Nabavka novih autobusa (obnova voznog parka)

Autor man134, Studeni 29, 2007, 11:11:52

Igipop

Novi Manovi počeli voziti.Za njih tablice nisu narucivane kao za ostale dosad.GB 60 vozi na liniji 3,ima tablice DU-319-JZ,GB 61 vozi na 1A,ima tablice DU-276-JZ.Tablice im nisu raspoređene po redu po garaznim brojevima koliko vidim.Jedan još vozi na 1B,i jedan na liniji 4.

MAN SL222

59 je na 4ici, a na 1A je i zglobnjak 207.

Garage

Po meni, lijepo su bili počeli s registarskim oznakama gdje je broj registracije ujedno i garažni broj busa.
Vjerojatno su te registracije privremene.
Samo, ne mogu se načuditi da su još ostali vjerni tom upotpunjavanju garažnih brojeva koji su istekli. Po meni, ide se dalje. Nema što tu raditi g.br. 60 po deseti put :)

Paško

Citat: Garage  u Listopad 12, 2022, 17:32:11Vjerojatno su te registracije privremene.

A zašto bi bile? Najnormalnije tablice, kao i ostale. Mogle su se (i još uvijek mogu) naručiti jer dubrovačka serija još nije stigla do -LD. Ovaj put im se, izgleda, nije dalo naručivati posebne.

Citat: Garage  u Listopad 12, 2022, 17:32:11Vjerojatno su te registracije privremene.
Samo, ne mogu se načuditi da su još ostali vjerni tom upotpunjavanju garažnih brojeva koji su istekli. Po meni, ide se dalje. Nema što tu raditi g.br. 60 po deseti put :)

A to je njihov đir još od početaka, vječna popunjavanja. ;)
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Igipop

Novi Manovi ipak dobili nove narucene tablice.Solo Manovi dobili tablice od 056-LD do 061 LD,a dva zglobna 207 LD i 208 LD.

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

kocka151


NP-549

Jel barem automatik ?  Nadam se da vozač ima malo više mjesta i da se vidi desno ogledalo kad se otvore vrata

kocka151

Nisam išao gledat unutrašnjost tako da stvarno ne znam. Samo sam u prolazu slikao
Vidio sam samo da ih je 3 komada.

gospardbk

"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

gospardbk

Stigli su  glavauzid

https://slobodnadalmacija.hr/dubrovnik/zupanija/dubrovnik/libertas-pojacao-vozni-park-stigla-jos-tri-autobusa-financirana-eu-sredstvima-1249101

DUBROVNIK USKORO I ELEKTRIČNI
Libertas pojačao vozni park, stigla još tri autobusa financirana EU sredstvima

PIŠE DV
15. prosinca 2022.
Libertas pojačao vozni park midi autobusima OTOKAR


Čak 29 autobusa sufinanciranih iz EU fondova pristiglo je u Dubrovnik u dva ciklusa zadnje dvije godine, a među njima i tri midi prigradska autobusa marke OTOKAR koji su danas u prostorima društva Libertas predstavljeni javnosti.

''Uistinu možemo izraziti zadovoljstvo činjenicom kako je vozni park Libertasa sve noviji, što znači da su i troškovi održavanja manji. Također, Libertas Dubrovnik je spreman za novo financijsko operativno razdoblje i napravljene su sve studije potrebne za nadolazeći EU natječaj, putem kojeg će nam biti omogućena nabavka električnih autobusa. Time će se dodatno smanjiti godine voznog parka na našim ulicama na korist sugrađana i posjetitelja te postići maksimalna održivost koju smo željeli po pitanju redovne zamjene autobusa'', rekao je u ovoj prigodi gradonačelnik Dubrovnika Mato Franković.

Autobusi u gradskom prijevozu trenutačno su starosti unutar 6 godina, prigradskog unutar 9 godina te im je prosječna starost 7,5 godina.

''Ukupna vrijednost tri nova autobusa je 2.644.800,00 kuna uvećano za PDV, od toga 2,2 milijuna EU sredstva, a vrijednost svih 18 autobusa nabavljenih u ovom ciklusu je 30.960.540,00 uvećano za PDV, od čega 26 milijuna kuna EU sredstava. Kad se tome pridoda i lani pristiglih 11 autobusa pribavili smo ih ukupno 29 i povukli gotovo 50 milijuna kuna europskih sredstava'', istaknuo je prilikom predstavljanja direktor društva Libertas Dubrovnik d.o.o. Franko Mekišić.

Tri midi autobusa namijenjena su prigradskom prijevozu, kapaciteta nešto manjeg od 50 putnika.

''Opremljeni su motorima koji zadovoljavaju najstrože ekološke norme i standarde, ujedno su prilagođeni za prijevoz osoba sa smanjenom pokretljivošću. Pouzdano se već kreću na ulicama Hrvatske i gradova u Europi te sam siguran da će i ovdje poslužiti jako dobro'', kazao je Zvonko Gabud, predstavnik dobavljača, tvrtke Auto Hrvatska.

Tri najnovija autobusa bit će raspoređena za Osojnik, Bosanku i Šipan te po potrebi za župske linije.
"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

NP-549


gospardbk

"I noga u guzicu je korak naprijed" - Mao Tse-tung

* Izreka nije u vezi sa gore objavljenim sadržajem/postom

NP-549

I, kakvi su dojmovi vozača ?

Kako funkcioniraju vrata, stanična, klima, prostor vozača .... ?

Mau2403

Libertas Dubrovnik ide u nabavu sljedeći tipa autobusa:

2x prigradska Midi-Autobusi (rabljen) (min 2015)
Jedina ponuda od Presečki Grupa

8x Solo-Gradski Autobusi
(rabljen?) (min 2016)
Jedina ponuda od Auto Hrvatska d.o.o

2x solo niskopodni Autobusi
(rabljen?) (min 2016)

2x prigradski Autobusi
(rabljen?) (min 2016)

1x Mini Autobus
(rabljen?) (min 2019)

5x prigradska Midi-Autobusi
(Leasing) (min 2023)

3x gradska Midi-Autobusi
(Leasing) (min 2022)
Odabran OTP Leasing d.d. Zagreb

2x prigradska Solo-Autobusi
(Leasing) (min 2022)
Odabran PBZ leasing d.o.o