TAM - Tovarna Avtomobilov in Motorjev

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:38:14

minimoto

#45
Lp
Evo slike Lpp prigradskoh 190 a 110 (ne vozi više) kojo sam našao na Slovenačkom forumu

U Mariboru ima još dva zglobna Tama, a solo jih ima dosta sa kaoserijom od Avtomontaže 260 a 116 . Slike zglobnog Tama sa Slovenačkog foruma avtorja Bobi19


Evo i linka gde je govor o njima, http://formula.forumup.org/viewtopic.php?t=492&postdays=0&postorder=asc&start=60&mforum=formula
Pozdrav

Krpan

Zar nije taj zglobni 272A180 ???
Koliko komada 260A116 vozi u Mariboru?



Da, pitam za taj novosadski tip koji su imali ZET i Promet. Na ht-busser ima fotka od GRAS-ovog, ali je starijeg datuma i ne vjerujem da još vozi.  Ima na nekom slovenskom forumu fotka žutog 260A180, ali je fotka premala i ne vidi se registracija.

minimoto

Lp
U Mariboru gradski prevoz ima: zglobnika  262 a 111  ??? 2000g. -2kom.
                                                  232 a 116 1999 g. 7 kom
260 a 116 u Mariboru nema, a ima jih u Ljubljani, Kranju u raznim izvedbama kaoserije. 232 a 116 sem videl samo u Meriboru i se mi čini zadnja serija gradskog Tama. Evo i slike sa Slovenskog foruma avtora Bobi19




Verovatno si video fotko žutog 260 a 118 sa Mariborsko registracijo, firme Certus koju je kupila sadašnja Veolia.
A taj avtobus je proizvodila i avtomontaža, saj u Sloveniji se ne sječam Tama iz Novog Sada, izjema je model sa 3 prozorčiča iznad šoferšajbe koje je imao Alpetour.
Pozdrav

Krpan



Evo pitam za ovakve TAM-ove, ali zglobne. A taj žuti, da li još vozi u Mariboru? Kakvi voze u Kranju, Avtomontaža ili Autokaroserija?

shef

To je ovo u razdoblju prije Veolije:
http://www.phototrans.eu/2-230993.html

Vjerojatnije je da ih više nema, nego da ih ima
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Krpan

E da na tog mislim. E šta bi dao da još bar jedan vozi da ga ulovim.

shef

Vrlo moguće da se poneki krije negdje u Crnoj Gori ili BiH.
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Kiki273

Citat: minimoto  u Ožujak 24, 2008, 00:44:08

U Mariboru gradski prevoz ima: zglobnika  262 a 111  ??? 2000g. -2kom.
                                                 
Zglobnjak 262 ks?
11,1m ?
2000g ?
Nekako mi se ti podaci ne sviđaju ???

Krpan

Možda, ali kad nemam informacije o tome.

shef

Citat: Kiki273  u Ožujak 24, 2008, 12:19:57
Zglobnjak 262 ks?
11,1m ?
2000g ?
Nekako mi se ti podaci ne sviđaju ???
Po podacima koje imam u toj modelskoj godini vozila su imala oznaku 272A180 a to su upravo ovi crveno-bijeli zglobnjaci na slikama iz Maribora.
Tehnički podaci: dužina 17,905m   širina 2,5m   visina 3,02m   međuosovinski razmak 5,6m+4,6m   41 sjedeće mjesto+139 stajaćih   motor 6 cilindara  6,9l zapremine    191 kW snage   autom.mjenjač 3 brzine
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

Kiki273

Citat: shef  u Ožujak 24, 2008, 12:37:14
Po podacima koje imam u toj modelskoj godini vozila su imala oznaku 272A180 a to su upravo ovi crveno-bijeli zglobnjaci na slikama iz Maribora.
Tehnički podaci: dužina 17,905m   širina 2,5m   visina 3,02m   međuosovinski razmak 5,6m+4,6m   41 sjedeće mjesto+139 stajaćih   motor 6 cilindara  6,9l zapremine    191 kW snage   autom.mjenjač 3 brzine
Ovi shefovi podaci su već bolji  ;D

minimoto

Lp
Onaj žuti u Mariboru več dugo ne vozi. Od zglobnih Tama u Sloveniji voze samo ona crvena 272a180. Se strinjam sa shefom i meni je bila oznaka čudna.
U Ljubljani u gradskom prometu vozi 9 Tama 260a116

i 4 prigradski 260a116

U Kranju ima Alpetour isto okolo 15 Tama 260a116 u gradskoj


i prigradskoj izvedbi(onaj beli u pozadini, spredaj Lpp gradski)

Avtor svih slika Lpp driver
Pozdrav

NP-549

Citat: shef  u Ožujak 24, 2008, 12:04:04
To je ovo u razdoblju prije Veolije:
http://www.phototrans.eu/2-230993.html

Vjerojatnije je da ih više nema, nego da ih ima
Nešto mi ovdje ne paše.  S obzirom da je TAM imao uvijek sve prozore jednake, i bili su iste veličine kao dupla vrata, sad mi ovdje ne štima dužina busa.  Naime, raspored ide ovako:
desna strana - dupla prednja vrata
lijeva strana - staklo od vozača

desna strana - dva prozora
lijeva strana - dva prozora

desna strana - druga vrata (dupla)
lijeva strana - jedan prozor

desna strana - dva velika + 1 usko staklo
lijeva strana - dva stakla !!!
Di je ostatak na lijevoj strani!? 

Slika preuzeta sa Autobusi.NET  [hvala]

maky

E ovakva smo mi dva imali u Splitu.

Gar. br. 1 je bio potpuno bijele vode i vozio je negdje možda do 2002-2003. dok je gar. br. 2 imao reklamu Pal Mal i vozio je samo nekoliko godina. Dok je njegov standardni vozač bio u ratu, tako ga je vozio svatko tko je stigao, pa je jednog dana imao prometnu i nije ga se više isplatilo popravljat, nego je otišao na rezanje jako rano...

NEOPLAN - 75 YEARS moving ideas

ŠPIJUNI SU MEĐU NAMA!

shef

Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic