Molim pomoć u prepoznavanju autobusa

Autor Jasenko, Kolovoz 31, 2011, 14:43:20

Jasenko


Može li mi netko nekim redom, barem fragmentarno, imenovati autobuse s već poznatih fotki? Hvala unaprijed znalcima  ;)




manoplan

#1
Citat: Jasenko  u Kolovoz 31, 2011, 14:43:20
Može li mi netko nekim redom, barem fragmentarno, imenovati autobuse s već poznatih fotki? Hvala unaprijed znalcima  ;)
http://i52.tinypic.com/t50ebo.jpg
Pokušat ću donekle odgonetnuti:

Druga slika (s desna na lijevo):

- Prvi, drugi, treći, peti i šesti autobus su FAP 5GVF ( karoserija Zemun ili 11. oktomvri, ovisno o verziji tj. gradski ili prigradski)

- Četvrti autobus je Alfa 910 AU ( karoserija Goša, Smederevska Palanka)

- Sedmi autobus je vjerojatno neki Fiat ( možda 680 RN)

- Posljednja tri autobusa ne znam tj. ne vidim dobro






Jasenko


Evo još jednog nn-a s boka. To bi bio...?

(dobio sam dozvolu da ovu fotku pustim na forum)


Jasenko

Na fotki je fap g80, jedan od devet, zadnji po garažnom broju.

Jasenko

Evo par pitanja za znalce. Imam nekakve fragmente, pisano-usmene...

1. Javlja mi se marka "Cchepel"(???), vjerujem da se radi o Csepelu. Koliko su oni (i koji) bili prisutni u gradskom prijevozu pedesetih?
2. Naišao sam na kratice autobusa TAM 75 KS i FAP G7. Krivo prepisane ili ja ne mogu naći ništa o tome...? Pretpostavka...?
3. Jesu li FIAT 1400 Bj TAXI i FIAT 1100 Furgon bili kada dio gradskog prijevoza i vodili se pod garažnim brojevima?
4. Jesu li se prikolice vodile pod zasebnim garažnm brojevima ili uz autobus?

Jasenko

Nisam pripomenuo da su vozila u prethodnim pitanjima bila dio voznog parka Pulaprometa s (još meni zasad nepoznatim) garažnim brojevima. Zato mi je važno da se pokuša postupno zaokružiti cjelina.

Jasenko

Na onih par prethodnih pitanja u prethodne dvije objave , ne mislim na pulapromej, mislim na saznanja forumasa o drugim gradskim prijevoznicima, drugim gradovima pa da pokusam povezati. hvala.