Display

Autor ikar, Prosinac 01, 2007, 13:16:56

gorgoroth

Uspio sam uhvatiti sva slova na 787

pehar_11

Primjetio sam da su bočni displeji od Novatronica "uređeni" na pojedinim linijama, poput linije 11. Vjerujem da se NP poigrao... U svakom slučaju sada izgledaju puno bolje.
vrijeme je novac?!?

pehar_11

Gbr. 751 na liniji 23 za Permane u 22:30 sa Delte vozi sa displejem "28 Zvoneća". Zar nisu to stare šifre? I kako su idalje dostupne za displej ako su stare?
vrijeme je novac?!?

Zmajhir

Tako vidim i 40 Mune redovito.

NP-549

40 Mune ide u 8:30 iz Opatije.  Šta god drugo da se napiše kreće tisuću pitanja: Ši reste h Matujan, itel vi u Juš'če .....

Korisnik linije 34

Citat: pehar_11  u Rujan 18, 2022, 16:00:09Nevezano sa post iznad, primjetio sam da su dipleji na linijama za Permane idalje pogrešni. Uzeti ću za primjer polazak br. 39 koji u 22:30 kreće sa Delte - na displeju piše "23 Zvoneća" iako autobus ide samo do Permana pa se presjeda na liniju 23A za dalje.

Bilo bi odlično kada bi na svim displejima na linijama 23 i 34 pisalo "23 Permani" da dodatkom "veza na 22/23A/30" ili pak "veza na 34", dok bi na 34 trebalo pisati "veza na 23" tako da je putnicima koji presjedaju barem malo olakšano. Oprostite za kupus, ne znam kako drugačije pojednostaviti.

Od svih eventualno pogrešnih primjera na vožnjama za Permane naveo si 100% točan, u 22:30 751 piči direktno za Brgud i Zvoneća, presjeda se jedino u Matuljimma za liniju 34 u 22:55... Općenito se na displayu navodi krajnja destinacija, neovisno do kuda ide prvi "matični" autobus, inače bi svaka 32 na kojoj piše " 32 Mošćenička Draga" po tom tumačenju imala pogrešan natpis na displayu, je ide samo do Lovrana, gdje ekipa presjeda na 32A za Mošćeničku Dragu, Mošćenice ili Zagore...   

kico101

Čini se da se ponavlja priča sa zatamnjenim displayima na novim Cityjima. Upravo gledam 791; display se prakticki ne vidi s udaljenosti od 20 metara.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

Kako misliš zatamljen? Ja sam neki dan nevečer gledao i sasvim uredno se vidi, osim što je danas displej na 791 bio zamagljen izunutra i pola dana je tako vozio pa se ništa vidjelo nije.
vrijeme je novac?!?

kico101

Kada kazem zatamnjen, mislim na slabu osvijetljenost. Ne znam sto nije jasno.
Neki displayi imaju mogucnost prilagođavanja svjetline vanjskom osvjetljenju, slicno kao i rasvjeta u podvoznjacima.
Znaci, osvijetljenost se moze podesiti. Usporedi jacinu svjetla na seriji 740-748 i ove nove, pa ces vidjeti razliku.
Ima li pilota u avionu? Ako nema, zašto ga ne bi bilo.

pehar_11

Nisam za tim išao uopće, zato mi nije bilo jasno.
vrijeme je novac?!?

gorgoroth

Primjetio sam da se displeji na novim manovima vide u noćnim uvjetima, ili pri slabom svjetlu, dok se pod normalnim baš i ne vide, evo primjer 792, vidi se čisto, da sam ga pusred dana fotkao, nema šanse da bi se vidio

pehar_11

Ista stvar je i za Crossway LE, kada je vani oblačno, kiša ili je mrak uvijek uspijem uhvatiti i prednji i bočni bez problema. Iako se Bustec displeji za razliku od Novatronica vide i po danu.
vrijeme je novac?!?

kigor

Veceras je na Bivio stigla jedinica koja na displeyu naprijed i sastrane imala reklamu a ne liniju?!? 778 ili 787. Tek je kod vrata imao broj linije i smjer

Sent from my SM-S901B using Tapatalk


lussin

To je 778, vrtio mu se neki default natpis od Novatronica. Već je NP napisao da je nekima linija 1 krivo memorirana, i to kad treba pisati 1 Pećine

pehar_11

Koliko god sam pljuvao po Novatronic displejima, moram priznati da se noću odlično vide i ispadaju na slikama, čak i bolje od Busteca.
vrijeme je novac?!?