ZET razno (4)

Autor Volzhanin, Lipanj 25, 2019, 20:42:19

421

Kakve veze ima citat iz Uvjeta korištenja aplikacije koja se bazira na Zakonu o zaštiti osobnih podataka  s uslugom prijevoza?
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Eto i mene zanima. Sve se pričalo i kad su uvedene pametne kartice da će se time pratiti opterećenje linija i usklađivat kapaciteti. Od toga je prošlo i 10 godina. U međuvremenu su otvarane kombi - linije, pojačavane i smanjivane, ali što smo dobili na drugim linijama? Ništa u najboljem slučaju, a većina linija je i izgubila polazaka. 121 je izgubio jedan (4.) bus, a na preostala 3 su većinom solo. 125 izgubio jedan bus. 134 izgubio par polazaka. Možemo i dalje... ali dobitnika na zapadu nema.

Bus.Spotter.Ivan

Danas bio u App-u i vidio sam da su premjestili 34 naprijed, možda ga osposobe??
Zašto slikaš moj bus?!
Evo čisto iz zabave
TO JE ILEGALNO, ZNAŠ TO!?
Kak je to ilegalno ako nije tvoj autobus neg ZET-ov??

tonkovicmk1

#948
Citat: Bus.Spotter.Ivan  u Svibanj 30, 2023, 20:36:35Danas bio u App-u i vidio sam da su premjestili 34 naprijed, možda ga osposobe??
Nema smisla vraćati to nazad, oni su svoje odvozili odavno  bus123

Akropola

Citat: smogovci.bbb2  u Svibanj 29, 2023, 13:47:15Za prvu ruku nek poprave klime u vozilima i drže ih ispravnim, te operu vozila iznutra i i izvana, zamijene dotrajale tapecirunge sjedala a onda nek se idu glupirati sa digitalizacijom👊

Sada je vrijeme za hitni servis klima u tramvajima i busevima.

tramvajac 92

Vrijeme za to početi je bilo pred dva mjeseca. Treba srediti toliko vozila, a to ne ide preko noći.

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

"ONO" će biti zadovolj(a)n(o) !!!
555 obojan kpltno, a felge i naplatci SREBRENI izvana! thumbs
Testna vožnja boje na 268.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

421

Tomašević potpisao ugovor o 20 novih tramvaja

ZAGREBAČKI gradonačelnik Tomislav Tomašević potpisao je danas s predsjednikom Uprave Končara Gordanom Kolakom ugovor o isporuci 20 niskopodnih tramvaja, koji će ulicama voziti za najkasnije dvije godine, te upozorio da su neki od postojećih tramvaja stari gotovo pola stoljeća.

Projekt je vrijedan 40 milijuna eura, odnosno dva milijuna po tramvaju te je u cijelosti financiran iz EU fondova. Tomašević je najavio da 20 tramvaja čini tek prvu tranšu od ukupno 40 ili 60 novih tramvaja, koliko ih se planira nabaviti.

Tomašević: Neki od sadašnjih tramvaja stari su gotovo 50 godina
"Rok za isporuku je oko dvije godine. Nadam se da će prvi tramvaji i ranije stići jer je za pouzdanost voznog reda vrlo bitno da što prije obnovimo vozni park. Neki od tramvaja koji sada operiraju zagrebačkim cestama stari su 48 godina", rekao je Tomašević novinarima ispred sjedišta ZET-a.

Također je podsjetio na nedavnu isporuku 65 gradskih autobusa, dok se s Ministarstvom prometa dogovara kupnja još sto autobusa koji neće voziti na dizel već na električnu energiju ili vodik. Nove tramvaje radit će zagrebačka tvrtka Končar, koja je jedina poslala službenu ponudu na međunarodni javni natječaj.

"Često čujemo prigovore da dobivamo i koristimo europska sredstva, ali ih koriste uglavnom strane tvrtke. Vidimo da to ovdje nije slučaj. Končar iz Nacionalnog plana oporavka radi i 21 novi vlak za HŽ putnički prijevoz, od kojih je veći dio isporučen", istaknuo je ministar prometa Oleg Butković.

Kolak: Hrvatska industrija mora dobiti priliku u Hrvatskoj
Ministarstvo je u posljednje četiri godine Zagrebu dodijelilo 120 milijuna eura, podsjeća Butković, koji su uloženi u gradnju rotora, obnovu tramvajske infrastrukture i nabavu ukupno 109 autobusa. Osim toga, obnavlja se željeznička pruga Glavni kolodvor - Zapadni kolodvor.

Predsjednik uprave Končara Gordan Kolak naglasio je da su tramvaji i vlakovi među najvažnijim visokotehnološkim proizvodima hrvatske industrije, a dodijeljeni će im posao poslužiti kao referenca za daljnji izvoz.

"Ne bi bilo izvoza tramvaja u Latviju da nije bilo posla sa ZET-om. Izvoza iz Hrvatske nema ako hrvatska industrija ne dobije priliku u Hrvatskoj", naglasio je Kolak. Potreba za novim vozilima je očita, kazao je predsjednik uprave ZET-a Marko Bogdanović koji je, osim obnove voznog parka i prelazak na alternativna goriva, najavio gradnju novih tramvajskih pruga.

"U prvom planu su Heinzlova i Sarajevska ulica, vrlo značajni projekti za grad. Početak radova očekujemo sljedeće godine", najavio je Bogdanović.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/tomasevic-potpisao-ugovor-o-20-novih-tramvaja/2472076.aspx

U tekstu se ne spominje bitna, možda najbitnija stavka zvana ODRŽAVANJE!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

Akropola

Citat: 421  u Lipanj 16, 2023, 12:45:49U tekstu se ne spominje bitna, možda najbitnija stavka zvana ODRŽAVANJE!

Zabranjena su bila pitanja novinara van teme nabavke tramvaja !!!

421

Dio nabavke tramvaja je i održavanje. kava
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

smogovci.bbb2

o-0 Izvor: fb ZET
Izgled novog tramvaja
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

NP-549

Koje garažne brojeve će dobit polovni koji stižu ?

421

 o-0
Genscheri su imali 9xx.
Parni su TPT, a neparni TPD pa očekujemo nastavak niza.
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92

Razno je, pa i nije toliko off ;) Mogu taman biti 9xx, da se ne petljaju sa autobusima. Osim ako ZET naglo ne poveća flotu autobusa, sumnjam da će se aktivirati 9xx.