Slike iz Zagreba 2011.

Autor conecto, Siječanj 01, 2011, 11:56:59

nidi

*****  V     O      L       V       O   *****

Ivan

Ne strši ništa :P :), nema kako stršat, NL 263 '99 imaju kratki nosač desnog retrovizora, isti kao lijevi.

nidi

Citat: Ivan  u Siječanj 24, 2011, 00:47:20
Ne strši ništa :P :), nema kako stršat, NL 263 '99 imaju kratki nosač desnog retrovizora, isti kao lijevi.
Onda se ispričavam prvi put vidim.  good_boy
*****  V     O      L       V       O   *****

Shole

Što se vožnje tiče pretpostavljam da je identično kao i kod "običnog" nosača.  Ogledalo je široko kolko je široko i smješteno je uz karoseriju a dal je 30 centi napred od šajbe ili do stupa to ne igra ulogu. Dapače, ovakim nosačem ćeš još prije uć negdje u usko uz neko stablo, stup ili kut od kuće jer ne strši ispred autobusa.  Jedina mana mu je što moraš više okretat glavu udesno. Prije si gledao praktički kroz polovicu desne šajbe, a sad moraš kroz vrata gledat u njega

MAN19464

što se tiče dotičnog ogledala odličan je i nepredstavlja problem oko pogleda prema njemu i preglednost je odlična jedina je mana kad stojiš na stanici uz rinzol ogledalo je dostupno svakoj glavi tako da često putnici lupe glavom od ogledalo i pomaknu ga  pa se moraš ustat i vratit ga u prvobitan položaj, osobito imaju taj problem putnici koji bahato izlaze na prednja vrata oni najčešče zviznu glavom po ogledalu i onda naivno počnu bježat da ga nebi optužili da je oštetio ogledalo (tada nastaje veliki smjeh u busu) inače je super za vozit na linijama gdje su grane preuzele cestu pa ga je teže razlupat u neku granu koja prijeti. meni je super takav smještaj desnog ogledala.

manoplan


Tomek


manoplan

192 na okretištu u Španskom. Linija 115


Bari

KREPAT MA NE MOLAT !

Tomek

Zagreb danas

gbr199


gbr89


gbr312


gbr320

sokre

Kupujem dvije gajbe pive onome tko pogodi koji je g.b. ovaj autobus.  8)

Slika je malo starija, ali mislim da može biti objavljena ovdje.

Ne znam autora ...


Ivan

Citat: sokre  u Siječanj 30, 2011, 10:28:39
Kupujem dvije gajbe pive onome tko pogodi koji je g.b. ovaj autobus.  8)

Slika je malo starija, ali mislim da može biti objavljena ovdje.

Ne znam autora ...

http://img829.imageshack.us/img829/8382/britanskitrgpanorama.jpg
;D :D Ajme, pa odavde se jedva vidi koji je tip... Čini mi se da je NL 263 '03, a na 101 je obično vozio 23 (ili eventualno neki drugi između 23 i 27 koji su vozili linije sa Britanca, naravno, imali su i malo bolje održavanje itd. :P)... Drugo nešto je odavde malo teško zaključiti. ;D

Mirta


Britanac odavno ne izgleda ovako. Više od pola trga zauzimaju kafići s tendama, plac se smanjio na četvrtinu (preskup je).
U vrijeme kad je slika snimljena nije bilo linije 138, tako da ovaj bus na stajalištu može biti samo 101. A g.br.?  Baš me zanima. 
Nikad ne reci:"Nikad!".

Tomek

U to doba je na 101 uvijek vozio gbr 101 tako da je onda taj..

Evo jedna današnja, gbr 605 na Šalati kod PMF-a

Mirta

Citat: Tomek  u Siječanj 30, 2011, 12:46:49
U to doba je na 101 uvijek vozio gbr 101 tako da je onda taj..


Bravo! Posramio si me.
Možda olakšavajuća okolnost: tada nije bilo ovog foruma i nama običnim putnicima bila je važna samo linija.   >hammer<
Nikad ne reci:"Nikad!".