Gradske i prigradske linije

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:41:08

Jean

Citat: Berlingo  u Lipanj 14, 2009, 22:22:08
Nisam ocekivao da ce to tako tesko ici.Nista sacekat cu do sutra pa cu vam pomoci jer se nadam da ce se jos neko javiti.
Ovo sam slikao danas na Baredicama.Sjecate se ove smjesne stanice?Zapravo prvo je bila gdje i danas ali na cesti bez ugibalista.Onda je preseljena tu.Bila je jako uska i serija gradskih 338-341 je imala velikih problema.Kad je bio bus pun nije mogao u stanicu bez rusanja u rubnjak.U suprotnom smjeru je bila kod doma na Zametu isto takva.Obje su poslje prosirivane radi zglobnih Sanosa,a ova na Baredicama cak i premjestena na staru lokaciju radi novog raskrsca.
Onako usput pojavio se i ovaj na fotki, ..42.

Naravno da se sjećam stanice na kojoj sam vrlo često znao izlaziti iz busa. Bila je u zavoju i imala je onaj asfaltni otok, koji nije služio ničemu (kao što ni danas ničemu ne služi otok na stanici gdje se peku pilići  ;D na Zametu - kod doma, u smjeru Centra). Budući da sam se na Krnjevo/Zamet doselio početkom 1986., ne sjećam se kako je izgledalo sa o317, ali se sjećam da su šoferi u Sanosima vječito njurgali na taj otok.

Shole

Otok kod "pilića" je super stvar je onda nema parkiranih auta u stanici, odnosno ima ih vrlo malo i to na kraju, a oni ne smetaju za izać.  A da je tamo klasična stanica / ugibalište vjerujte mi, nonstop bi bila puna parkiranih auta.   Takva ugibališta bi trebalo napravit di god se može.  Prijedlog:  Index u smjeru grada (uvijek auto na kraju pa ti motaj ko idiot i izlazi na lijevu traku da bi išao u desnu)

Berlingo

Evo ga.To je taj otok na stanici kraj kokosinjca kako mi to zovemo na Zametu.Tu je vidljiv i stup od rasvjete.Mozda je u ono doba otok bio jeftinije rjesenje nego izmjestiti stup, ali sigurno znam da u suprotnom smjeru dolje na Baredicama nije bilo stupa.Inace sjecam se i onog otoka u Iki ali ne ovako visokog a na ovom sam forumu otkrio da je i stanica na Pecinama nekad davno imala otok.

Berlingo

Na ovom je forumu bilo govora o terminalu u Permanima i koliko sam primjetio nije jos objavljena slika.Evo jedne.

Berlingo

A ima jos jedna.Neka vide malo i oni koji ga nikad nisu vidjeli.Zglobni busevi po meni bez ikakvih problema.

ikar

Od ponedjeljka 29.06. ljetni VR.

Izmjene u odnosu na prošli ljetni vr su slijedeće:

1/1a Trsat-Bivio/M.Draga - 6 cijelodnevnih vra i jedan do 21h (prošlo ljeto 8 cijelodnevnih)
2 Pećine-Plumbum - 5 cijelodnevnih i jedan do 21h (prošlo ljeto 6 cijelodnevnih)
3 A.K.M.-Grbci - 2 cijelodnevna vra (prije 2 + prekidna)
5 J.Trg-Drenova - 6 cijelodnevnih vra (prošlo ljeto bio 7. prekidna+noć i jedan do 17h)
5b Drenova-Kablari - minibus ostaje do 21.30 u prometu (prije do 20.30)
6 Podvežica-Krnjevo - 6 cijelodnevnih i jedan prekidni vr (6-9 i 13-16) /prošlo ljeto zadnji vr bio 7-21/
7 G. Vežica-Pehlin - 3 cijelodnevna i jedan 06-18 (prošlo ljeto 4 cijelodnevna)
7a Sv.Križ-Hosti - isto kao i gore

Nema izmjena na linijama 1b, 2a, 4, 4a, 5b i 8 u odnosu na prošloljetni vr.


U prigradu izmjene:
Linija 10a NE UVODI se vožnja subotom u 13.40
Linija 12-16 piše izmjenjeno iako se ne vide neke promjene...
Linija 17 od 7-18h bus polazi svaki sat na :15 (u ostalom periodu isti polasci)
Linija 18b piše izmjenjeno iako je ne vidim promjene...
Linija 32 izgleda ostaje isti raspored i vikendom
Linija 33/37 vikendom se produžuju neke vožnje iz Matulji do Kastva i uvode dodatni polasci Opatija-Pobri
Linija 35 NE VOZI više do Veprinca nego samo Sv. Petra

mivano

Ovo je politika štednje gradske vlasti = bus manje

ikar

Po ovom viđenom smrdi mi da ćemo na jesen vidjeti reduciraniji zimski VR... Baj-baj duple smjene (bar donekle).

