Gradske i prigradske linije

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:41:08

Berlingo

Evo, kad Trolej nije sposoban onda moram ja.


A izvor je...

Bari

Pravopis im nije baš na visini.
KREPAT MA NE MOLAT !

Berlingo


Mirta

Jasno, ime firme napisali su malim početnim slovom.
Nikad ne reci:"Nikad!".

Bari

Citat: Berlingo  u Ožujak 25, 2010, 01:45:37
Mislis na ono autotrolej?

Na autotrolej i Uvedena. Oni su kao naš MAKI  ;D
KREPAT MA NE MOLAT !

Bari

Iz današnjeg Novog lista

Predstavljene korekcije trasa i voznih redova gradskih autobusnih linija
Nova Autotrolejova mreža starta 1. travnja
Smojver: nastavit ćemo kontinuirano primati prijedloge i pratiti potrebe građana te im prilagođavati javni gradski prijevoz

RIJEKA – Autobusi Autotroleja vožnju po novoj, korigiranoj mreži javnog gradskog prijevoza započet će u srijedu 1. travnja ove godine, najavio je danas Željko Smojver, direktor tog komunalnog društva. U odnosu na testno razdoblje koje je trajalo od 11. siječnja do 11. travnja ove godine nova je mreža djelomično izmijenjena u suradnji s predstavnicima mjesnih odbora koji su imali primjedbe tijekom testiranja nove mreže. Korigirane su trase određenih linija pa će tako 3A od 1. travnja Bezjake opet izravno povezivati sa središtem grada, 7A će u prolasku kroz centar grada ponovo prometovati južnim koridorom, a linija broj 13 spajat će Pašac i Orehovicu preko Kačjaka i Gornje Vežice sa središtem Rijeke. Uvedena je i posve nova autobusna linija s brojem 9 koja će prometovati od Svetog Kuzma i Drage do Svete Ane i Podvežice.

– Time smo udovoljili dugogodišnjim zahtjevima mjesnih odbora Sveti Kuzam i Draga za uvođenjem gradske autobusne linije. Tijekom cijelog probnog roka zaprimili smo niz sugestija i primjedbi, kako mjesnih odbora tako i brojnih građana te smo ih ovim izmjenama nastojali maksimalno uvažiti, gdje god su se pokazale opravdanima i tehnički izvedivima. Želim istaknuti da ćemo i dalje kontinuirano primati prijedloge i pratiti potrebe građana te im prilagođavati mrežu javnog gradskog prijevoza, rekao je Smojver.

Uz izmjene trasa na tri linije, na još nekoliko njih korigiran je vozni red s ciljem podizanja standarda javnog prijevoza, objasnio je Nenad Mušić, rukovoditelj Odsjeka prometa u Autotroleju.

– Polasci na linijama 1 i 1A usklađeni su tako da se nailasci autobusa na stanicama uzduž linije odvijaju naizmjenično, u pravilnijim razmacima. Iskoordinirali smo vozni red linije 5A i 5, kako bi se skratilo vrijeme čekanja kod presjedanja putnika te smo povećali broj polazaka na 4A. Linija 1b od Vežice do Pećina, za koju možemo reći da je u potpunosti zaživjela, vozit će i nedjeljom, a linija broj 8 radnim će danom prometovati do 21 sat. rekao je Mušić, dodavši kako se zbog izuzetno slabog interesa putnika privremeno se ukida linija 13A. Sve informacije o izmjenama trasa autobusnih linija i voznog reda mogu se pronaći na web stranicama Autotroleja i Grada Rijeke, a prema Smojverovim riječima, a bit će prezentirane i na oglasnim prostorima u samim autobusima Autotroleja te na autobusnim stanicama, kako bi se svi građani stigli na vrijeme upoznati s novom mrežom javnog gradskog prijevoza.


KOREKCIJE TRASE:
LINIJA 3A – Vraćena na trasu nekadašnje linije 17, odnosno prometuje od Bezjaka do centra Rijeke, uz zadržavanje onih polazaka do centra Zameta koji su prilagođeni potrebama učenika OŠ Zamet.

LINIJA 7A – Vraćena na takozvani južni koridor u prolasku kroz centar grada, odnosno ponovo će prolaziti Adamićevom i Rivom, a ne ulicom Žrtava Fašizma, Fiorello La Guardia i Pomeriom.

LINIJA 13 – Spaja Pašac i Orehovicu preko Kačjaka i Gornje Vežice s centrom

KOREKCIJE VOZNOG REDA
LINIJE 1 I 1A – Korekcije polazaka autobusa u smislu naizmjeničnog nailaska dviju linija na autobusna stajališta u prvilnijim vremenskim razmacima

LINIJA 1B – prometovat će i nedjeljom

LINIJA 2 – uvedeni dodatni kapaciteti

LINIJA 4A – dodatni polasci između 8 i 9 sati te poslije 20:30

LINIJA 5A – veći broj polazaka, uz skraćivanje rute do rotora na Škurinjama

LINIJA 8 – radnim danom prometovanje produženo do 21 sat.

