strana www.avtobusi.eu

Ivan


voznik

Strana autobusi.eu otišla je daleko u historiju.  ;)
Kao što je Ivan spomenuo popis svih voznih autobusa imate na wikipedii. A Stari forum još je u pogonu. Samo što ima i web stranici ime formula.  ::| ::| ::|

voznik

Nekaj slik včeraj in danes. :oops:  :oops:  :lol:  :lol: 








BUS d.o.o. :arrow:

Potujoči tekst na prikazovalniku AMELI, in še "pozabljene" fotke, pa še Video, oz. kar dva od ZDRU-ja.

voznik

#20

Nema veze otvarati novu temu......

Evo mali doprinos iz LPPja

Na zadnjoj slici je Solaris u igri VBUS.

pozdrav






-------------


voznik

Razmišljal sem, ali se sploh splača še sodelovati? To, da smo kar na lepem postali drugokategorniki me ni niti presenetilo, saj smo v manjšini. Nekaj mesecev nazaj nas je bilo skoraj za cel avtobus iz Slovenije. Sedaj v letu 2010 sva samo še dva. Posledično nas je ekipa tega foruma prestavila v X temo (Avtobusi v drugih državah)??? Lepo je, da ste Srbijo ter Črno Goro pustili zunaj. Verjetno je več odziva iz juga, kot iz severa. Ne bom sedaj zganjal nepotrebnega prahu medsosedskih odnosov (alias Kosorjeva - Pahor). Jaz še vedno mislim, da je v igri diskriminacija. Eden izmed moderatorjev je dobil nas na piko.

Še zadnje slike iz moje strani....dokler ne rešimo zadeve. Avtor vseh treh slik je LPP-Driver



voznik

Pošto je bio jedan od moderatora toliko dobar, evo jedan dar od LPP drivera (joc)






voznik

Kao što jedni več znate, kod nas u Sloveniji imamo na testiranju novog Lion´s City Hybrida.

Fotke ču staviti, dok jih spravim u jedan red.

voznik

Evo i novosti u vrhu LPPja. Novi Generalni Direktor LPPja postao je sada več bivši vodja MPP gospodin Peter Horvat. Saznao sam baš prije 5 minuta, dakle je novost sviježa.

Slike još nisu pripremljene za svijet.
Malo strpnosti molim. :)

conecto

#25
Da li voze već ti novi Conecti?
Kako su vozači zadovoljni njima?
Meni je taj auto bezveze, nešto kao Citaro minus nešto, mora biti velika razlika u cijeni (?) da bi se to kupilo i još napravljeno u Turskoj ( a ni njemačko se nije uvijek baš pokazalo). Tabla sklepana od svega i svačega, odozdo otvoreni oštri bridovi da se možeš porezat, ne štela se s volanom, mjenjač samo D-N-R (samo za po ravnom?)
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

voznik

Prvi Conecto bio je jučer na liniji 13. A solo bio je na PP.

Dok saznam, javit ču. Inače imamo Conecte na rangu Citara.  ;D ;D ;D

tramvajac 92

Možeš li slikati putnički prostor?
Ali lahko slikate kabini? (za greške odgovara google)

Ivan

#28
Citat: conecto  u Siječanj 13, 2010, 22:45:47
Da li voze već ti novi Conecti?
Kako su vozači zadovoljni njima?
Meni je taj auto bezveze, nešto kao Citaro minus nešto, mora biti velika razlika u cijeni (?) da bi se to kupilo i još napravljeno u Turskoj ( a ni njemačko se nije uvijek baš pokazalo). Tabla sklepana od svega i svačega, odozdo otvoreni oštri bridovi da se možeš porezat, ne štela se s volanom, mjenjač samo D-N-R (samo za po ravnom?)
Nije velika razlika u cijeni, našao sam na slovenskom forumu da 29 komada košta oko 9,45 milijuna €, dakle jedan je oko 325.000, dok Citari obično dođu nešto malo više od 330.000. Ovdje piše dodatno o razlozima zbog kojihh je MB Ljubljani uopće ponudio ovo čudo (koliko vidim, ukratko, prije svega da MAN ne bi dobio posao).

Ja isto imam dojam da je loše napravljen, pogotovo tabla koja izgleda jadno prema standardnom VDV-u (kao da je teško bilo staviti VDV ::|, pa čak i Ikarbus ga stavlja na nove niskopodne), stvarno nije vrijedno novaca.

Inače, samo D-N-R je standardna stvar u Ljubljani i na drugim autobusima, pošto se u cijelom gradu zapravo i vozi samo po ravnom.

conecto

Mislim da na Conectu ne možeš dobiti VDV što je jedna od mjera da se postigne povoljnija cijena. A ako je tako malo jeftiniji od Citara taj auto stvarno nema nikakvog smisla, bolje je kupiti Citaro.

A D-N-R po meni je uvijek loš izbor. Ako i nema brda sigurno ima zavojitih linija na kojima se brzina vrti oko 40 km/h pa kad npr. nemaš trojke bus ti na svakom zavoju šalta gore-dolje između 3. i 4. brzine.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...