Linijske vožnje

Autor lussin, Kolovoz 03, 2014, 21:24:24

lussin

Imam jedno pitanje: Da li je dopušteno,da osoba koja je registrirana kao taksista,obavlja linijski prijevoz?


Unaprijed hvala na odgovoru

actros

Iako je česta pojava, to nije dopušteno. Većinom se radi o malom broju putnika i kratkim relacijama, pa oni tu "linijsku vožnju" drukčije interpretiraju ...te im u većini slučajeva nemože nitko ništa  >:D

lussin

Put je 11 km dug,a kombiji su uvijek sa barem 5 putnika unutra. Bilo ljeto,bila zima. Dapače,sad jedan od njih dijeli kupone za besplatnu vožnju za domaće ljude. Da pojasnim "liniju". Vozi ljude koji dođu s Taxi Boat-om s otoka Ilovika i na Ilovik. Od lučice do centra grada i nazad. Na nekim njihovim kombijima su naljepljeni vozni redovi,nisam ih gledao. Neki po zimi obavljaju više taksiranja nego linijskog prijevoza. Samo jedan ima na kombiju naljepljenu oznaku "Taxi Ilovik" ili tako nešto, a nikad nije taksirao,nego samo vozi na liniji.

Hvala na odgovoru thumbs

Anna

Citat: lussinpicollo  u Kolovoz 03, 2014, 21:24:24
Imam jedno pitanje: Da li je dopušteno,da osoba koja je registrirana kao taksista,obavlja linijski prijevoz?


Unaprijed hvala na odgovoru

Ja sam se sama uvjerila da je u nasoj HR sve dozvoljeno jer se prava normalnih gradjena ignorisu.

Pozdrav

travel0101

Pozdrav Svima.
Da li ima netko na forumu tko zna postupak za međunarodne i domaće linije. Znači kako napisati, obraci i sve što je potrebno