ATP Šibenik – povijest

Autor VISEON, Svibanj 12, 2013, 19:28:58

zlepur1

Citat: labudicaman  u Travanj 19, 2021, 21:40:07
Ne. ŠI 77-05 i ŠI 77-06 su bili međugradski a 77-07 i 77-08 su bili prigradski. Taj ŠI 77-07 je vozija Radić, nadimak Điđi i stanova je u plavom nebodera, a parkira je di i još nekoliko buseva isprid pilane do male pijace di si ga ti viđa.
E bravo, sićan se.
Magirus Deutz udobnost na prvom mjestu.

Paško

Na forumu je i popis Autotransportovih autobusa od 1968. do 1991. i ono malo podataka što imamo prije toga: https://www.autobusi.org/forum/index.php?topic=24917.0

Većinu popisa čine zapisi labudicamana od 1973. nadalje koji su već bili objavljeni, ali ovako ih je lakše pratiti. Suludo je da takvu jednu riznicu dosad već nismo imali istaknutu, nego je ona stajala u kutku neke teme. Zamislite da imamo ovakve podatke i za neke druge prijevoznike.

Dodao sam neke stare tablice koje sam pronašao u novinama, a i točne datume nekih teških nesreća. Postoje još neke nedoumice oko modela (npr. kako su se zvali Magirusi, jesu li TAM-ovi bili 170 ili 190 i slično), ali sve je više-manje tu.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Evo nešto zanimljivo iz Slobodne. Mercedes O317 zglobni ex Autotrolej Rijeka dok je bio u vlasništvu TLM-a 1993. godine. Na fotografiji bi trebao biti ŠI-694-F, za koji labudicaman kaže da je na kraju došao u ATP i imao teški sudar nakon kojeg je rashodovan. Postojao je i drugi O317, ŠI-693-F, a njega smo već spominjali jer je kasnije vozio kod Antonija kao ŠI-567-BA. Možda se netko sjeća koliko su ovi autobusi vozili u ATP-u i je li TLM imao još riječkih autobusa. 1998. su raspustili putnički vozni park pa su njihovi TAM-ovi otišli ATP-u.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

labudicaman

Tam ne mogu identificirati, ali iza je Dubrava 1427 ŠI 406-67
1066-2016

Paško

Jedna s ebaya. Lik iz Srbije prodaje je za više od deset funti krivo navedenu kao željezničku kartu tako da u moju kolekciju neće ići.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Jedna dosta zanimljiva fotografija iz grupe Iz Sibenika si ako... na Facebooku. Prvo sam mislio da se radi o klasičnom licenciranom FAP-u kakvih je bilo dosta, ali onda sam primijetio da je zapravo riječ o originalnom Saureru, koji je tada (a, po tablicama, nabavljen je najkasnije 1955.) stvarno bio impresivan. Inače, evo još nešto iz moje arhive vezano za taj autobus, članak u Slobodnoj o nesreći iz kolovoza 1961.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

Paško

Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!