Autoturist – novosti i rasprava

Autor Tomek, Prosinac 07, 2007, 16:27:02

mate

#15
Danas na Ceru (mjesto u Bosanskoj Posavini, 40 km od Slav.Broda) bilo slavlje povodom blagdana Sv.Roka... ;)
A,Autoturist je poslao svojih 12 autobusa u to mjesto...po prici jednog prijatelja rijec je o iseljenicima iz Posavine nastanjenim u ZG-u... ;)
Moram priznati da su me Autoturistovi autobusi iznenadili...jer ih nisam ocekivao pogotovo u tolikom broju...10 od 12 buseva sam uspio viditi..al nazalost sam ih vidio iz auta..te su se svi vec vracali nazad u Zg...
Nazalost nisam bio ocekivao to...pa nisam ni uspio ih slikati... :(

A rijec je o sljedecih 10 buseva koje sam ja vidio...

1 Neoplan Trendliner
3 Eurobus AV 120
1 Setra S315 HD
1 Probus
1 Man Lions Coach (1.generacija)
1 Man Lions Coach (2.generacija)
1 MB Tourismo
1 Scania Irizar...

jos su bila dva busa..medutim oni su otisli ranije...tako da nisam uspio vidit o kojim modelima je rijec...

Uglavnom na slavlju se okupilo oko 5000 ljudi i bilo je fenomenalno... ;)

goranxxx

IZGORIO AUTOTURISTOV MAN KOD TUNELA TUHOBIĆ, JEL TKO ZNA VIŠE O TOME,
SETRA 417 HDH

Slavuj

evo danas sam razgovarao sa meni najdrazim soferom autoturista i reko ja kak su ima busevi prilicno u losem stanju i on kaze da se sad gazda pregovara sa volvom  :o aj bas me zanima sta ce biti od toga  ;)

mansg313

Na gb 210 opet nova maska krasno nema ni jedan takav turčin kojemu ta maska nije barem jednom razbijena >:( ;D :D ;) :)

Slavuj

danas sam vidio da su u autoturist stavili nove strojeve za karte(neznam kak se to zove). uglavnom pricao mi je onaj vozac Samoborceka da s tim strojčekom u bazi autoturista vide svaki bus gdje je,kolko se brzo vozi čak i kolko goriva troši,ima GPS u tome i kad se bilo koji bus pokvari taj strojček javi bazi i oni pošalju servis po njega! to mi je bas zacudujuce posto se bas autoturist inace ne brine o svojim autobusima previse. al strojček je mrak  ;)

hochdecker

S tim novcima je mogo kupit par poštenih autobusa, a ne kontrolirat šofere na svakom koraku...

Slavuj


prakticar

#22
Citat: Slavuj  u Rujan 15, 2008, 21:29:21
evo danas sam se vozio u ovon neoplanu do autobusnog. kad smo dosli u zg nasuprot centra antunovic sofer je izasao van i poceo nesto nabijati sa haubom motora. mislim si ja sta je sad to. krenuli mi dalje i dodemo na ljubljanicu a sofer ugasi motor i ode po jednog radnika zet-a. izidem i ja van da pitam sta je bilo a ono pukla kukica sta drzi haubu pa kaze vozac da bolje zakasnimo 15 minuta nego da nekoga udari sa tom mlatarajucom haubom sto ima pravo. evo ovo samo dokazuje neodrzavanje u autoturistu (istina moze kukica puknut bilo kome) ali pogledajte autobus: ima 2 neoplanove radkape,2 manove a dvije uopce nema. unutra je jos dobro. dok je ljubazni zetovac popravljao autobus izasao je jedan covijek van iz naseg busa i reko je kako su autoturist i samoborcek nebo i zemlja. to je priznao i zetovac i vozac autoturista. reko je vozac naseg busa da radi u krivoj firmi i reko je zetovcu da ako hoce nek si uzme njegov bus  :D :D evo ipak neki ljudi vide razliku izmedu samoborceka i autoturista  ;)
;D

Taj "jedan čovjek" sam bio ja!!! :o

Ono što ti možda nisi čuo ako si sjedio iza (ja sam bio dva-tri reda iza vozača) je razgovor vozača prije toga na mobitel: "Da? Ma ne mogu vjerovati! Pa danas su stavili novu bravicu! (stanka) Ozbiljno? Pa ne mogu tako voziti! Da im **** sve po spisku! Ništa, hvala ti puno, moram stati."

Očito ga je netko, valjda kolega, nazvao i rekao mu što se događa iza.