Nova linija
Nova linija broj 9 povezivat će Sveti Kuzam i Dragu sa Svetom Anom i Podvežicom, odakle putnici prema središtu Rijeke mogu nastaviti linijama 7, 7A i 6.

Istodobno, zbog slabog interesa privremeno se ukida linija 13A.


Bez korekcija
Izmjena neće biti na linijama 3, 4, 5, 5B, 6 i 7.

KREPAT MA NE MOLAT !

Boki651

Meni je ovo upalo u oko:

Citat:Korigirane su trase određenih linija pa će tako 3A od 1. travnja Bezjake opet izravno povezivati sa središtem grada,

A kao da sada ne vozi tako. ???

Shole

#637
Citat: Berlingo  u Ožujak 25, 2010, 01:07:49
Evo, kad Trolej nije sposoban onda moram ja.

Nije sposoban očito ni taj koji je to sastavljao.  Napisao je kad autobusi idu iz Bezjaka za Viškovo, a onda u daljnjem textu, gdje bi trebalo pisat kad je povratak sa Viškova za Bezjake, pišu ista vremena kao i u gornjem redu.  MA  BRAAAAAAVO

Za Berlinga:
A ti si opet počeo sa tim svojim kvartom samo što ga sad ne spominješ nego općenito govoriš.  Nikada nitko nije rekao da se na ovom forumu ne smije spominjat (ili nek se smanji spominjanje) riječi  "ZAMET" nego je to bilo rečeno u kontekstu konstantne tvoje gnjavaže u vezi zapostavljenosti istog od strane Autotroleja.  Trolej ne zapostavlja nikog, nego radi (i griješi, pa ispravlja) linije i vozne redove u dogovoru sa mjesnim odborima.  Ako se Draga i Sv.Kuzam izbore za gradsku liniju znači da su za to sposobni.  Gornja Drenova i Svilno se uopće nigdje ne spominju iako su djelovi grada, a uopće nemaju g.liniju, ali očito su ljudi zadovoljni ovakvim načinom, a što se tiče tvog Zameta, jedini problem je nesposobnost i nezainteresiranost tvojeg, odnosno vašeg, MJESNOG ODBORA ZAMET.  A s obzirom da si više puta naglasio kako nisi putnik već 20 godina i kako sad pogotovo nećeš bit, meni se čini da je tebe, osim promjene voznog reda, 100 puta više pogodilo to što sad na nijednom autobusu naprijed na displeju ne piše ZAMET već Srdoči i Ul.Ivana Zavidića.   I nemoj se sad opet ofendit i dić sidro, nego nam konkretno objasni u čemu ti vidš to golemo zapostavljanje Zameta.  Ja se slažem s tobom u potpunosti da bi bila potrebna nekakva 2B za prostor nazovimo ga donjeg Zameta, pa sve do Marčeljeve i Kantride, ali ponavljam, to nije odgovornost Autotroleja, nego MO Zamet koji to vjerovano nije ni predložio, a kamoli ozbiljno razradio.

mivano

Citat: Shole  u Ožujak 25, 2010, 13:57:14
 ....Gornja Drenova i Svilno se uopće nigdje ne spominju iako su djelovi grada, a uopće nemaju g.liniju, ali očito su ljudi zadovoljni ovakvim načinom, ...
da Shole, dobro rečeno, jedni su zadovoljni samo time što se kao neće morat gurat sa ovima s Kozale ( ionako se guraju s njima u 11-ici ), što se nije produžilo vozno vrijeme ( neš ti produženja voznog vremena - a 11-ica staje na gotovo svakoj stanici gdje i 4 ), a drugi nisu zadovoljni jer smatraju da ima premalo polazaka ( traženo od troleja ali odbijeno zbog "nedovoljnog broja putnika" ) koji su još k tomu slabo raspoređeni zbog vezivanja s Viškovom ( Saršoni, Garići, Vozišće), imam osjećaj da ljudi nisu zainteresirani ali poznato je da slabo i loše komuniciraju s ljudima iz MO-a koji su tu radi njih ( da ne offtopičarim samo ću spomenut slučaj kada je Kanal Ri doveden na igralište na G.Drenovi bez znanja MO-a a nitko im nije rekao da je nezadovoljan stanjem na igralištu, a tek prozivanje MO-a na radiju...)

Shole

Citat: Boki651  u Ožujak 25, 2010, 00:44:11
Ruske, nisi sam što se tiče 7a. Pola mojih susjeda kuka,"kako je bilo divno,s jednog kraja grada dođeš na drugi, bez problema i kašnjenja, uvijek mjesta u busu" itd.
Priznam i ja da nisam nešto extra oduševljen promjenom trase,ali nisam ni nezadovoljan.
Nekako je logičnije da busevi voze južnom trasom, jer ostaju svi polasci.
U suprotnom bi sigurno izgubili koji polazak sjevernom trasom, a to onda znači još rjeđe polaske. A to nikamo ne bi vodilo, osim što bi ljudi još više počeli izbjegavati 7a.
U busu bi bili samo oni koji trebaju na Hosti ili Sv.Križ.

