Transturist, Tuzla – fotografije

Autor autobusi.org, Prosinac 04, 2007, 22:38:58

autobusi.org

Prijevoznik iz Tuzle, ove godine obilježava 60. obljetnicu postojanja.
Ima vrlo dobar vozni park, jedan od modernijih u BiH


transturist

Pozdrav svima a narocito erobusu koji je otvorio ovaj topic vezan za preduzece u kojem radim.

Prvo da pohvalim novi forum koji je mnogo moderniji i ljepsi od starog i zaista mi se svidio na prvo logovanje...

Kao sto je erobuss napisao D.D. Transturist slavi 60 godina postojanja i najstariji je prevoznik u BiH. U vlasnistvu Transturista su i Autobuska stanica u Tuzli, moderna Auto-baza te turisticka agencija Transturist. Vozni park broji 35 turistickih vozila i smatram da je jedan od najboljih u BiH. To je ukratko o nama.

transturist

#2
Evo i malog pregleda voznog parka:

Man Top coach, dva su identicna



Man Lion"s coach , u ovakvom dizajnu je 8 coacha



Neoplan Starliner



Neoplan Transliner 4 komada



Neoplan Skyliner, dva komada



Neoplan Euroliner,  4 vozila



Man Lion"s coach Touring , sa Touringovim oznakama su dva coacha.




Isuzu , 3 vozila




transturist

Flota pred polazak u Saudijsku Arabiju u sveta mjesta Mekku i Medinu.


tamlover

E ova slika je stvarno jako dobra preporuka.
Postoji vizija, nema šta...
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

Alexa

Svaka cast za organizaciju, a i vozni park vam je super.

Tomek

Evo par slika Transturistovih autobusa u Zagrebu








Ivan1983


tamlover

Ne znam gdje je zapelo s transturistom i zašto nema već više od 2 mjeseca fotki iz Tuzle?
Ja sam se pitao zar je vozni park popunjen samo najnovijim busevima i gdje su neki lokalci, stara garda Transturista. Ne znam jesu li ovi busevi prošlost (jer su fotke od prije dvije-tri godine otprilike) ali eto tek toliko da obogatimo forum zahvaljujući fotkama Starog djeda Alje:




+ Isuzu
...i bilo je lepo i navek TAM bu....

transturist

Konacno sam se vratio kuci i evo me ponovo na forumu. Istina da me nije bilo skoro dva mjeseca ali imao sam mnogo obaveza te nisam bio u Bosni. Uspio sam pomalo da pratim desavanja na forumu tako da sam poprilicno informisan. S obzirom da sam sada na odmoru moci cu da se vise posvetim i fotografisanju ali i komentarima na forumu.

Tamlover-u sam duzan komentar za slike iznad. Osim Tam-ova 331 svi ostali autobusi sa slika su jos uvijek kod nas i saobracaju redovno.

Za moj povratak uradio sam nekoliko fotosa u nasoj auto-bazi.

Transliner pred polazak za Sarajevo.



Skyliner stigao iz Pule...



Man stigao iz Hamburga...



Tu je i Isuzu...



A onda za sve ljubitelje Mercedesa, dvije legende iz naseg voznog parka.





To sam uspio danas da fotografisem jer je nedjelja i nema bas puno buseva u bazi.
Mislim da je dovoljno za novi pocetak.


ist

Ovu drugu legendu često viđam po Splitu. Kamo ide prva legenda

transturist

Gotovo nigdje ist. Nekada uskoci na kracim linijama, do Srebrenice ili do Sarajeva. Medjutim, najcesce stoji parkiran u auto-bazi. Inace od svih 303-ca koje su u voznom parku ova je najstarija.

Tomek


transturist

Jedna slika meni najdrazeg Coacha.


mate

MAN Lions Coach u polasku s AK Slav.Brod...