FAP Dubrava D 100

Autor wulfy, Listopad 14, 2019, 16:16:25

wulfy

Autobus FAP Dubrava D 100 je izrađen na šasiji FAP G-100 18 S, a nudio se u nekoliko varijanti:
FAP Dubrava D 100 P sa 87 mjesta
FAP Dubrava D 100 G sa 23+2+77 mjesta
dužina autobusa 11.110 mm
međuosovinsko rastojanje: 5.400 mm
širina: 2.500 mm
visina: 3.116 mm
sopstvena težina: 9.100 kg
pogonski motor: Famos 2FU.216
pozicija: između osovina
konfiguracija: R6, prečnik x hod 123x140
radna zapremina: 9.981 kubika
maksimalna snaga: 180 KS pri 2.200 o/min.
mjenjač: 5MS-70
maksimalna brzina: 88,66 km/h

podaci prepisani iz FAP katologa za 1972 god.

Paško

Ovo, izgleda, nije bio popularan model, ima dosta malo njezinih slika. Valja napomenut da je jedna pretvorena u vozilo za lunapark još živa u Omišu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

akzg22

#2
U prospektima se spominje samo gradska verzija, čini mi se da je postojala i prigradska verzija (nema vrata na sredini), postoji najmanje jedna fotografija. Ovo je jedini pravi prospekt koji imam od FAP Dubrave 100. Izvor: wikibus.org.

Paško

Valja spomenuti da je ova D100 u bojama splitskog Prometa, ali koliko sam se uspio raspitati, izgleda da nikad nije bila dio voznog parka Prometa.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

#4
Izvor: fb YU autobusi i kamioni te web str. autocart.biz
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

Paško

Citat:Izvor: fb YU autobusi i kamioni

Ta lupeška stranica rijetko je pravi izvor. Gotovo nikad. Tako je i ovo u biti fotografija s ovog foruma, a originalno iz arhive ZET-a.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

smogovci.bbb2

"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

akzg22

Citat: Paško  u Lipanj 27, 2021, 18:18:58
Ta lupeška stranica rijetko je pravi izvor. Gotovo nikad. Tako je i ovo u biti fotografija s ovog foruma, a originalno iz arhive ZET-a.

Čini se da te Facebook stranice više nema, iako neke slike vode link do spomenute grupe koja ne postoji više, ne znam da li će uskrsnuti pod novim imenom, to su već jedno par puta uradili.