Presečki infrastruktura i rashod

Autor ivog, Studeni 27, 2007, 17:57:49

zoki.man.fan


Tomek

Srce me zaboli kad vidim mog nekad najdražeg Skylinera s kojim sam putovao u Francusku...  :'( :'(

Nekad je izgledao ovako:


A sada:








zlikowszky

Srce će te boljeti još više kad ti kažem da je u srijedu razrezan :-\. Dijelim apatiju s tobom, jer sam tim busom i ja putovao u Rim. Već tada (2005.) je bio na izdahu. Izrezan je kao i svi ostali koji su na gornjim slikama. Univerzal-boys su sve počistili po dvorišću. I posljednji TAM-ovi su otišli. Ostala je samo Dubrava, ali i ona ide ovih dana pod nož...
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

zlikowszky

Ovih dana rashodovana još dva Steyr-a
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Tomek

U Krapini stoji ovaj VW koji je 10-114 i ova S215UL ex CTZ 30-10




fakincic

#35
AK Pregrada, danas u 19:22, slikano s G502



na peronu ono što se malo vidi je cityliner
(radnim danom većina ovih buseva u to doba voze učenike)

Minutu kasnije na kolodvor je iz Zagreba došao Croatia Bus 511 VL, no bio sam već predaleko za mobitelom ga koliko-toliko pristojno uhvatiti.

Sonja

Zabok dobiva moderan kolodvor u staklu i keramici

Na prostoru City Parka Zabok (nekadašni ZIVT) započeli su intenzivni radovi na uređenju i izgradnji novog autobusnog kolodvora. Na temeljima zgrade starog skladišta nastat će novi, moderni autobusni kolodvor. Trenutno traju radovi na sanaciji terena, iskopu i nasipavanju, a uskoro će krenuti i građevinski radovi.

Novi kolodvor, prema planu, mogao bi biti dovršen do 30 rujna. Investitor u novi autobusni kolodvor je tvrtka Poduzetništvo Tomek, a izvođač radova Geo oprema Ciglenečki.

- Radi se o prvom gradskom kolodvoru grada Zaboka sa sedam autobusnih perona
Kolodvor će naravno imati svoj prostor za prodaju karata, prometni ured, četrdeset sjedećih mjesta u čekaonici.
Svi prostori biti će- klimatizirani.
Svih sedam perona vani bit će natkriveno, uz sjedeća mjesta za one koji čekaju autobus.
Cijeli kolodvor spada u A kategoriju, znači najvišu kategoriju kolodvora koji se danas grade, a kategorizacija ide prema zahtjevima Ministarstva prometa i veza – rekao nam je Darko Tomek, vlasnik tvrtke Poduzetništvo Tomek.

Investicija je vrijedna 12,5 milijuna kuna. Kolodvor će u vlasništvo kompletno preuzeti Presečki grupa, koja se komercijalno autobusnim prijevozom bavi već dvadesetak godina, pa Tomek smatra da je to najkvalitetnije rješenje za sve buduće korisnike.

detaljnije na:

http://www.zagorje.com/clanak/8671/zabok-dobiva-moderan-kolodvor-u-staklu-i-keramici.aspx

zlikowszky

Daj Bože da sam u krivu, ali sve mi se čini da će Zabok imati velebni autobusni kolodvor i jednako velebne probleme oko tog kolodvora, ako ga u vlasništvo peuzme Presečki. Naime, iako je najveći, Presečki nije jedini prijevoznik u Zagorju, ima tu još prijevoznika koji voze linije s koncesijama u/iz/preko Zaboka i bit će problema povećih. Ovo je čini mi se ishitrena odluka iz interesa, lil možda čak politička. Prisjetite se sra.. iz Krapine.
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

ivog

Pa sad, kad je kolodvor bil pod vlašću Presečkog, tam su dolazili i Presečkovi i AP-ovi i CroatiaBusovi i Croatiatransovi i Potočkovi busevi..
I danas na Presečkov kolodvor dolazi CroatiaBus.
U Krapini je nastao problem, kada je kolodvor kupil netko drugi i htel više love za otpremu/prihvat busa na kolodvor, pa onda Potočkovo preuzimanje školaraca i tako, sve je to bilo rezultiralo kolapsom u bus prijevozu.
Tak da problema s bus kolodvorom u Zaboku nebi smjelo biti..

Lions Regio

30-23 po informacijama od nekoliko vozača stoji u garaži u Krapini vani,bez tablica,očerupan(rashod?) pa ako netko može potvrditi tu informaciju  ;)

volvobus


zlikowszky

Da, definitivno 30-24. 30-23 je još ko curica....:-)
Tesla je umro, Einstein je mrtav, a ni ja se baš ne osjećam najbolje.....

Lions Regio

Moja isprika dečki 30-24 je u pitanju(tamnoplavi AV 120 u shemi ctz-a)  :D

ivog

Baš me nema na forumu previše, al eto vam male ekskluzive..














Sonja

Prekjucer su steyeri u tom izdanju bili u Velikom Trgoviscu na Preseckovom parkingu.