Osim onoga što si i sam naveo (koristit ga mogu praktički samo oni koji idu s jednog kraja na drugi) kod 7A su se javila 2 veća problema:
1. totalno nepridržavanje voznog reda  (vrijeme vožnje je duplo kraće nego bi trebalo bit) i stizanje prepune sedmice na obje strane i onda stajanje po 15-25 minuta na Sv.Križu i Hostima.

2. nemogućnost korištenja linije 7A od strane onih putnika koji na nju presjedaju ili presjedaju sa nje.  Linija 32 i sve zapadnog prigrada nemoguće u oba smjera zbog nepostojanja zajedničkih stanica, linija 1 i linija 5 također.   Samo sa linija 2 i 6 (i ostalih "gornjih") si mogao kvalitetno presjest na 7A.   Iz iz razloga stvarale su se nemoguće gužve na liniji 7 uglavnom zbog bolnice na istoku, i škola/faxeva na zapadu

Berlingo

Necu i ne zelim se vise baviti svojim kvartom. Izbrisan je, nema ga, a u M.O.-u sjede svi nesposobni. Auto jos imam i isplacujem i nije me briga vise gdje ce koja linija voziti. Danas u Novom listu 2A cak nije nigdje ni spomenuta. Znaci toliko je vazna.
Necu se naljutiti, ali kad puknem,cut ce se. A za Dragu se necu nikad sloziti jer se zna od kuda novi direktor dolazi. Pravda je zadovoljena, tu prigovora nema.

Shole

To neznam, vjerovatno ima i tome nešto istine pogotovo zato što prvom (glavnom) reorganizacijom od 11.01.2010.  Draga uopće nije nigdje ni bila spominjana, i sad odjednom puf nova linija ko iz vedra neba nakon dva članka u NL, i to ne neka ozbiljna, nego u onom Šćeto-neto di svakakvi ljudi svašta pričaju.

Ive

Dobar dan! Dugo sam živio u Dragi i naravno da sam zadovoljan da će gradski autobus prometovati kroz Dragu. Iz kojih razloga je Draga dobila gradsku liniju, to ne znam, ali pretpostavljam na što Berlingo aludira. Iznenađen sam kao i većina vas, ali moram istaknuti da je peticija za gradsku liniju pokrenuta i prije nego je novi direktor uopće došao u Autotrolej. Tada su ovi iz MO rekli da se tek planira sastanak s predstavnicima Autotroleja i poslije toga je sve krenulo, tako da čisto sumnjam da je Šćeto-neto previše doprinio tome. MO Draga ima prava ista kao i bilo koji drugi MO u gradu Rijeci(nažalost, uvijek postoje favoriziranja) i iz vlastitih iskustava znam da je bila zapostavljana dugi niz godina, vjerojatno i krivnjom samog MO, ali i njenih stanovnika. Dobro se vidjelo nedavno na primjeru stanovnika Bezjaka kako ne žele da ih se svrstava u građane drugog reda i uspjeli su se izboriti za promjenu trase svoje linije. Ako je neki drugi kvart ostao bez linije na račun Drage, prvi bih bio za ukidanje linije, jer to onda nema blage veze s politikom razvoja i "povećanja standarda" korisnika.

Shole

#643
Bez linije je ostala Lopača, al to je ionako opravdano pa se nećemo ljutit na Dragu i Sv.Kuzam  :D.  Da je kojim slučajem 13A ostala, da je bilo putnika, ne vjerujem da bi Draga dobila liniju jer jednostavno nema autobusa, pogotovo minibusa.  Pod hitno nam treba barem 5 komada koji bi onda vozili 3 škole viškovo i 5A i samim time oslobađaš 4 solo busa koji mogu na 1A i time dobijaš zglobni kojih nam kronično fali.

Minibus 113 će bit 99% prebačen na liniju 9.  Jedino nigdje nije označeno gdje će se linija okretat u Sv.Kuzmu, da li ravno po staroj cesti za Bakar pa negdje dole, ili kod praone na onom placu.

ikar

Citat: Shole  u Ožujak 26, 2010, 11:05:19
Minibus 113 će bit 99% prebačen na liniju 9.  Jedino nigdje nije označeno gdje će se linija okretat u Sv.Kuzmu, da li ravno po staroj cesti za Bakar pa negdje dole, ili kod praone na onom placu.

Bolje bi bilo da njega daju na 5b ili 4a (a 108/110 na 9) koje imaju puno manje stanica... Nebi me čudilo da i osvane neki 586 kad ne bude bilo minija...