Snježna idila (zima 2009)

Autor manoplan, Siječanj 14, 2009, 23:33:13

conecto

U APD baš i nema takvih problema s webastom. Citaro ima poseban rezervoar goriva za webasto pa kad nestane goriva može biti problema. Uslijed nestanka goriva webasto zna zablokirati pa tada neće biti dovoljno samo natočiti gorivo već treba odpojiti žice s webasta na 10-ak sekundi i nazad ih vratiti te onda pričekati da webasto upali. Neki put ne ide od prve pa postupak treba ponoviti 2-3 puta. Meni se to još nije događalo na Citaru, ali na O-405 dosta često (iako ne na svakom).
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#31
Inače, jučer su nekoliko sati u prekidu bile linije 204 i 207 gdje je brdo i vozi Cacciamali.
Snijeg je stvarno jako padao i može pričat tko što hoće po radiju i TV, ali kad je stao sve glavne ceste su bile potpuno čiste za 2-3 sata, malo je kasnilo čišćenje ugibališta ali to je vjerojatno u drugoj fazi čišćenja.
Inače, "Zagrebačke ceste" imaju preko 190 ekipa, a u čišćenju sudjeluju i neke druge (uglavnom građevinske) firme.
Razlog abnormalnih ZG-gužvi u takvim situacijama su vozači koji se ne znaju voziti i neprikladne gume na autima.
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

NP-549

Citat: brunok  u Prosinac 20, 2009, 00:05:49
inače samo bih se nadovezao na grijanje u autobusima, citari su me jako razočarali jer vebasto se uopče na pali,radimo u jaknama i kapama


Citat: conecto  u Prosinac 20, 2009, 10:04:36
U APD baš i nema takvih problema s webastom. Citaro ima poseban rezervoar goriva za webasto pa kad nestane goriva može biti problema. Uslijed nestanka goriva webasto zna zablokirati pa tada neće biti dovoljno samo natočiti gorivo već treba odpojiti žice s webasta na 10-ak sekundi i nazad ih vratiti te onda pričekati da webasto upali. Neki put ne ide od prve pa postupak treba ponoviti 2-3 puta. Meni se to još nije događalo na Citaru, ali na O-405 dosta često (iako ne na svakom).

Nije mi jasno zašto ima toliko problema s vebastorima, pa to je najosnovnija stvar po zimi.  A i ova Ciraova varijanta sa posebnim rezervoarom mi je  totalno bezveze.  Zašto jednostavno nemože vuć naftu z velikog rezervara?  Ako se ne varam, naši Riječki imaju tako.   A ovo šta Conecto kaže za iskapčanje, samo digneš poklopac di je vebastor i iskopčaš onaj džek, čekaš par sekundi i ponovo ukopčaš (na ukopčani gumb vebastora koji do tad žmiga 5 puta dugo i 12 puta kratko)

conecto

Nema veze jel Citaro novi ili stari, kako naručiš tako će ga oni napravit pa može webasto vući naftu iz posebnog ili zajedničkog rezervoara. Druga je stvar tko kod nas naručuje autobuse i vodi brigu o takvim detaljima (DILETANTI!)...
Npr. naši O-405 N koje je radio TAZ vukli su iz zajedničkog rezervoara i nikad problema s webastom, a onih 20 novijih iz Njemačke imali su poseban rezervoar. No šasije zajedno s rezervoarima i za jedne i za druge je radio Mercedes, a kad ne znaš sam zatražit što želiš oni naprave po svom nahođenju...
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

conecto

#34
Citat: 421  u Prosinac 19, 2009, 23:00:41
Nisam primjetio fotke Citelisa, i zanimaju me komentari o grijanju u busevima.
Znači li to da su vozila bila dovoljno ugrijana?

Neki dan sam vozio jednog od posljednjih pristiglih Citelisa na tankanje (prije snijega ali niska temperatura) i svaki put kad bih digao nogu s gasa on je išao dalje kao da mu je uključen tempomat (pretpostavljam zbog zime). K tome još mu i retarder nije radio (ne tako rijetko na Citelisu) pa je zaustavljanje bilo veselo. Što bi bilo tek na snijegu? Kad ga negdje netko zakuca opet će bit svakavih komentara...
Što se grijanja tiče, tu nema problema s njima..
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

brunok

jao dečki meni nema do starih Man-ova,kad si naložio pušilo se na sve strane u kratkim rukavima si mogao službu odvozit, a za današnje dane kao vozač moraš ponjet svoju dodatnu opremu u autobus npr neki sa kojima sam ja imao problema gb. 185-190 te sam imao

conecto

I stari MAN-ovi su imali webasto kad su došli kao novi, ali su "zbog potrošnje" ubrzo nestali. Ipak nisu loše grijali, ali badava kad je puhalo na sve strane. Dakle, kod njih je vrijedilo obrnuto - na otvorenim linijama i kad nije pun (kad ti putnici rade izolaciju) nije bilo baš toplo.
A zašto dobro griju i bez webasta? Isti slučaj je kod svih novijih i starijih automobila - ovi novi sve manje troše goriva i zagađuju okolinu, pošto moderni sustavi rada motora sve više iskorištavaju svaki vid energije pa na taj način uz ostalo oslobađaju manje topline (pojednostavljeno). Nije rijedak slučaj na Zapadu da ljudi i u osobne aute tipa TDI, HDi, JTD i sl. ugrađuju webasto (naravno onaj za ugradnju u aute)
A GDJE JE POANTA?
NIJE KOD MENE, MAJKE MI...

tramvajac 92


421

"213 Svetice - Krematorij do Vineca"
Izgleda da imamo novu, zimsku,  liniju!
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln

tramvajac 92


PROFA

Jel to velika ne sreca sto se desila u Zagrebu sa VLAKOM ?????? :( :( :( :( :(

STIB

Pozdrav iz Zagreba
ZDRU