Nabavke novih autobusa (3)

Autor gorgoroth, Rujan 20, 2019, 20:41:40

Boki651


pehar_11

Citat: lussinpicollo  u Rujan 12, 2022, 16:06:10Ne znam za zglobnog, ali vani su 791 na 1 i 792 na 6
Tako je, na šestici radi diplej, dok jedinica vozi sa tablom jer je na prednjem displeju "Autotrolej" (tj. "A u t o t r o l e j" sa Novatronicom).
vrijeme je novac?!?

NP-549

Citat: MAN truck bus  u Rujan 11, 2022, 20:43:39Zar vaši MANovi nemaju sklopku za deblokadu?
Svi MANovi u ZETu od 2003. do danas imaju dvije sklopke, jednu za struju, a drugu za staničnu. Od 2017. na City G je onemogućena zlouporaba sklopke za staničnu jer se vrata ne žele otvoriti ili zatvoriti dok je sklopka aktivirana.

Imaju NOTAUS al je u ormaru iza vozača sa strane salona.  Neki nemaju ključ, a neki se ne žele petljat.

NP-549

Citat: amalok.95  u Rujan 12, 2022, 02:03:18MAN-ovi su mi bili favoriti, jos od stari SU-SG220, al kad vidim sve ovo...IVECO majka, nov bus jebu ga vrata, ok za ticketing, al ovo...nemam rijeci, promasena kupovina!

Promašena kupovina MAN-a jer vrata zezaju?
Pa na Ivecu 776 još ni dandanas to nisu riješili.  Napravio valda 2000 km u mjesec dana. Svaki dan negdje ostane. Jučer isto tako 777,  prošli tjedan 780.

amalok.95

Citat: NP-549  u Rujan 12, 2022, 18:35:28Promašena kupovina MAN-a jer vrata zezaju?
Pa na Ivecu 776 još ni dandanas to nisu riješili.  Napravio valda 2000 km u mjesec dana. Svaki dan negdje ostane. Jučer isto tako 777,  prošli tjedan 780.
Po meni da, stoje u garazi vec koliko? ok fali oprema (validatori) 792 izade na liniju, povucen nakon cca 4h radi problema sa vratima, nov bus. Pitanje je kad ce i ostale iz serije to zadesit. Za navedene 776,777 i 780 neznam, al koliko vidim 90% aktivnih vozila su IVECO vozila. Nisam računao Citye u gradu i par monotrala na 18,23,32...Tako da zamjerio ili ne po meni je to totalni promašaj. A Otokare da ne spominjem, kupljeni, vozili godinu dana i sad stoje u garaži, od svih njih koliko voze?   

gorgoroth

Da ne spominjemo man centar na čavlima koji je pun autobusa

gorgoroth


kico101

Da nije na 1? Na 1A je 748 upravo.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

gorgoroth

Može biti i taj,ali i 791 kako sam rekao, imam i slikovni dokaz,samo da dođem doma

gorgoroth

791

sniff

Citat: amalok.95  u Rujan 13, 2022, 01:23:05Po meni da, stoje u garazi vec koliko? ok fali oprema (validatori) 792 izade na liniju, povucen nakon cca 4h radi problema sa vratima, nov bus. Pitanje je kad ce i ostale iz serije to zadesit. Za navedene 776,777 i 780 neznam, al koliko vidim 90% aktivnih vozila su IVECO vozila. Nisam računao Citye u gradu i par monotrala na 18,23,32...Tako da zamjerio ili ne po meni je to totalni promašaj. A Otokare da ne spominjem, kupljeni, vozili godinu dana i sad stoje u garaži, od svih njih koliko voze? 

Pročitaj ponovno svoje postove, sa odmakom od tvog vlastitog stava. Novi MAN je promašena kupovina zbog problema s vratima (!), o kojem slušamo gotovo svaki put pri nabavci novog gradskog busa. Zašto se nisi raspitao koji je motor u autobusu i na kojoj šasiji je rađen, uzevši u obzir da mu je glavni zadatak izdržavanje cjelodnevnih smjena po gradu u svim mogućim uvjetima rada? Također vidi povijest MANovih (pri)gradskih modela na ovim prostorima unazad pola stoljeća te na temelju prijašnjih zapisa i iskustava, reci zašto bi ovih 14 bili najgori ikad  :) 

kico101

Ne znam da li imam krivi dojam ili ovo uvođenje novih cityja malo predugo traje. U međuvremenu vozi svasta nesto.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

rzri05

#567
Evo i drugi od novih MANova uvedenih u promet, 792 na 1 thumbs

Zmajhir

Svemirska pojava na cesti, zadnji put da su novi busevi baš ovako dobro izgledali su Citari iz 2009., šteta da su završili onako.

pehar_11

Ne vrijedi što su lijepi kada ih nema. Ali nadam se da će cijela ekipa napolje što prije.
vrijeme je novac?!?