Promet

Autor nukleusri, Studeni 29, 2007, 11:36:18

Matija87

Citat: NP-549  u Prosinac 01, 2022, 20:58:51Vozit će minibus. Ali ne kužim čemu čuđenje, prošao sam onuda sa 739
Citat: NP-549  u Prosinac 01, 2022, 20:58:51čuđenje je radi raskršća na Vinasu, prepostavljam da bi došlo do poteškoća skretanja za Brašćine. Ako si to izveo iz prve sa 739 onda svaka čast.
Također valja spomenut i na usko grlo u Mihačevoj nekih 300 m prije križanja na Vinasu.

thomcro

Do utorka će se sve iskristalizirati kuda će voziti i što će voziti. U svakom slučaju ja ču čubit na raskršću kod Bille i čekat  yahoo (nadam se ne Godota već nekakov bus)
Pozdrav by thomcro


Matija87

Čuj ako bude minibus na 4-ki , onda mislim da Mihačeva Draga će biti najvjerojatnija opcija jer drugog pravca nema. Sumnjam da će biti nekih preregulacija na križanju ul. Žrt.Fašizma i Laginjine da bi se moglo skrenuti iz pravca zapadu na Laginjinu ulicu.

NP-549

Pa napisao sam i kuda će vozit i šta će vozit. Čemu daljnje špekulacije o toj temi?

Matija87

Ma dobro lako za to, mene više zanima vožnja 739 Mihačevom Dragom, još bez fotografske zabilješke da malo zaintrigraš forum da se pogodi lokacija  >:D

thomcro

Citat: NP-549  u Prosinac 02, 2022, 14:30:08... napisao sam i kuda će vozit ...
... u utorak svi na sačekušu na križanje kod Bille jer pitaj boga kad ćete više imati priliku za snimiti 4vorku da ide tom trasom
Pozdrav by thomcro


NP-549

Citat: Matija87  u Prosinac 02, 2022, 14:54:52Ma dobro lako za to, mene više zanima vožnja 739 Mihačevom Dragom, još bez fotografske zabilješke da malo zaintrigraš forum da se pogodi lokacija  >:D

Nisam bio sam nego s ekipom Hidromehanike na ispitivanju mjenjača

mivano

#817
Citat: NP-549  u Prosinac 01, 2022, 20:39:57A četvorka, kako je vozila ?  Vjerovatno od crikve na Kozali do Brašćina
Isto kao i 11-ica. Kako je napisao Thomcro. Fiumara - Brajda - Pomerio - Guvernerova - Laginjina - oštro desno - Kozala- Brašćine.
Sjećam se da je bilo dosta muke jer mnogi nisu uspijevali iz prvog pokušaja.

mivano

#818
Citat: Čelični  u Prosinac 01, 2022, 20:53:53NP da te pitam s obzirom da ja nisam vozač, a moja supruga je ona tvrdi da se iz Pomeria ne može ( ne smije) skrenuti preko Guvera na Laginjinu ?
U normalnim okolnostima nije dozvoljeno, ali kad je bio papa smjelo se skrenuti iz smjera Pomerio zapad u Laginjinu. Prvomajska je bila zatvorena za sve osim za autobuse. Tizianova je bila potpuno zatvorena osim za vozila s posebnom dozvolom.

Čelični

@mivano Hvala puno na rješenju "zagonetke"  ;)  to je bilo ako se ne varam davne 2003.

thomcro

Citat: mivano  u Prosinac 02, 2022, 22:19:30... Prvomajska je bila zatvorena za sve osim za autobuse ...
... i Prvog maja je bila privremeno zatvorena kad su papu vozili, osobno vidio dan prije rečke mise jer smo supruga i ja išli na noge na bus na Brajdu i dole kod Elektroprimorja smo naletili na čuvanu kolonu a prije njih su prošli drotovi pod rotirkama gore ka Circolu (a vjerovatno da su i dalje išli prema Belvedru)
Pozdrav by thomcro


mivano

Citat: thomcro  u Prosinac 03, 2022, 00:32:09... i Prvog maja je bila privremeno zatvorena kad su papu vozili, osobno vidio dan prije rečke mise jer smo supruga i ja išli na noge na bus na Brajdu i dole kod Elektroprimorja smo naletili na čuvanu kolonu a prije njih su prošli drotovi pod rotirkama gore ka Circolu (a vjerovatno da su i dalje išli prema Belvedru)
Kad su vozili papu bila je zatvorena i petica je okretala na onom parkingu ispod stanice na početku Osječke ulice (bilo je dozvoljeno skretanje desno u Kresnikovu što danas nije), no čim bi se otvorila cesta išla je do Ribarske ulice.
Papu su vozili Tizianovom, Prvomajskom, Manzonijevom u oba smjera, Krešimirovom, Rivom...
Na dan mise u nedjelju 4 i 11 su vozile od Kapitanova do Lokve.
Da, bio je lipanj 2003.
Krivo sam napisao, stanica na Brajdi (A. Manzonia) je bila ukinuta i vozilo se Teslinom. Nije se smjelo skrenuti u Manzonijevu, tamo je stajala vojna policija s trakom.

thomcro

Citat: mivano  u Prosinac 04, 2022, 11:04:02... Papu su vozili Tizianovom, Prvomajskom, Manzonijevom u oba smjera, Krešimirovom, Rivom...
... točno točno.

Supruga i ja smo bili na misi na Delti s time da smo na Deltu došli večer prije a kad je misa finla na noge doma (došli smo doma 'mrtvi') jer ni bilo šanse poć peticom (zbog gužve) već smo otišli šesticom do Tehničkog faxa i onda na noge preko Banderova na Škurinje (do Bille).

Ludo i nezaboravno vrijeme!
Pozdrav by thomcro


Čelični

Citat: thomcro  u Prosinac 04, 2022, 18:11:47... jer ni bilo šanse poć peticom (zbog gužve) već smo otišli šesticom do Tehničkog faxa i onda na noge preko Banderova na Škurinje (do Bille).

Odlično ste se sjetili alternativnog puta !

thomcro

Citat: Čelični  u Prosinac 04, 2022, 18:47:31Odlično ste se sjetili alternativnog puta!
... dosta često smo to koistili kad smo se vraćali doma sa zadnjom šesticom sa Vežice a zadnja petica je prošla.

Sada više nema potrebe za time jer na Vežici nema nikoga a imamo i Mazdu.
Pozdrav by thomcro