Saobraćaj Vukovar (1991. – 1998.)

Autor Paško, Listopad 01, 2019, 19:00:07

Paško

Citat: zlepur1  u Veljača 07, 2020, 12:43:14
Zeleni su došli iz BG , to je bila njihova standardna boja.
Da, svi u Beogradu jesu originalno bili zeleni, ali ne poslije. Krajem 80-ih (kaže jedan Beograđanin od 1987.) ovakvi autobusi odlazili su na remont i veći broj ih je obojan u crvenu boju s crnim branikom. Evo jedne slike iz Beograda.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

A posljednja Alainova fotografija iz Vukovara je ova na kojoj pozira MAN VU-230-09
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Tomek iskopao video na kojem se vide dva njihova Sanosa S415, na 1:59. Jesu li ti kasnije završili u Čazmatransu Vukovar, ne znam.

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

#18
Članci iz 1996. i iz 1997. o preuzimanju i stanju prije rata
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

tramvajac 92

Zanimljivo, nisam siguran jel postoje danas linije iz Vukovara (ili s ove strane Dunava općenito), za Kikindu ili Suboticu. Za Novi Sad se vozi...

zlepur1

Citat: Paško  u Veljača 04, 2020, 03:27:52
A pazite sad ovo! Ikarus IK-5 ex GSP Beograd. Originalno je bio zelene boje, a kasnije je uređen na remontu u Zemunu. Ovaj BAS je, pretpostavljam, neka privatna firma, no nemam bolje mjesto na forumu za ovaj autobus. Bio je možda i posljednji bus ovog modela koji je negdje vozio.
Paško ne znam znaš li ćirilicu, ja sam je učija u školi haha. Pogledaj donju sliku što potkrepljuje i moju tvrdnju da je osječki ukraden u Sarvašu. Pogledaj peronsku tablu na stupu na kojoj piše ime linije Sarvaš.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Paško

Znam je i ja. ;D OK, onda je vjerojatno to taj. Inače, čuo sam već priču da su neki osječki Ikarusi ukradeni u Osijeku i nastavili voziti u Vukovaru. Nije nemoguće da je među njima bilo i novijih (IK-115) koji su onda preživjeli rat i dalje nastavili pod Čazmatransom Vukovar. Jer Čazmatrans je, izgleda, samo pokupio sve što je tu bilo, neovisno o izvoru.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!