Autobusi koji više nisu aktivni - slike

Autor nukleusri, Prosinac 01, 2007, 14:54:00

Čelični

#1260
@thomcro ima bogatu kolekciju prelijepih starih slika i imamo čast vidjeti Rijeku kakva je nekada izgledala. Sa tramvajima, kasnije  s trolejbusima koji ukinuti 1969. s kojima nas većina se nije vozila. Mogu samo reći da mi je Rijeka 50-ih i 60-ih bila puno ljepša nego danas.

thomcro

#1261
Citat: Vanjac  u Prosinac 04, 2022, 11:28:41@thomcro fotke su genijalne, svaka čast.


Citat: Vanjac  u Prosinac 04, 2022, 11:28:41Odakle ih izvlačiš?
... skupljam sa neta. U pravilu: ako se pojavi negdje nešto a da skužim da ili to nemam spremljeno ili je zbilja nešta boom odmah to krenem skidati, nema kasnije ću jer u pravilu nikad više se nemože naći link. Drugo, oko 5% dobijem ili od prijatelja (koji znaju da ja ko mrav sve sakupljam) a ostalo znam gdje ima puno toga. Konkretno, ovih dana sam poskidao negdje između 300 i 600 razglednica sa delcampeta (a pregledano je ... a pf-ffu ... delkampe moreš podesiti da ti nosi maximalno 480 slika po stranici a samo za Rijeku ima 9 stranica pa sam saberi koliko se toga pregleda a koliki broj od toga se spusti). Najbolje to radim iza ponoći pa negdje do dva ujutro i onda ujutro od 8 do negdje 10.

Delcampe ti je kao i gugl, ako mu znaš postaviti pravo pitanje izbaciti će ti i više nego što si zamislio da će ispasti. Jasno, ne pretražujem ja to stalno već u intervalima od tri-četiri mjeseca (da se skupi materijala  yahoo )
Pozdrav by thomcro


MAN SU220

#1262
foto: H. Berglund, grupa na Facebooku Bussar
"En Mercedes med okänd kaross på linje 34 står beredd i Rijeka att bege sig till Opatija (i f.d. Jugoslavien). Foto i september 1983 av Birgitta Berglund."

kico101

Bravo. Evo jedne fotke od 325 u sivo plavom bojanju.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Paško

Kićo, u popisu ti za taj autobus piše drugi registarski broj (RI-561-60) pa je negdje greška, ili u garažnom ili u registaciji.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

kico101

Ako klikneš na link ispod popisa vozila, postoji updatirana tablica gdje su točni podaci. Ovaj vanjski popis još moram srediti, ali nikako da ulovim vremena. :-[
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

NP-549

Očito prije 2008. jer su linije za zapad još na Jelačiću

698 za Mune i 604 za Lisac

Photo by: Pixsell

gorgoroth


NP-549

Je i to u boji u boljoj rezoluciji. Al nema veze, nek ostane

NP-549

Sanos #548 na Slatini u ljeto 1996.

Prvi sa OM447 motorom (do tada OM355), i jedini sa povišenim podom u salonu, ali sa prigradskim klupama.

Photo by:  Kiki273

NP-549


NP-549

290 i 441 na kanalu sredinom osamdesetih

Volim autobuse

683.Slušajući vruće priče s Pantovčaka

Volim autobuse