Mercedes-Benz

Autor Tomek, Prosinac 01, 2007, 16:33:59

busfan

Cijena u Turskoj je 222.000eur, a u BiH je 186000(bez Turskog poreza)+16%carine+17PDV(nisam bas u toku nesto je Ero pisao da je slobodna trgovina izmedju BiH i Turske, a ne znam bas ni za povrat PDV) Ovako je recimo ako uvozis iz Njemacke, isto je i u HR samo ne znam kolika je carina i PDV

erobuss

Citat: busfan  u Svibanj 15, 2008, 18:04:40
Cijena u Turskoj je 222.000eur, a u BiH je 186000(bez Turskog poreza)+16%carine+17PDV(nisam bas u toku nesto je Ero pisao da je slobodna trgovina izmedju BiH i Turske, a ne znam bas ni za povrat PDV) Ovako je recimo ako uvozis iz Njemacke, isto je i u HR samo ne znam kolika je carina i PDV


BiH i Turska imaju bileteralni sporazum kojim se na uvoz proizvoda iz jedne u drugu državu ne plaća carina, a povrat PDV-a dobiješ nakon pola godine.



busfan

Znaci Tourismo u BiH kosta 186000eur, e da je vise putnika i gorivo jeftinije >:(

erobuss

Ljudovi, zna li tko jel se MB Intouro RHD radi samo za Tursko ili i za ostala tržišta?

lav

Citat: busfan  u Svibanj 15, 2008, 20:43:21
Znaci Tourismo u BiH kosta 186000eur, e da je vise putnika i gorivo jeftinije >:(

Znaci ispada da je Tourismo najjeftiniji visokoturisticki bus na Bosanskohercegovackom trzistu

5AR

MB O404 DD





Koliko ih je napravljeno? Ovaj ima serijski broj 900001

lerotai

konacno ste ge nasli ;)

takav ima samo jedan ... bio je to prototip

onda je tio mercedes konkurirati skylineru i setri 328 DT ali ipak su odustali

nakon sto su odlucili da ga nece proizvoditi u seriji prodali su ga prijevozniku
no sikiriki

5AR

Znači jedan jedini i neponovljivi, nisam pitao vozača kako je zadovoljan jer je spavao.
Čini mi se da sam negdje vidio reklamu za takav autobus ali mi se čini da je na slici bio tamno crveni. Dal mu je to originalna plava boja ili je to taj crveni?

manoplan

Citat: 5AR  u Srpanj 09, 2008, 20:57:11
Znači jedan jedini i neponovljivi, nisam pitao vozača kako je zadovoljan jer je spavao.
Čini mi se da sam negdje vidio reklamu za takav autobus ali mi se čini da je na slici bio tamno crveni. Dal mu je to originalna plava boja ili je to taj crveni?

O ovom MB O404 DD je,koliko se sjećam,bilo govora još na starom forumu.Tamo se spominjao kao raritet među busevima.Slika je vrijedna koliko i Mona Lisa,pa stoga kolegi svaka čast na lovini  :D

brzi

je bilo je govora i na starom forumu o njemu:

http://autobusihr.proboards74.com/index.cgi?board=pr1&action=display&thread=811&page=2

šteta što ovaj jedan jedini nije u naj stanju...kad vidim zadnju osovinu... :P

shef

Točno, pisali smo na starom forumu, evo ga kakav je bio u originalu:
http://home.arcor.de/bustina/busbilder/daimlerbenz/o404/wi-rs451.html
Ne ideš u lov na patke ili brat masline pa da kažeš da je sezona završila,autobusa uvik ima,nisu ko laste da se tek na proljeće vraćaju

(c)Teutonic

brzi

#26
Inače kraoserija je od Drögmöllera,a motor je V8 od 500-tinjak konja,koliko se još dalo naći na intenetu izgleda da je 1992. godina...


Citat: 5AR  u Srpanj 09, 2008, 20:57:11
Znači jedan jedini i neponovljivi, nisam pitao vozača kako je zadovoljan jer je spavao.
Čini mi se da sam negdje vidio reklamu za takav autobus ali mi se čini da je na slici bio tamno crveni. Dal mu je to originalna plava boja ili je to taj crveni?

što se tiče crvene boje nju sam jedino vidio na tvorničkom crtežu busa O404DD...

5AR

Zahvaljujem na iscrpnoj informaciji i na pohvali, Manoplan oćeš kupit sliku? ;D. Već je promijenio najmanje tri vlasnika.

busfan

Svaka cast za sliku ;) Ako je jedan onda je bio u vlasnistvu Bugojnobusa, ja sam ga ganjao po Bijeljini da ga slikam vozio je ponekad liniju Bugojno-Bijeljina


Neo

Ovaj bus je prvo kupila firma D.O.O Sidoil iz Srebrenika i vozio je nesto sa njim i onda je samo nestao...
je zakon