AUTOBOKA rashod i prodaja

Autor arsenal, Studeni 12, 2008, 11:11:47

arsenal

Da ne opterecujem lavni topic sa ovim sto je vec postalo proslost, evo nove teme sa fotografijama buseva koje je "Autoboka" Kotor rashodovala, prodala ili isjekla u staro zeljezo u posljednjih nekoliko mjeseci. Za pocetak, jedna grupna fotka u sada vec bivsoj bazi "Autoboke" u centru Kotora.

arsenal

Ovih"sanosa" vise nema, vecina ih je isjecena, samo ovi najmladji  tipa S-515 u prigradskoj varijanti sa "mercedes" motorima od 240 ks iz 1992 godine su prodati  nekom privatniku u Niksicu kao jos uvijek upotrebljivi.

arsenal

Ovo su dakle ta dva novija "sanosa" koji ce izgleda ipak jos voziti u florti novog vlasnika.

arsenal

Jos rashodovanih "Makedonaca"...........

arsenal

Ovaj kratki sanos koji lici na 0303 je kupljen kao nov 1992, bio je tada jedan od najudobnijih "Autobokinih" buseva ali totalni promasaj sto se brdovite CG tice i njenih puteva sa velikim usponima na kojima nije mogao mrdnuti sa svojim slabasnim "mercedes" motorom od 170 KS.
I on i ova "setra" S-215 HD u pozadini su isjeceni u staro zeljezo.

arsenal

Proslost su postali i sledeci "tamici".....

arsenal

Iako je star "samo" nepunih 13 godina, i ovaj "ikarbus" IK-103 P sa MAN motorom od 260 KS je nakon nekoliko godina stajanja u garazi zbog teskog kvara motora, isjecen u staro zeljezo.....

lav

Citat: arsenal  u Studeni 12, 2008, 11:24:13
Ovaj kratki sanos koji lici na 0303 je kupljen kao nov 1992, bio je tada jedan od najudobnijih "Autobokinih" buseva ali totalni promasaj sto se brdovite CG tice i njenih puteva sa velikim usponima na kojima nije mogao mrdnuti sa svojim slabasnim "mercedes" motorom od 170 KS.
I on i ova "setra" S-215 HD u pozadini su isjeceni u staro zeljezo.

Jeli ta mečka vozila Herceg Novi-Doboj ???

arsenal

Nema vise ni ovih "setri".

arsenal

Jeste lave, taj je mali autobus dosta cesto isao za Bosnu, i za Doboj i za Bijeljinu.

arsenal

I na kraju nesto sto nisam uspio identifikovati, vec petnaestak godina stajalo je to ovako u jednom kutu garaze, da bi prije par dana bilo brenerima pretvoreno u hrpu starog zeljeza. Ne znam sto je to, mozda neka mala "dubrava" ?

adriatica

Meni to vise lici na TAM-a mozda iz serije 110 ili ranija verzija, cini mi se po karoseriji a i po sjedistima koja su pobacana okolo ???

arsenal

To sam i ja isprva mislio, ali nije "tamic" definitivno. Obrati paznju na duzinu koja je kraca nego klasicna 110-tka, oblik prozora takodje ne odgovara, pogotovo onog stuba na prvom prozoru odmah nakon prednjih vrata koji je kod TAM-a 110 siri na donjem rubu nego na gornjem pa je sam stub pomalo trokutastog oblika. razbacana sjedista okolo zanemari, to su iz drugih ranije kasiranih buseva.

minimoto

LP
Možda je TAM 170A11, negdje iz 70 godine.
Pozdrav

zlikowszky

Citat: arsenal  u Studeni 12, 2008, 11:24:13
Ovaj kratki sanos koji lici na 0303 je kupljen....

Jesi siguran da to zbilja NIJE MB O303?? Ja bi reko da je. Prvo, Sanos nikada nije ugrađivao na svoje verzije "tristotrojke "originalne Mercedes farove odostraga već su slagali svoje kockice. Drugo, mislim da Sanos nikada nije ni proizvodio kratke derivate "tristotrojke"
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....