Slavuj

ma daj to ste bili vi!? he he sad znam kako izgledate ha ha. je je ja sam sjedio iza pa nisam cuo to ali stvarno u tom autoturistu to odrzavanje je katastrofa i to sve zato jer gazda daje pare u njegov hotel "lavicu" a na svakom autobusu mu pise lavica. pa ljudi si misle ako ima takve buseve kakav mu je onda tek hotel  ;D ;D ;D

prakticar

#24
Citat: Slavuj  u Listopad 03, 2008, 08:38:08
ma daj to ste bili vi!? he he sad znam kako izgledate ha ha. je je ja sam sjedio iza pa nisam cuo to ali stvarno u tom autoturistu to odrzavanje je katastrofa i to sve zato jer gazda daje pare u njegov hotel "lavicu" a na svakom autobusu mu pise lavica. pa ljudi si misle ako ima takve buseve kakav mu je onda tek hotel  ;D ;D ;D
Da, to sam bio ja. Inače, nov sam na ovom forumu pa ne znam kakav je običaj, ali na svim ostalim forumima na kojima sudjelujem uvijek smo svi na "ti", bez obzira na godine :)

Ne bih ja ni skužio, nego sam pregledavao forum i vidim fotografiju s Ljubljanice koju si stavio. Bila mi je poznata, mislim si "pa tako je izgledalo i onaj dan kad je lik popravljao haubu". Pročitam tekst, vidim da se datum otprilike poklapa i shvatim da je to to.

Inače sam slučajno u to doba išao, obično idem rano ujutro i vraćam se poslije 16 sati, s onim malim Neoplanom Centrolinerom kojem ne radi klima ali zato radi grijanje ;D Nakon nekoliko desetaka poziva od različitih ljudi koji se s tom linijom redovito voze, napokon su ga maknuli iz prometa. Inače mi je to lijep i sladak bus, čak je i niskopodan, vjerujem i da je dobar kad je ispravan. Ali kao prvo odvali bubrege (kao uostalom i svi Autoturistovi autobusi), kao drugo odšarafljeni su mu neki rukohvati i kloparaju, pa bi trebalo pisati "držanje za rukohvate na vlastitu odgovornost", krovni prozori se otvaraju i zatvaraju električnim putem, ali to NE OVISI o volji vozača, nego kako im "puhne" (otvori se kad pada kiša, ali zato kad je sunce i još oprži grijanje zatvoren je kao nacistički bunker)... lažu da je iz 2006. - je, ali te je godine nabavljen, a proizveden? ???

Sad su nešto bolji busevi, ali zato ovaj cijeli tjedan vozi vannabe Michael Schumacher. Morao sam se držati sjedeći na stolcu (!) a jučer nas je umalo strovalio s ceste. Ususret nam ide biciklist kojeg pretiču dva kamiona. Dobro, činjenica je da oni to nisu smjeli učiniti, ali naš vozač, kad ih je već vidio, umjesto da lagano uspori i prikoči jer vremena je bilo, on gazi po gasu sve dok nije došao do par metara od kamiona koji je bio pola na našoj strani, tek je onda naglo stisnuo kočnicu i smotao desno, kloparajući po rubu bankine koja se ruši jedno metar i pol u odvodni kanal. Totalno nepotrebno dokazivanje "ja sam u pravu".

Koliko god sam inače uvijek na strani vozača, pogotovo znam da je ovima u Autoturistu prilično loše i želim im da prijeđu u Samoborček, ovaj mi se zamjerio >:(

A hotel inače izgleda svjetski, bar izvana, neki dan sam se tamo parkirao kad sam išao u Samobor. Ali to je očito dokaz da je bolje usmjeriti se na jednu djelatnost i obavljati je kako treba, a ne svaštariti, jer onda bar jedna stvar trpi.

