Zagrebačke ceste

Autor autobusi.org, Kolovoz 05, 2008, 19:05:04

autobusi.org

Zagrebački Holding d.o.o.
Podružnica Zagrebačke Ceste
Zagreb, Donje Svetice 48
tel. 01/2356-444
www.zgceste.hr







Imamo već Hrvatske Ceste, ali ovo su ipak Zagrebačke ceste  ::|
Nego zar smo zaboravili na ovo rijetko "čudo"  ;)  slike sa starog foruma, od Ivana i Tomeka:











http://autobusihr.proboards74.com/index.cgi?board=53&action=display&thread=353

tamlover

Viđen prije cca mjesec dana NA ISTOM MJESTU  ;D
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

mansg313


mb0404

Joj otkad ovo nisam vidio....ovi busevi koda su radjeni za Tursku,imaju izrazito niska sjedista djete kad sjedne ako nesto hoce vidjet mora skoro na noge ustajat

Tomek


Tomek

Ovaj koliko ja znam jedini primjerak turskog MAN-a SL200 u Hrvatskoj danas ulovljen nedaleko Pisarovine


Tomek

Danas u jurišu po Mostu Slobode u Zagrebu

5AR


STEFI- GRAF


Shole

mogli su ovaj FANTASTIČNI PRIJEVOZ napisat i malo diskretnije

5AR


Tomek

Inače nismo napisali, ovo su prvi i zadnji ZET-ov Eurobus, ex gbr 41 i ex gbr 52.

221

A u Zg cestama su dobili g. brojeve 264 i 270. Inače, na zadnoj slici se mogu vidjeti ostaci zadnjeg broja u ZET-u - 860.


Azure

Uf dugo sam tražio ovu temu. Da ju malo oživim pričama iz prve ruke dok su ovi busevi još vozili i dok sam se ja vozio u njima kao "klinjo".

Naime moj Ćale je ganjao te buseve u ZG Cestama skupa sa tim čovjekom kod kojega je u Pisarovini fotkan bus u dvorištu. (Tata još radi sada vozi kamion. A ovaj je mislim otišao u penziju.)

Ti busevi su bili da citiram tatu "prava krama izvučena iz koprivlja i dopeljana iz ZET-a u Ceste"

Inaće bile su 3 linije (za koje ja znam)

1 Žitnjak-Zagorje
2 Žitnjak-Remetinec-Kupinečki kraljevec-Pisarovina-Lasinja
3 Remetinec-Hrašće-Dubranec-Lijevo Sredičko(ovu zadnju je vozio Tajo)

Polazak od Trojke (nije bio službeni naziv samo sam ih numerirao radi lakšeg objašnjavanja) ujutro je bio 5:40 i u Nadcestariju Savski Gaj se dolazilo oko 6:20-6:30. Tu je već čekala dvojka za presjedanja prema Žitnjaku (uvijek je bilo 7-8 radnika od električara, kuharica i raznih strojara..) Svi ti ljudi sada su već debelo u penziji.

Polazak popodne od dvojke bio je u 15:05 na Remetinec je dolazila cca 15:20-15:25.
Meni je škola uvijek trajala do 14:35 pa mi je taman pasalo da sa Glavnog stignem do Remetinca.
Trojka je uvijek čekala dolazak dvojke.

Za polaske i odlaske prema Zagorju ne znam kad je na suprotni kraj..

Organizirani prijevoz radnika je ukinut kada sam ja krenuo u treći srednje (dakle negdje ljeto 2014.)
Nakon toga su ti busevi srezani a ljudi se sada voze svojim autima i snalaze se kako znaju.