Skyliner N1122

Autor Shole, Siječanj 24, 2010, 16:04:18

Shole

ć

conecto

#1


Skyliner je turistički katni model koji se kao pionir te klase autobusa proizvodi od 1967. U posljednjih više od 40 godina proizvodnje najčešće je bio i ostao lider te klase iako je posljednjih godina opala potražnja za autobusima na kat. Iako već postoje neke kompjuterske slike potpuno novog Skylinera dizajna sličnog novom Citylineru i Starlineru, još uvijek se proizvodi Skyliner u dizajnu sličnom Citylineru iz 2001.-2006.





2007. Skyliner je proslavio 40 godina proizvodnje.



Foto: Neoman
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Iako je vanjski dizajn ostao "stari" preuređena je unutrašnjost s komponentama novog Starlinera i Citylinera, pa tako i komandna tabla s novim instrumentima, prekidačima i samo za Skyliner karakterističnim mulitfunkcijskim volanom.



Uz visinu vozila od 4 m visina unutrašnjosti donjeg dijela je 1,8 m, a taj dio u pravilu ima i nekoliko separea sa stolićima. Srednji dio vozila iskorišten je za veliku kuhinju i WC.



Visina gornje etaže je 1,68 m s rasporedom sjedala kao u "običnom" autobusu po cijeloj duljini vozila.



Foto: Neoman
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

Skyliner se proizvodi u dvije dužine - od 2001. osnovni model je dobio oznaku C i s 12 m produžen je na 12,44 m, a postoji i duža verzija L dužine 13,79 m.

Skyliner N 1122/3 C (Skyliner C) - dužina 12,44 m, širina 2,55 m, do 69 putničkih sjedala, prtljažnik do 6,9 m3.






Skyliner N 1122/3 L (Skyliner L - dužina 13,79 m, do 77 putničkih sjedala, prtljažnik do 7,9 m3





U Skyliner se ugrađuje motor MAN D 2676 LOH snage 480 KS u kombinaciji s 12-stupanjski automatiziranim mjenjačem ZF AS-Tronic, a kao i kod ostalih Neoplana dostupni su sigurnosni sustavi poput EBS-kočnica, ESP, LGS, MSC...

Foto i grafika: Neoman
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...