Slavuj

ha ha istina ovo s gazdom. dok ti imas ovakvo iskustvo sa brzom voznjom(imam ih i ja puno al ja to bas jako volim  ;)) ja imam skroz suprotno. neki dan sam isao na autobusi u 10:35 iz samobora. inace idem u 11:20 al sam isao s frendovima na kavu. i vozimo se mi i gužva u sv.nedjelji zbog toga sto rade kružni tok. i mi smo jos u 11:05 bili u sv.nedjelji i onda smo dosli na autoput. sad ja mislim ajde dat će gasa da kolko-toliko stigne na vrijeme. ali ne. lik se vozio 65 km/h po autoputu!!!!! ja sam pop***** cak nas je i smetlarski kamion prestigao!!!! bas sam gledao lik daje gas do 70 i onda stisne kocnicu dok ne dode do 65. i dodemo mi na jankomir i on do lisinskog (ja tamo izlazim) vozi 55km/h . tako se nisam nikad naživcirao u vožnji do tada. htio sam se zaderat preko cijelog busa "daj se vozi više!!!" al tko sam ja da govorim kako ce tko vozit. ljudi u busu su psovali,ljutili se ajde pa mi je to bilo zabavno  ;D
ali ima i jedan SUPER šofer kaj vozi skoro uvijek u 20:00 sa kolodvora(brza linija). malo je pročelav dao bi mu negdje 30-ak godina i u autoturistu vozi od kad su jos samoborcek i autoturist bili skupa. s njim se uvijek popričam i bas je super a jos i bolje vozi dodemo od lisinskog do samobora za 25 minuta. to mi je stvarno najbolji sofer u autoturistu  ;)

prakticar

Da, ovo je druga krajnost. Ma nemam ja ništa protiv brze vožnje kao takve, pogotovo na autocesti. Ali na autocesti ovaj ni ne može (sad nas vozi jedan od onih žutih MAN-ova), motor buči i para uši, a bus ide sporo - a onda kad dođe na onaj nazovi asfalt kroz Kerestinec i prema Svetoj Nedelji kroz zavoje vozi tako da se bus naginje, ja udaram glavom u šajbu, oni tvrdi stolci mi promućkaju gablec, sve lupa i raspada se.... I onda onaj dio od Konzuma prema Jankomirskom mostu, gdje je ograničenje 80, ljudi voze 90-100, a on iza auta vozi tako blizu da ja sa 2-3. sjedala vidim samo krov od auta. Onda kad već mislim da će ga naguziti, naglo prikoči... pa ga pusti naprijed, pa opet za njim, pa naglo prikoči... pa mislim si, koji si ti vozač kad ne možeš održavati konstantnu brzinu ovisno o tome koliko ovaj ispred tebe vozi.

Ne može ga preskočiti, dvije dupkom pune kolone ispred nas dugačke kilometar, a ovaj siluje onoga ispred sebe. To mi ide na jetra i kad sam u autu pa mi netko radi s leđa.

Inače, ostali vozači su OK, popričamo s njima, zezamo se, ogovaramo gazdu... ali ovaj baš kao da mu je cijeli svijet nešto skrivio :-\

prakticar

Citat: Slavuj  u Listopad 03, 2008, 12:10:56
i na kraju naš famozni neoplan centroliner koji je i dalje u službi  :D
NEEEEEEE!  :'( :'( :'(

Izgleda da su ga stavili na neku drugu liniju jer ja ga ne vidim u zadnje vrijeme. Valjda nas se boje ;D

Nego, kad smo već kod tog Neoplana, samo ime mu kaže da je za CENTAR. Naime, otraga mu je naljepnica 50, i to vjerojatno jer ima jako malo mjesta za sjedenje, a većinu za stajanje. U Zakonu o sigurnosti prometa na cestama piše da vozila gradskog prijevoza s mjestima za stajanje ne bi smjela voziti brže od 50 km/h (prilično logično). A taj mali je uredno prašio autocestom i preko 80.

Možda im je došlo iz debelog mesa u centralni živčani sustav da bi bilo jako nezgodno da se nešto desi...

Tomek

Citat: Slavuj  u Listopad 03, 2008, 08:40:08
Citat: mansg313  u Listopad 02, 2008, 21:05:40
Evo jedan od 3 N4015
http://i395.photobucket.com/albums/pp31/mile123456789/DSC00285.jpg

meni je taj neoplanov bus ZAKON!!! ide brzo i može mu se cijeli prozor otvoriti super je. ali izgleda jadno. da je bar u Samoborčeku...

Kad je Autoturist kupio ova tri 90-ih bili su za vozače, a i putnike najbolji autobusi.. Jake, brze zvijeri.. U isto doba je i Samoborček kupio takav jedan, ali troosovinac no nije ga mogao registrirati zbog u to doba nekih pravnih poteškoća pa ga je prodao..

Inače, u magli mi je ostalo i da su ova 3 u početku bili u Samoborčeku i imali brojeve 170,171 i 172, ali nisam za to siguran..

FitzTN

Pa taj hebeni Neoplan je shit kakvog nema. Nikad nema mjesta za sjest ni za stajat. Ajde, povuče, ali na koje linije oni to šalju, u špicu, pa kad ljudi vide mali bus...ccc