Slike autobusa u 2020.

Autor jakov5, Siječanj 01, 2020, 15:53:32

NP-549

Kad su novi su tu negdje,  svaki ima neke dobre strane i neke manje dobre.  S godinama se vidi da MAN bolje trpi neodržavanje

akzg22

ZG 2972-DV (G.b. 311).

jakov5

#17
Zbog manjka autobusa u pogonu Podsused opseg posla mi se povećava tako da slike slikane jedan dan idu u par postova...
Neuobičajene pojave 7.1. - fotoreportaža

320 na 120 me zatekao na križanju Zagrebačke avenije i Slavenskog (1), 2) na stajalištu Slavenskog
157 na 115 - 1-2) Matije Vlačića,  3) Antuna Šoljana
31 na 131 što je dosta velika rijetkost, čiča je malo upadao u kadar pa je zato čudno obrezana slika ;D, stajalište Ministarstvo unutarnjih poslova 8)
Iza njega se na slici može vidjeti i Lions City, gbr. 318 na 146!, 2x Vrapčanska (nepregledne kolone iz Španskog i Malešnice na drugoj slici)
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

jakov5

Najčešće kad je solaš na 121, onda to bude Lions City. No dogodi se nekad i da solo pliner naleti 8-8 - 686 na 121, stajalište Bolnica Vrapče
745 na 115, Gustava Krkleca
Prirodna eskadrila na Ljubljanici yahoo
solo-zglob dvojac pobliže (692&745)
184 na 109 - 1) Islanska,  2) Kauzlarićev prilaz,  3-4) Selska
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Tomek

1. 309 na 124 jutros
2. 766 na 116 jutros
3. 876 na Ininoj pumpi u VG

vrba

Današnji 153 na 125. Pokušao sam na slici uhvatiti cijelo okretište zajedno s autobusom, ako ne valja brišite.

jakov5

Idemo dalje...
Došao je na red i za "ovog s moje profilne" ;D
80 na 118,  1) raskrižje Tomislavove, Zagorske i Šetališta Nikole Fallera, 2) Trg Mažuranića
146 na 134,  1) Zagrebačka,  2) Črnomerec,  3) Jarnovićeva 96
na terminalu Prečko je i 35 na 168
a osim 146 i 35 prema terminalu Prečko uputio se i gbr. 82, na liniji 114! 8-8,    1) Zagrebačka,   2) Rudeška
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

Tomek

Odlično za gbr 146 koji nam se nakon pola godine vratio u promet, a gbr 80 je poseban i po tome što je to bus sa najviše kilometara od svih ZET-ovih autobusa u pogonima Podsused i Dubrava tj u Zagrebu.
U Velikoj Gorici ima nekih koji su i na više, al možda ne zadugo.

Paško

Jakove, za moj ukus stavljaš previše fotografija, posebno noćnih, o čemu sam već i pisao. Ne jer imam nešto protiv tebe, nego jer se s mobitelom ionako ne mogu napraviti previše kvalitetne fotografije. Javljam se sada jer su ti u posljednje vrijeme fotografije baš previše tamne, a rekao bih i previše izoštrene. Eklatantan primjer su prve dvije slike. Vidi što sam napravio za par minuta s njima.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

jakov5

744 na 115 - 1-2) stajalište Psihijatrijska bolnica Jankomir
                    3) Ljubljanica
Na kraju dana ponovo nailazi 80 bus123 bus123
1) Hanamanova,  2) Voltino
Idućeg dana 692 na zadatku kojeg rijetko obavlja - 129A-B
1) trasa A, stajalište Šestinski dol 58
2) trasa B, odmaranje na do 20.1 početnom stajalištu Mandaličina
3) gotovo ista lokacija, vrijeme je za polazak te 692 i 47 idu u akciju
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

