Rashodovanje autobusa

Autor maky, Studeni 21, 2007, 08:59:00

actros

Možeš, tribaš vidit koja firma ih pila, i onda otkupiš od njih... baš nedavno sam bio s prijateljem u kaštelansku željezaru (isto Pripuzova) i on je kupio ispravni diferencijal za 3 kn po kilu

netko

Mislim da nitko nije napisao, ali i "posljednji" #162 je ostao bez tablica.

Što se tiče ostalih autobusa (G&S, O305/G i sl.) njih ima još uvijek makar po koji muzejski primjerak. Mislim da su Neoplani pravi raritet i ako se možemo nekako potruditi na bilo koji način da barem jedan primjerak ostane. Ne za vožnju nego možda kao muzejski primjerak. Obilježili su Split, on ih je jedini imao u HR, spašavali su Zagoru, podnosili su sve i svašta bez trunke održavanja.

Dok se nisu pojavile dvije njemačke stranice db-regionalbus i beku-bildarchiv njihovih fotografija nije uopće bilo  po internetu osim ovih naših.
Pravo pitanje je jesu li samo rađeni za DB ili za još koga u Njemačkoj. Jedna jedina fotografija postoji od VGH Reisen iz 1989, ali možda je i on kupljen od DB.
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.

josipgrgin

Bilo bi lipo da se sacuva bar jedan neoplan a nebi skodilo i G&S i 0305 a da ne spominjem i g.b.138

RegioBus

Neoplani se lagano rastavljaju  jedan po jedan. Prvi je #173 koji je napola rastavljen...

podgora

Citat: RegioBus  u Lipanj 24, 2016, 22:31:21
Neoplani se lagano rastavljaju  jedan po jedan. Prvi je #173 koji je napola rastavljen...
Čujem neke priće da bi se neki coonecto moga rastavljat

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Ništa kinezi samo Volvo,Man,Neoplan,Setra,Mercedes.

prometnik

ti čuješ priče iz makarske čak?  perfeto
kupi kartu spasi Promet

RegioBus

Doša je bager kako bi rizali buseve...trenutno se pila #162, a ostali smo i bez #122 koji stoji rastavljen i čeka svoj red....

man323

Adio, #122. Još nam jedino ostaje  #65

RegioBus

#122 je u potpunosti trula šasija i nije bilo druge opcije nego ispilat ga.

josipgrgin

Moze li se koja slika stavit i  jeli g.b.138 rashodovan?

RegioBus

Ja san autobuson nabrzinu proša samo san to uspija vidit a nisan siguran je li #138 rashodovan, mislin da još nije.

josipgrgin

Vidin da ga je Maky maka sa liste aktivnog voznog parka.

vozilo SSC

Ako ga je tko makao onda je to Amfan. :)

Paško

Za sad su raskomadani #161 i 162, a #122 stoji ispred ograde bez farova i svjetala. #138 stoji između #172 i 683, još uvijek s farovima pa ne vjerujem da će danas bit dokrajčen, nego da su sljedeći na redu ostali Neoplani. Slike će bit kasnije.
Pratite stranicu autobusi.org retro na Facebooku!

netko

Samo što više stoju hrpe lima od Avtomontaža u garaži. Pa šta nije davno već zaključeno da Promet plaća Lubini nekoliko milja za autobuse........
Dok smo, neka smo, kad umremo, da se spominjemo.