BTW - prošle godine je bilo 19 smjena manje u ljetnom u odnosu na zimski a za ovu godinu ćemo vidit.

Shole

Baš su lijepo složili ovaj vozni red na 17-ici !   Cijeli dan idu u razmaku od sat vremena (više/manje OK), a onda predvečer kad nema pasa u busu ide 18:15, 18:45, 19:30.

Shole

Citat: ikar  u Lipanj 26, 2009, 15:04:47
Po ovom viđenom smrdi mi da ćemo na jesen vidjeti reduciraniji zimski VR... Baj-baj duple smjene (bar donekle).

BTW - prošle godine je bilo 19 smjena manje u ljetnom u odnosu na zimski a za ovu godinu ćemo vidit.

Šefovi se razmilili po gradu proteklih dana i snimaju sve živo.  To je već bilo pred par mjeseci.  Stavljene obavjesti o strožoj kontroli karata i kažnjavanju vozača i linijskih kontrolora koji se nebudu toga pridržavali.  Baš me zanima da li je to sve skupa rezultat krize, recesije... pa fali para u gradskoj blagajni, ili je to rezultat toga da su neki vozači uhvaćeni na liniji 32 kako prodaju turistima sve i svašta, a uredno uzimaju novce uključujući i svakave devize koje mijenjaju samo po njima znanom tečaju.

Berlingo

Imam jedno pitanje,ustvari prijedlog.Sad glavnom zametskom ulicom idu dvije linije.2 i 3A. 2A necu ni racunati dok ide onom glupom trasom.Da li Diracju stvarno trebaju dvije linije?Ja sam razmisljao da se 3A malo pojaca jednim autobusom(pogotovo nedjeljom) i ostaju zglobni.Linija 2 da budu solo i da svaki drugi ide u Grpce,odnosno Z.Zamet.Ajmo ih nazvati 2-Z.Zamet i 3-Grpci.Kako to vama izgleda?

MAKI

Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni

ikar

Teško je zasada govoriti o izmjenama linija dok se još ne rješi cesta D233, ona ostavlja mogućnost rasterećenja Zametske prebacivanjem linije za Srdoče preko te ceste ili čak produljenjem linije 6 do Srdoča. Dvojka bi se tada mogla produljiti do Srdoča i tako bi se kvalitetno pokrila oba glavna pravca preko zapadnog dijela grada. Postoji (vječna) mogućnost produljenja 2-ke na istočnoj strani do naselja Glavani u Kostreni o čemu se priča otkada znam za sebe  ;D

Trebalo bi napraviti kvalitetno rješenje linija preko sjevernog koridora. 2a i 3 bi trebalo složiti da cijeli dan voze svakih 30 minuta (moguće na 3-ci kada nova linija pokrije dio Gornjeg Zameta) i staviti ih da voze u taktu (.00, .30  2a i .15, .45  3ka). Time bi sjeverni koridor dobio pouzdane linije a ne kao i sada da sva tri busa odjenom prođu pa nema ništa i po pola sata.

Neki dan sam bio na liniji 8 i može se reći da u smjeru Torpedo-Trsat i sa Trsata do Titovog Trga/Školjića ima dosta putnika. Trebalo bi i u smjeru Torpeda prebacit liniju kroz Centar.


BTW - ljetni vozni red u gradskom prometu ima 28 smjena manje u odnosu na zimski.

Berlingo

Linija 3 kad se uvela koliko se sjecam nije se poklapala s 2A po voznom redu.Bas su polasci bili svakih 15 min (npr. 900-3, 9.15-2A, 9.30-3, 9.45-2A).Ali onda se neko sjetio da u Zametskoj ul. ima previse autobusa i onda je 2A postala linija koja nigdje ne vozi.Ovakva kakva je ne sluzi nikome.

MAKI

Da pa još onaj vozni red  u subotu do 16
Nigdje nema lijepšega grada
Do Rijeke naše
Zapjevajmo pjesmu svome gradu
i dignimo čaše
Riječani smo grada nad Kvarnerom
Neka svako zna
Tu su Molo Longo Trsat i Kantrida
Rijeko mila grade Svetog Vida
Volimo Rijeku jer Riječani smo mi
Ljepšega grada na cijelom svijetu ni