Mapa vozila

Autor shef, Ožujak 15, 2021, 07:21:57

pehar_11

Samo neka srede to i da radi normalno, svima je u interesu.
Rim Tim Tagi Dim!

Vanjac

#166
Stigao odgovor iz Autotroleja, ukratko ništa se uskoro neće promjeniti
"U raju je dobro, al u paklu je ekipa"

kico101

#167
Podaci su precizni, koliko mogu biti, samo je problem prikaza na karti. Prije par mjeseci je to rijeseno doslovno u par sati. Portal otvorenih podataka i dalje funkcionira, ispisani su svi gbr koji trenutno voze i lokacije.
Ako zelite moje misljenje, smatram da ovdje netko ozbiljno sabotira. Recite- ne zelimo da imate uvid u te podatke, jer nas maltretiraju s pozivima zasto je bus ranije krenuo ii slicno, a ne ovakve naivne izgovore.
Btw, novi sustav najave autobusa implementira se vec godinama i sve mi vise slici na novi rijecki autobusni kolodvor.
S obzirom da sam se na nagovor jednog od forumasa prijavio na eojn, pa vidim da svakih par dana dobivam poruke o izmjenama u dokumentaciji i za ovaj sustav, jasno mi je da se nemamo cemu previse nadati. U setnju i blokic u ruke.
EDIT: upravo i ja dobio istu poruku od eksperta za informisanje. Jos jutros su podaci bili dostupni. Sada ih nema. Napredujemo.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

#168
Citat: Vanjac  u Srpanj 13, 2022, 10:04:33
Stigao odgovor iz Autotroleja, ukratko ništa se uskoro neće promjeniti
Čekaj malo, znači da su po nekoj logici svi podaci koji su se do sada prikazivali bili pogrešni?  Meni više ništa nije jasno.
Rim Tim Tagi Dim!

sta-da

#169
Najvjerojatnije su podaci koje šalje Penta promijenjeni tako da bi sad ovi iz Grada trebali svoj kod izmjeniti da rade pozicije kako treba.

Direktan link na pozicije i dalje radi tako da sam promijenio mapu da umjesto koordinata pokazuje lokaciju po koordinati trenutne stanice. Bolje da radi tako nego ovako da skaću autobusi.

Ne sumljnam da će uskoro biti te službene aplikacije, samo će vjerovatno biti preplaćena kao i ostala javna nabava u HR.

Boki651

Skaču i sada, evo ih u Pragu

Matija87

Izgleda da smo ih "iziritirali" sa stalnim mailovima pa su makli te podatke zbog navodno krivih podataka , koji uopće nisu bili krivi...Korak unatrag... a zapravo greška je samo u gps lokacijama i vjerojatno je rješivo u nekoliko klikova na glavnom serveru. Možemo bit sretni s tim da su ostali ako ništa podaci koji gbr je na kojem polasku

Matija87

Za neko čudo, sve funkcionira normalno od danas ujutro   perfeto

kigor

I vise me radi. Busevi u dezeli na busri i Rijekabus

Sent from my SM-G980F using Tapatalk


Matija87

Znači pazi apsurda , na mobitelu kad gledam sve je pomješano po pitanju gps lokacija, dok na kompu sve uredno radi , evo nek mi neki informatičar objasni kako je to moguće.. ::|

kico101

Uredno se prikazuje u pretraživaču Google Chrome, dok u Mozilli ( firefox ) ne funkcionira. Ne znam kako je u Operi, a meni ne radi ni na Edge. Znači, tražiti preko Chromea.
Ovdje primijećujem jedan problem, a to je da ako ima više autobusa na jednoj stanici ( koordinata GPS je jedna ), tada se prikazuje samo jedan autobus i linija. Tako na Delti i Jelačiću možemo vidjeti samo jedan bus i liniju ( vjerojatno koji se zadnji pojavio ). Ali u ovoj situaciji je i ovo premija.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

Citat: Matija87  u Srpanj 14, 2022, 08:54:13
Za neko čudo, sve funkcionira normalno od danas ujutro   perfeto
Meni je opet kaos.
Rim Tim Tagi Dim!

rzri05

Meni na Edgu dobro prikazuje busri nakon što sam izbrisao samo privremene slike i datoteke (Cached Images and Files) u postavkama. Mislim da bi to trebalo vjerojatno pomoći i u drugim preglednicima ako se napravi. Trebalo bi se nalaziti na sličnom ili istom mjestu gdje se briše povijest pregledavanja (browsing history), samo pripazite da pobrišete samo to, ne i "kolačiće"/cookies, povijest pregledavanja i slično. Možda će vam dati i vremenski raspon da odaberete, ja sam izabrao "od početka vremena".

DWProski

Evo i odgovor zašto BusRi radi:
Citat: sta-da  u Srpanj 13, 2022, 15:25:28
Najvjerojatnije su podaci koje šalje Penta promijenjeni tako da bi sad ovi iz Grada trebali svoj kod izmjeniti da rade pozicije kako treba.

Direktan link na pozicije i dalje radi tako da sam promijenio mapu da umjesto koordinata pokazuje lokaciju po koordinati trenutne stanice. Bolje da radi tako nego ovako da skaću autobusi.

Ne sumljnam da će uskoro biti te službene aplikacije, samo će vjerovatno biti preplaćena kao i ostala javna nabava u HR.


kico101

Sa Trolejeve web stranice:


21.07.2022.

Podatkovni skup o pozicijama autobusa više nije dostupan na gradskom portaku otvorenih podataka data.rijeka.hr obzirom da podaci koji su prikazivani tijekom proteklog razdoblja nisu bili točni. Kako trenutno nismo u mogućnosti osigurati točne podatke i prikazivanje ispravnih pozicija autobusa KD Autotrolej, baza podataka više nije dostupna, a upravo iz razloga kako korisnici podataka kao i usluge javnog gradskog prijevoza ne bi raspolagali s krivim podacima. No, u tijeku je natječej za sustav mobilne i web aplikacije čijom ćemo realizacijom omogućiti dostupnost ispravnih i kvalitetnih podataka.

Pitam se otkuda onda pristižu podaci na ovo:
https://busri.alwaysdata.net/

I podaci nisu krivi ( milisekunde nećemo gledat ).
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.