jakov5

#25
Citat: amfan  u Siječanj 19, 2020, 02:02:35
Jakove, za moj ukus stavljaš previše fotografija, posebno noćnih, o čemu sam već i pisao. Ne jer imam nešto protiv tebe, nego jer se s mobitelom ionako ne mogu napraviti previše kvalitetne fotografije. Javljam se sada jer su ti u posljednje vrijeme fotografije baš previše tamne, a rekao bih i previše izoštrene. Eklatantan primjer su prve dvije slike. Vidi što sam napravio za par minuta s njima.
Mislim da onda možeš zaključiti čemu je to tako - nisam ljubitelj sprženog neba, koje se također "eklatantno" vidi na editiranim slikama.
Preizoštrene su jer mi je cilj da budu što jasnije, recimo da se tablice vide, što je naravno u 1024 piksela često "sajns fikšn" s mobitelušom.
Ali ako i vi ostali smatrate da je izoštrenost preizražena, drage volje ću to "zaobilaziti" u budućnosti.
A za ovo s noćnim slikama nema pomoći jer je škola ujutro, zbog štrajka je nastava do 16 tako da dobro da uspijem nešto i po danu okinut.
A sad previše fotki? Moju procjenu vidite prema onome što stavim na forum (a stavljam cirka 5% uslikanog taj dan i kadrove za koje procjenim da su dobri).
Na vama je da ako želite reducirate-editirate-limitirate broj mojih slika, ja protiv toga nemam ništa.

692 mrcina otpozadi.
153 je 9.1. bio na 176, a u zadnje vrijeme NG312jca nema često na Bistri, pa je tako bio red za jedan đir ;D.
Par fotkica u blizini Općinskog vijeća Općine Bistra
1) 153 ode za Bistru,
2) 693 ide za Črnomerec
3) Nakon 10tak minuta i 153 za njime

154 na 121/1 8-8:
1) raskrižje ulica Gajnice i Kerestinečkih žrtava
2) Park 101. brigade

31 na 118 s novim predočnikom: 1) Ulica Božidara Adžije,  2) Voltino
Slike u punoj rezoluciji možete vidjeti kombinacijom desni klik miša+otvaranje u novom prozoru

tramvajac 92

I uspjeli su zeznuti display za 176.
Črnomerec može biti u zagradama - Zagreb (Črnomerec); ili može biti display bez crtice nakon Donje Bistre. Iako mi nije jasno zašto Donja Bistra mora biti na displayu, 176 ioanko vozi preko Donje Bistre, 177 preko Poljanice.


47 na pauzi prije vožnje do Podusedskog Dolja, i 748 u skretanju

Ivan

#27
176 i 177 su imale natpis odredišta isto kao i 172, to su bili promijenili kad je postojala linija 178 kojoj je početna stanica bila u Donjoj Bistri. Slažem se da je standardizacija sa Zagrebom ljepše izgledala. :P Za velikogoričke linije su očito zadnjih mjeseci dosta toga promijenili i stavili Zagreb gdje je nedostajao, ovdje se nitko nije sjetio.
Kad smo kod toga, možda bi i za neke druge slučajeve prigradskih linija trebali promijeniti natpise, 172 ima standardni cilj Zaprešić Sjever uz povremeni Zaprešić terminal / Trg mladosti, a možda i za 161 i 162 promijeniti natpise, i Ašpergeri i Štrpet službeno nisu zasebna mjesta nego ulice unutar velikog Kupinečkog Kraljevca. ;D

smogovci.bbb2

Po tvojoj logici onda bi umjesto Glavni kolodvor trebalo pisati Trnje jer Glavni kolodvor nije naselje ni ime ulice ili recimo Britanski trg ili Kaptol kava
"Nećete imati ništa i bit ćete sretni"
Kad je nepravda zakon, otpor je obaveza

421

 
Citat: smogovci.bbb2  u Siječanj 19, 2020, 14:17:14
Po tvojoj logici onda bi umjesto Glavni kolodvor trebalo pisati Trnje jer Glavni kolodvor nije naselje ni ime ulice ili recimo Britanski trg ili Kaptol
Ili Pothodnik ili Paromlinska.
https://www.vecernji.hr/zagreb/fotografija-iz-novog-zagreba-postala-viralni-hit-ovdje-su-i-plakati-zafrkancija-1373135/galerija-401006?page=1
Jbte, došao si na svoje ovih dana i opravdavaš svoj nick... ;D pivkan
Glavni razlog stresa je svakodnevni kontakt s idiotima. Albert Einstein
Ako ne mi, tko? Ako ne sada, kada? JFK
Možete varati neke ljude sve vrijeme i sve ljude neko vrijeme, ali ne možete varati sve ljude sve vrijeme. Abe Lincoln